Top 10 najdrahších značiek obuvi súčasnosti: Od Gucci až po Manolo Blahnik

Zoznam najdrahších značiek obuvi roka 2020 je pomerne ošemetný. Aj keď sa v prípade zahrnutých značiek jedná o elity obuvníckeho priemyslu (ktoré sú neprekvapivo aj jednými z vedúcich luxusných značiek sveta), môže byť ich každoročný zoznam takpovediac ľubovoľný.

Dôvodom je to, že v priebehu každého roka vydá každý módny dom jeden extrémne drahý pár topánok, ktorým sa snaží prekonať produkty ostatných značiek. Majte teda na pamäti, že nasledujúci zoznam je vytvorený výhradne na základe najnovších cien jednotlivých produktov.

Upozornenie: Tieto topánky vás dokážu premeniť na skutočnú princeznú.

Predkladaný zoznam by však nemal byť zamieňaný s ostatnými zoznamami najdrahších topánok. Je totižto zrejmé, že tieto topánky sú vyrábané za účelom ich používania a naraziť na ne možno na tých najdrahších nákupných uliciach sveta – od newyorskej Fifth Avenue, cez parížsku Champs Elysee, až po londýnsku New Bonds Street. V skutočnosti však majú ďaleko od tých najdrahších párov obuvi, ktoré sú vytvárané v podobe kúskov vhodných do umeleckých zbierok. Ide teda o predmety, ktoré sú predávané na aukciách a ich účelom nie je prepraviť vás z jedného vysvieteného baru do druhého.

Poďme teda na to. Toto je náš zoznam.

10) Walter Steiger – od 500 dolárov

Daná značka obuvi bola založená majiteľom s rovnakým menom v roku 1932. V súčasnosti je nesmierne milovanou vďaka svojmu využívaniu unikátnych materiálov a nekonvenčnému dizajnu. Spoločnosť so sídlom v Ženeve je puntičkárom zameraným na švajčiarsku precíznosť a na francúzsky dizajn s globálnymi vyhliadkami. Svoje obchody s dámskymi a pánskymi oddeleniami má ako v Miláne, tak aj v New Yorku a Londýne.

Za najnižšiu cenu vo výške 500 dolárov za pár, je značka Walter Steiger jednou z cenovo najdostupnejších značkových topánok pre akéhokoľvek priemerného jedinca, ktorý si za peniaze túži kúpiť ako štýl, tak aj istú hodnotu.

Súvisiace: 7 luxusných módnych značiek, na čele ktorých stoja ženy

9) Brian Atwood – 1 345 dolárov

Taliansky znak je v newyorskej mestskej štvrti Midtown Manhattan známym pútačom pozornosti, nakoľko práve na ulici Madison Avenue sa nachádza tá najdôležitejšia kamenná predajňa značky Brian Atwood. Milánska značka sa usiluje o dych berúci pôvab najmä svojou prvou kolekciou topánok na opätku s pomenovaním Maniac. V ani jednej zo svojich nových kolekcií však nikdy nesklame.

Na náš zoznam sa dostali konkrétne semišové čižmy Alexa v hodnote 1 345 dolárov, ktoré boli predané prostredníctvom americkej siete luxusných domov Saks Fifth Avenue. Topánky tejto značky sú príznačné vysokými opätkami, bohatou textúrou a sýtymi odtieňmi, vďaka čomu s nimi urobíte dojem v každom prípade. Ikonická značka obuvi však nie je žiadnym snobom; svoje produkty predáva aj „primerane bohatým“ za ceny v minimálnej výške 600 dolárov.

8) Jimmy Choo – 1 395 dolárov

Je možné konštatovať, že táto ikonická značka je pravidelnou súčasťou podobných zoznamov. Rovnako je aj obľúbenou značkou popredných hollywoodskych celebrít. Práve preto máme množstvo topánok z jej dielne možnosť vídať na červených kobercoch. S párom Jimmy Choo topánok na nohách boli spozorované napríklad Gigi Hadidová, Lily Collinsová, Claudia Schifferová, Reese Witherspoonová či Rihanna. Tohto roku sa jej 1 395 dolárové sieťované topánky Hologram dostali na ôsmu priečku nášho zoznamu.

Nemyslite si však, že značka na toto miesto aj permanentne patrí. V priebehu predošlých rokov sa totižto pravidelne umiestňovala na top pozíciách podobných zoznamov, a to najmä vďaka svojej kolekcii z roku 2011 s názvom ICONS, ktorej jednotlivé kúsky boli predávané za sumu až 3 785 dolárov. Nebolo by teda veľkým prekvapením, ak by sa v budúcoročnom zozname stala opäť raz dominantným producentom. Vždy je totižto pripravená ohromiť svoje kultové publikum.

7) Alexander McQueen – 1 645 dolárov

Táto značka je príznačná doslova všetkým – od zdobených sandálov, cez špecificky zahnuté opätky, až po mašličkové čižmy. Je pritom zrejmé, že vyžaruje istý pôvab a náležitý štýl. V priebehu minulého roka predstavila klinové topánky na opätku vykladané drahokamami v hodnote 1 645 dolárov, vďaka ktorým si vyslúžila svoje miesto na tomto zozname. Značka Alexander McQueen sa opiera o absurdný vzhľad, ktorý je vo svojej podstate štýlom 16. storočia zvýrazený a doplnený o moderný a súčasný dizajn.

Zakladateľ Alexander bol pred založením značky návrhárom divadelných kostýmov. Je teda zrejmé, odkiaľ čerpá svoju inšpiráciu pre navrhovanie jednotlivých modelov. Alexander McQueen je taktiež pravidelným hosťom obrovských celebritných udalostí, akými je napríklad udeľovanie hudobných cien Brit Awards, každoročné slávnostné odovzdávanie výročných cien filmovým hercov za ich herecké úspechy, či udeľovanie cien za najlepšie filmy Evening Standard British Film Awards.

Pre ženy s menším záujmom o akúkoľvek extravaganciu vytvára značka aj topánky v neformálnom a ležérnom štýle. Zaradiť k nim možno tenisky s predĺženou podrážkou, balerínky s ozdobnou lebkou, či nadrozmerné tenisky.

6) Miu Miu – $ 2 745 dolárov

Značka Miu Miu si šieste miesto na našom zozname vyslúžila svojimi zamatovými sieťovanými teniskami. Sú zdobené kryštálmi a aj preto je ich cena 2 745 dolárov. Ak však takýmto obnosom peňazí nedisponujete, môžete si zakúpiť kryštálmi zdobené a lakované topánky na opätku za sumu 1 895 dolárov. Aj napriek tomu, že tieto páry obuvi doslova vyžarujú bohatstvo, nie je to zrovna to, čím je značka Miu Miu známa.

Preslávenou sa totižto stala skôr vďaka svojmu minimalistickému štýlu, ktorý je zvýraznený aj jej samotným menom (nakoľko Miu Miu predstavuje prezývku vytvorenú z mena Miuccia Prada). Aj napriek početným ozdobám však ani jeden pár topánok nezachádza príliš ďaleko; stále si zachováva sofistikovaný, no neriadený nádych typický pre značku Prada, ktorý je mužným a ženským zároveň. Topánky sa navyše rozhodne hodia k Miu Miu Matelassé kabelkám.

5) Christian Louboutin – 3 095 dolárov

Červené podrážky a vysoké opätky – takéto topánky sú nepochybne produktom luxusnej značky Christian Louboutin. Ide o značku, ktorá je ako klasická, tak špičkovo moderná zároveň. Hodí sa k moderným a silným, no stále ženským zákazníčkam. Ikonické topánky parížskej značky Sexy Strass stoja 3 095 dolárov.

Tým, že si ich obujete, získate obdiv každej štýlovej a pôvabnej ženy, no rovnako nepochybne si vyslúžite aj závisť (či minimálne otrávenosť) každej priemernej dámy na ulici. Nemali by ste však skončiť len pri ich kúpe: značka totižto rozšírila svoju ponuku aj o kabelky a kozmetiku, čo vám automaticky zabezpečuje viacero opodstatnených dôvodov na míňanie peňazí.

4) Gucci – 3 750 dolárov

V prípade Gucci hovoríme o značke, ktorá stojí nad svetom super bohatých, primerane bohatých a v určitých prípadoch aj nie tak veľmi bohatých ľudí. Práve vďaka poslednej kategórii sa jej vo svete módy pripisuje veľký bonus. Nie je žiadnym prekvapením, že ikonický produkt tejto značky je obľúbený po celom svete a zároveň je považovaný za obľúbený materiál. Nevýhodou je len to, že práve takáto obľúbenosť môže do istej miery narúšať pocit exkluzivity danej značky a redukovať tým jej príťažlivosť v očiach skutočných boháčov.

Ak je však zrovna exkluzivita problémom, potom si všimnite jedinečné Gucci tkané kožené čižmy v hodnote 3 750 dolárov, ktoré v našom rebríčku zaujali štvrté miesto. Koniec koncov ale prečo skončiť iba pri nich? V priebehu minulého roka predstavila značka model Sofia Etoile v hodnote 1 195 dolárov. Aj tento model pritom potvrdzuje, že znakča Gucci je známa svojim buržoázno-renesančným štýlom a vôbec sa za to nehanbí. Jej modely je možné nazvať eklektickými, nakoľko sa hodia k talianskemu vysokému krajčírstvu a zároveň sú pútavým prvkom na akejkoľvek párty.

3) Manolo Blahnik – 4 600 dolárov

Aj ten najlepší tohtoročný kúsok ikonickej značky je štatisticky možné považovať za bezvýznamný. Jednoznačne však hovorí o tom, že značka je konzistentným top umelcom, nachádzajúcim sa na našom zozname najdrahších výrobcov obuvi. Topánky na opätku z kože aligátora, ktoré nesú pomenovanie Blixa, disponujú špicatou špičkou a otvoreným zvrškom. Na predaj bol daný pár topánok ponúkaný v newyorskom luxusnom obchodnom dome Barneys za cenu 4 600 dolárov.

Už sa však nemusíte unúvať, pravdepodobne je kompletne vypredaný. Je zrejmé, že cenu a popularitu daného páru ovplyvnil predovšetkým exotický materiál, z ktorého je vyrobený. Na druhej strane však rovnako vyvolal vlnu pobúrenia v radoch aktivistov za zvieracie práva. Značka Manolo Blahnik však odjakživa odrážala rebelantské nálady. Bolo tomu tak aj v 70. rokoch, kedy predstavila kolekciu vysokých opätkov. V danom čase boli totižto nesmierne populárne topánky na platforme a klasické čižmy.

2) Louis Vuitton – 10 000 dolárov

Kto povedal, že tie najdrahšie obuvnícke značky sú výhradne ženskou záležitosťou? Na našom druhom mieste sa umiestnil na fotografii vyobrazený pár s pomenovaním Manhattan Richelieu Men’s Shoes, ktorý sa predáva za 10 000 dolárov. Na trh bol oficiálne uvedený v roku 2010, no v priebehu tejto sezóny znova raz nabral na popularite. Aj naďalej je potiahnutý ručne opracovanou a navoskovanou krokodílo-hovädzou kožou.

Vzhľad týchto topánok je pomerne vintage, čo môže do značnej miery poskytnúť odpoveď na otázku, prečo pôsobia tak nadčasovo. K obvyklým okrasám tohto páru patria klasické prvky značky Louis Vuitton: podšívka z mäkkej kože, komplikované prešívanie a ručne maľovaná kožená podrážka. Muži tak dokážu byť v otázke obuvi malicherní rovnako.

Súvisiace: Značky Louis Vuitton či Marine Serre sú dôkazom toho, že upcyklácia je novou kreatívnou vlnou módneho priemyslu

1) Stuart Weitzman – 3 milióny dolárov

Je skutočne ťažké nezaradiť danú značku na prvú priečku nášho zoznamu. Zatiaľ čo za bežných podmienok predáva svoje topánky v „normálnom“ cenovom rozpätí od 400 do 800 dolárov (rovnako ako aj ostatné značky na tomto zozname), cena jej tohtoročného najlepšieho kúsku má pravdepodobne najväčší počet cifier zo všetkých. Zatiaľ čo tento pár topánok ešte nie je na predaj ani pre priemerných miliardárov, rozhodli sme sa zaradiť ich do zoznamu z toho dôvodu, že podobné kúsky produkuje značka pravidelne. Robí tak dokonca spôsobom, akoby práve to bolo od nej najočakávanejšie.

V skutočnosti by sme mohli vytvoriť aj úplne nový zoznam najdrahších topánok, ktorý by obsahoval výhradne páry tejto značky. Aj tie najlacnejšie z nich sú totižto v porovnaní s ostatnými (na tomto zozname) najdrahšie. Presvedčte sa sami:

Stuart Weitzman Diamon Dream Stilettos: 500 000 dolárov
Stuart Weitzman Marilyn Monroe Shoes: 1 milión dolárov
Stuart Weitzman Retro Rose Pumps: 1 milión dolárov
Stuart Weitzman Platinum Guild Stilettos: 1,09 milióna dolárov
Stuart Weitzman Rubby Slippers: 1,6 milióna dolárov
Stuart Weitzman Tanzanite Heels: 2 milióny dolárov
Stuart Weitzman Cinderella Slippers: 2 milióny dolárov
Stuart Weitzman Rita Hayworth Heels: 3 milióny dolárov

Avšak ešte pred tým, než odídete …

Mohli by ste si myslieť, že ak vlastníte pár topánok od značky Stuart Weitzman, potom ste na čele sveta (minimálne) tých najdrahších obuvníckych značiek. To však nie je pravda, nakoľko titul najdrahšieho páru topánok na svete prináleží niekomu inému, a to spoločnosti Harry Winston a jej topánkam Ruby Slippers, ktoré majú hodnotu až 3,01 milióna dolárov.

Pár je replikou topánok, ktoré mala obuté Dorothy vo filme Čarodejník z krajiny Oz. Vytvorené a predstavené boli pri príležitosti osláv 50. výročia spomínaného filmu v roku 1989. Pozostávajú zo 4,60 kúskov rubínov a 50-karátových diamantov.

Do dnešného dňa ich mala obuté iba jediná žena, a tou je Judy Garlandová, ktorá je pôvodnou protagonistkou Dorothy. Avšak vzhľadom na to, že topánky boli vyrobené klenotníkom Harrym Winstonom, nie je možné zarátať ich k produktom od obuvníckych značiek. Práve preto sa oficiálne najdrahším párom topánok od obuvníckej značky stáva pár značky Stuart Weitzman.

Podeľte sa s nami o svoje názory týkajúce sa týchto drahých párov topánok. Myslíte si, že by boli hodné vašich peňazí? A môžete si ich vôbec dovoliť?

Zdroj: Finances Online

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.