Tieto neobyčajné tenisky Nike Air Max 97 so svätenou vodou môžu byť vaše už za približne 2700 €!

Každý správny módny kúsok si vyžaduje aj trocha výstrednosti. Vynikajúcim stelesnením tohto tvrdenia je tohtoročná spolupráca módnych značiek MSCHF a Nike, ktoré dokázali vytvoriť naozaj geniálne tenisky s označením „Jesus Shoes”. Sú pritom unikátom nie len pre svoje meno či obsah svojej podrážky, ktorú tvorí svätená voda, ale najmä preto, že dokonca boli požehnané aj samotným kňazom.

Dostupné za približne 2700 € ( s pôvodnou cenou na hranici 1300 € ) sú tieto naozaj príhodne pomenované tenisky akousi vylepšenou verziou originálneho modelu obuvi značky Nike, ktoré v sebe nesú obyčajnú, ale pritom príťažlivú myšlienku chodenia po vode. V podrážkach je tak zakomponovaná reálna voda v objeme 60 mililitrov, ktorá pochádza priamo z rieky Jordán a pre potreby autentickosti bola aj posvätená.

Nábožensky ladený štýl obuvi však nereprezentuje len samotná tekutina. Tenisky sa totižto môžu pochváliť aj oceľovým krížom umiestneným na šnúrkach, stielkami zo 100% červenej vlny s vôňou kadidla, citátom z Evanjelia podľa Matúša ( 14:25 ) na špičke a látkou, ktorej farba je ladená do modrastých odtieňov vody.

Čo sa týka balenia tenisiek, prichádzajú v naozaj svojráznej krabici, na ktorej je možné nájsť upravenú pápežskú pečať a podobizeň anjela, ktorý je súčasťou rytiny Melencolia I., vytvorenej v roku 1514 Albrechtom Durerom.

Súvisiace: Tieto tenisky Air Jordan za $6 500 sú pokryté tisíckami kryštálov značky Swarovski

V rozhovore o novovytvorených teniskách sa vedúci obchodného oddelenia spoločnosti MSCHF, Daniel Greenberg, vtipne vyjadril na adresu ich vzniku: „Býva zvykom, že zamestnanci spoločnosti medzi sebou zdieľajú nápady na tie najuletenejšie spolupráce. Tak sa jedného dňa stalo, že padol aj návrh spolupráce s Ježišom Kristom. Aj napriek tomu, že sprvu šlo o naozaj podarený žart, všetkým sa nám to nakoniec ale zapáčilo natoľko, že sme sa do toho jednoducho museli pustiť. Nešlo však ale iba o čistú recesiu. Týmto výrobkom sme taktiež chceli demonštrovať myšlienku toho, ako ďaleko sa už spolupráce v módnom priemysle dostali.“

Ježišove topánky z dielne značky MSCHF a Nike sú v súčasnosti dostupné na predaj za približne 2700 €.

Zdroj: HypeBeast

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.