Top 11 destinácií roku 2021 podľa webstránky TripAdvisor

Bali, Vietnam, Británia, Turecko.

Vracia sa vám chuť na cestovanie, ktorá by zmenila vašu každodennú rutinu na nezabudnuteľné spomienky? Stránka Tripadvisor sa rozhodla, že nám s našimi cestovateľskými plánmi na tento rok trochu pomôže. Hoci stále nie je isté, ktoré destinácie budú pre turistov otvorené, a ktoré sa napokon stanú tými najnavštevovanejšími. Podľa výsledkov ocenení 2021 Tripadvisor Travellers’ Choice Awards je najpopulárnejšou destináciou pokojný ostrov Bali, ktorý na svojej ceste na vrchol zoznamu preskočil tri destinácie a odsunul z prvej priečky obľúbený Londýn.

Táto zmena je celkom pochopiteľná, cestujúci totiž po náročnom roku 2020 uprednostňujú pokoj a ticho, ktorými je ostrov Bali dobre známy. Nasledujúci zoznam obsahuje niektoré ikonické destinácie, ktoré musíte navštíviť.

11. Hoi An, Vietnam

Ak chcete skutočne spoznať Vietnam, toto staroveké mesto zo Zoznamu svetového dedičstva UNESCO je vašou povinnou zastávkou. Nachádza sa tu mnoho dobre zachovaných historických budov a vežovitých chrámov nazývaných pagoda. Nezabudnuteľným zážitkom je každý 14. deň lunárneho mesiaca, kedy mesto zamení všetko svoje elektrické osvetlenie za tradičné farebné lampáše. Hoi An je takisto domovom najlepších pláži v juhovýchodnej Ázii, ktoré nie sú preplnené, ale zato čisté, piesočnaté a s príjemnou teplotou mora.

10. Istanbul, Turecko

Hlavnými dôvodmi, prečo by ste mali navštíviť Istanbul, sú 2500 rokov stará história, kultúra, tradície, úžasná príroda, pestrý nočný život a dych vyrážajúce výhľady. Ak toto spĺňa vašu predstavu ideálnej dovolenky, celkom určite si pridajte toto multikultúrne mesto do vášho cestovateľského zoznamu.

9. Barcelona, Španielsko

Súdiac podľa vlastnej skúsenosti, v okamihu, kedy položíte nohu na chodník promenády Las Ramblas, pocítite, že patríte na toto miesto, ktoré je plážou aj horami. Určite si vychutnáte všetky drobné detaily, ktoré toto mesto ponúka, od najlepšie zachovanej gotickej štvrte v Európe, po najpriateľskejších ľudí. Nezabudnite navštíviť nejakú trendovú výstavu alebo folklórny festival, či vyskúšať miestne špeciality.

8. Bangkok, Thajsko

Thailand, Bangkok, Ayutthaya, Buddha statues in a row in Wat Yai Chai Mongkhon

Pod slovom Bangkok si pokojne predstavte jedlo, nakupovanie, veselých a veľmi komunikatívnych predajcov. Navštívte miestne trhy, úchvatné budhistické chrámy a v noci si zatancujte v jednom z najlepších nočných klubov na svete.

7. Kréta, Grécko

Na svete je niekoľko pláží, no tie na Kréte majú jedinečnú atmosféru. Najlepšie stredomorské jedlo, súkromné prehliadky múzea v Heraklione a minojského paláca Knossos, deň v mestečku Chania ako Grék Zorba …to je proste dokonalá dovolenka!

6. Hanoj, Vietnam

Ak chcete spoznať pravú tvár Vietnamu, zamierte do jeho hlavného mesta Hanoj, ktoré velebí tradičnú vietnamskú kultúru v každom svojom kúte. Návštevníci dostanú trochu z každého: chrámy, staroveké citadely, jedinečné divadlo a pozoruhodnú divočinu za hranicami mesta.

5. Paríž, Francúzsko

Zdá sa, že do Francúzska chodia ľudia preto, aby sa odfotili pri Eiffelovej veži. No napokon končia prechádzkami po veľkolepých parížskych uliciach a zamilujú sa do francúzskeho jedla, ktoré sa podáva v malých kaviarňach, bistrách a jedinečných „brasserie“ . Na ceste do múzea Louvre alebo k chrámu Notre Dame, sa nezabudnite zastaviť na blších trhoch Les Puces.

4. Rím, Taliansko

Rím nazývajú večným mestom oprávnene. Vždy bude na zozname cestovateľov, pretože je to ideálna destinácia pre tých, ktorí nemajú veľa času. Je dosť malé, aby sa dalo prejsť peši, a zároveň stíhate navštíviť všetky pamiatky za jeden deň. Koloseum, staroveký prístav Ostia Antica, majestátny Vatikán a Sixtínska kaplnka – Rím nielenže dýcha starodávnou históriou, ale vás aj nechá ochutnať zo sladkého talianskeho života.

3. Dubaj, Spojené arabské emiráty

Toto mesto je snom mnohých cestovateľov. Nudu tu určite nezažijete, pretože mesto ponúka neuveriteľné atrakcie, zábavné parky, ale aj historické pamiatky, futuristickú architektúru a čulý nočný život. Je to proste div sveta vytvorený človekom, s ostrovmi v tvare palmy a niekoľkými najvyššími budovami na svete.

2. Londýn, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska

Londýn nie je o mieste ale o pocite. Ak sa chcete cítiť skvele, štastne a nabitý energiou, mali by ste pobudnúť v Londýne pár dní. Spája sa tu mnoho svetov, ktoré spoločne vytvárajú harmonický a pozoruhodný celok. V Londýne môžete robiť všetko – navštíviť kráľovské a historické pamiatky, vychutnať si pivo v tradičnej britskej krčme, alebo potešiť chuťové bunky v jednej z michelínskych reštaurácií. Žiadne dva dni tu nie sú rovnaké – a to je na tomto meste najlepšie.

1. Bali, Indonézia

Krása ako z pohľadníc, dokonalosť programu Photoshop – slnko v tomto indonézskom raji rozhodne svieti inak. Rušná ulica v turistickej oblasti Seminyak je rovnako zaujímavá ako relax v Ubud, meste plnom kultúrnych a tanečných vystúpení, ale aj kurzov batikovania a práce so striebrom. Po návšteve očarujúceho mesta Nusa Dua sa už nebudete chcieť vrátiť domov. A keď ste už na Bali, neobíďte pláž Kelingking, vodopády Sekumpul Waterfalls a sopku Batur.

Zdroj: TripAdvisor

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.