Toto je dôvod, prečo má francúzsky Ponant v luxusných plavebných dobrodružstvách posledné slovo

Nikto nežije luxusnejší život ako Francúzi. Koniec koncov, práve Francúzi určili moderný koncept luxusu a ako prví prišli so slovom „luxe“, ktoré presne popisuje to, o čo sa teraz mnohí usilujú. Je teda úplne pochopiteľné, že francúzska luxusná výletná linka – Ponant, by mala byť svetovo uznávaným lídrom v expedíciách s vkusom a eleganciou. Nie sú to výletné lode, ako je všebecne známe, plavidlá Ponant sú skutočne plávajúcimi päťhviezdičkovými hotelmi podľa tradície francúzskej elegantnosti, luxusu a pohostinnosti.

Ponant, ktorý bol založený v apríli 1988 Philippom Videauom, Jean-Emmanuelom Sauvé-uom a ďalšími dôstojníkmi francúzskeho obchodného námorníctva, tento rok oslavuje 30. výročie od svojho založenia. Vďaka tomuto je obzvlášť vhodný čas na rezervovanie si plavby na jednej z týchto krásnych lodí. Vďaka menšej kapacite lode bude plavba osobnejšia a bude mať prístup k legendárnym destináciám a tajným prístavom, ku ktorým sa väčšie výletné lode nielenže nemôžu priblížiť, ale dokonca tam ani nie sú vítané.

Ponantské lode, ktoré ponúkajú autentický, kultivovaný a sofistikovaný zážitok z plavby, majú predovšetkým „francúzsky šmrnc“, ktorý je často napodobňovaný. Ponuka francúzskeho posádkového experta začína od diskrétneho a starostlivého servisu až po bezkonkurenčnú francúzsku kuchyňu, do ktorej by ste obvykle museli cestovať do Paríža. Gastronómia sa môže pochváliť vynikajúcimi francúzskymi vínami rôznych ročníkov, remeselnými syrmi, delikátnym chlebom a pečivom z Maison Lenôtre, macaronmi od svetoznámeho Ladurée a šampanským Veuve Clicquot. Menu sa mení denne, ale dajú sa očakávať obľúbené delikatesy ako napríklad kačica na spôsob foie gras, pečené teľacie mäso s portským vínom s hľuzovkovou omáčkou a vanilkový krém.

Vplyv spoločnosti Ponant je zrejmý aj z výberu partnerov a zariadenia lodí. Dizajn interiérov od Philippa Nuela, ktorý tiež navrhol interiéry pre Sofitel a Taj Hotels, tkaniny od Pierra Freya, čaj od Le Palais des Thés, kúpeľňové výrobky Hermès vo všetkých kajutách a apartmánoch, kúpeľné produkty Sothyho, partnera spoločnosti Ponant, ktorý ponúka kúpeľné masáže, starostlivosť o tvár, ošetrenie proti starnutiu a iné terapie a parfumy značky Fragonard prinášajúce štýlový a sybaritický zážitok, ktorý sa zvyčajne dá nájsť iba v tých najlepších parížskych hoteloch a reštauráciách. Luxus na mori sa dá pochopiť až z vlastnej skúsenosti. Jedná sa skutočne o prvotriedne dobrodružstvo.

Flotila Ponant je dokonale vybavená na to, aby vás doviedla na ktorékoľvek miesto, ktoré chcete preskúmať – od „srdca skrytých zátok Stredozemného mora po majestátne ľadovce Antarktídy“ a odľahlých zákutí Aljašky až po ostrovy v Karibiku. K lodiam spoločnosti patrí jachtárska loď s tromi stožiarmi Le Ponant s 32 kajutami, ktorá je jednou z najelegantnejších superjácht so súkromnou a priateľskou cestovnou atmosférou. Luxusné lode Le Boréal, Le Soléal a L’Austral, obe s 132 kabínami, sa vyznačujú nenápadným a rafinovaným interiérom a interiérovou dekoráciou a najnovší poklad, Le Lapérouse, je prvá z piatich lodí z mimoriadnej série Ponant Explorers.

Le Lapérouse má 92 salónikov a apartmánov s balkónom alebo súkromnou terasou a môže sa pochváliť elegantnými líniami, najmodernejšou technológiou a ďalšími inováciami,ktoré sú zároveň šetrné k životnému prostrediu. Vyznačuje sa aj „modrým okom“, jedinečným multisenzorickým podvodným salónikom, ktorý umožňuje cestujúcim objavovať a zažiť podmorský svet prostredníctvom dvoch okien v tvare veľrybieho oka, s výhľadom na morské dno s nenápadným podvodným osvetlením, a hydrofónmi integrovanými do ľode, ktoré „prenášajú prirodzenú symfóniu hlbokej vody“.

Súvisiace: Najluxusnejší apartmán na palube výletnej lode

Navštívte stránku https://au.ponant.com, aby ste si zarezervovali svoju kabínu a zistite, prečo cestovateľský magazín Tavel + Leisure nazýva plavbu s Ponantom “jazdou na megajachte vášho najbohatšieho a najdobrodružnejšieho francúzskeho priateľa.“

Zdroj: CruiseMapper, TravelandLeisure

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.