Tisícky amerických hotelov dnes poskytujú útočisko zdravotníckym pracovníkom

Four Seasons v New Yorku.Známy newyorský hotel The Four Seasons už od svojho počiatku profitoval zo svojej nesmierne výhodnej lokality, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti mestského parku Central Park, taktiež aj v blízkosti Múzea moderného umenia a rovnako aj v blízkosti značkových obchodov tých najprestížnejších ulíc veľkomesta.

V období súčasnej pandémie sa však jeho poloha ukázala byť výhodnou aj pre iné účely, ako len tie turistické. Hotel sa totižto nachádza neďaleko tých najväčších newyorských nemocníc. A práve preto sa na základe tohto faktu rozhodla luxusná nehnuteľnosť spojiť s vybranými nemocnicami a medicínskymi zariadeniami, aby tak poskytla bezplatné ubytovanie ich zdravotníckym pracovníkom, ktorí sú v súčasnej situácii nútení pracovať takmer nonstop.

Hotel im preto ponúka nielen pohodlné miesto, v ktorom môžu opätovne načerpať sily do boja s vírusom, ale taktiež im vo svojej podstate ponúka aj karanténne priestory, pobytom v ktorých zdravotníci účinne ochránia svoje rodiny od potenciálnej nákazy.

Táto päťhviezdičková nehnuteľnosť však nie je jedinou. Prostredníctvom svojej novozaloženej iniciatívy s názvom „Pohostinnosť pre nádej“ (ktorá slúži ako platforma prepájajúca hotely so zdravotníckou komunitou) identifikovala Americká asociácia hotelov a ubytovania viac ako 6 500 rezidencií naprieč celou krajinou, ktoré sa nachádzajú v blízkosti zdravotníckych zariadení, a ktoré sú ochotné asistovať a pomáhať miestnym, štátnym a federálnym vládnym agentúram a spoločnostiam v podpore zdravotníckych pracovníkov.

Súvisiace: 
Luxusné spoločnosti finančne prispievajú na boj proti korona vírusu

Lamborghini opätovne otvára továreň na výrobu chirurgických masiek a lekárskych štítov

Takýto krok je však osobitnou iniciatívou, ktorá sa netýka celosvetového úsilia o dočasné zatvorenie hotelov a ich premenu na karanténne priestory pre pacientov s ochorením COVID-19. Rovnako sa to netýka ani svetového úsilia premeniť vybrané nemocnice na zariadenia prijímajúce výhradne pacientov s daným ochorením, alebo práve naopak, iba neinfikovaných pacientov.

Prvé známky takejto unikátnej hotelovej iniciatívy spozoroval newyorský guvernér Andrew Cuomo už koncom marca, pričom v súčasnosti je verejne dostupnou a známou informáciou fakt, že pre spomínané účely je v súčasnosti dostupných približne 1 500 hotelových izieb.

Úloha pohostinnosti v tomto boji je pritom podľa mnohých zainteresovaných osôb logickým a najmä prirodzeným krokom. Podľa predsedu a výkonného riaditeľa Americkej asociácie hotelov a ubytovania, Chipa Rogersa, je zrejmé, že hotely boli vždy aktívnym členom miestnych komunít a ani teraz to preto nebude iné. Ako vo svojom vyhlásení uviedol: „Sú tu ľudia, ktorí sa plánujú postarať o zdravie a zároveň aj životy našich obyvateľov, preto je na mieste, aby sa v tejto kritickej situácii postaral niekto aj o nich.“

Zdroj: WSJ, Reuters

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.