Tieto náramkové hodinky od značky Patek Philippe za $31 miliónov sa stali najdrahšími na svete

Predajom hodiniek od značky Patek Philippe za 31 miliónov švajčiarskych frankov, si táto značka pripísala na svoje konto okrem tučnej sumy peňazí aj nový svetový rekord. Ide totižto o tie najdrahšie náramkové hodinky, ktoré boli kedy predané.

Posledným rekordérom v tejto oblasti, boli vreckové hodinky taktiež z dielne tejto švajčiarskej značky. Šlo o historický model Henry Graves Jr. Supercomplication z roku 1920, ktorý sa v dražbe aukčnej siene Sotheby’s v roku 2014 predal za sumu 24 miliónov dolárov. Ako však už bolo spomínané, jedinečné hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A doterajší rekord na charitatívnej aukcii s názvom Only Watch 2019 definitívne pokorili. Všetky peniaze získané z predaja hodiniek táto aukcia pritom ušľachtilo venovala na výskum svalovej dystrofie Duchennovho typu.

Grand Chime sú vo všeobecnosti tie najkomplikovanejšie a najdokonalejšie skonštruované náramkové hodinky vytvorené pod hlavičkou značky Patek Philippe. Je tak zrejmé, že kým ich značka priviedla k úplnej dokonalosti, vytvorila aj niekoľko jej „skúšobných“ predchodcov. V prípade modelu Grand Chime šlo o vytvorenie dvoch typov náramkových hodiniek, ktorými sa stali náramkové hodinky s referenčným číslom 5175R, vytvorené z ružového zlata a náramkové hodinky z bieleho zlata s referečným číslom 6300G. Hodnota oboch modelov sa pritom pohybovala v rozmedzí 2,2 až 2,5 milióna dolárov.

Súvisiace: Hodinky Patek Philippe si obľúbili kľúčové osobnosti americkej histórie

Na rozdiel od predošlých modelov je však model najdrahších hodiniek na svete limitovanou edíciou. Počet jej vyrobených kusov tak bol fixne stanovený ešte pred samotným začiatkom ich výroby. V prípade hodiniek Grand Chime z ušľachtilej ocele však pojem „limitovaná edícia“ získal pomerne striktný charakter. Vyrobený bol totižto iba jeden jediný kus tohto modelu, ktorý bol určený práve na dobročinné účely aukcie Only Watch.

Hodinky Grandmaster Chime majú dva rôzne ciferníky nachádzajúce sa na oboch stranách hodiniek, takže ich môžete otáčať podľa aktuálnej preferencie. Ich najatraktívnejším detailom je predný opálovozlatý ciferník, označovaný ako lososový. Je tak možné konštatovať, že ebenovočierny číselník na druhej strane hodiniek je jeho perfektne dopĺňajúcim kontrastom.

Hodinky disponujú celkovo dvadsiatimi komplikáciami vrátane grande a petit sonnerie, kalendára so štvorciferným ukazovaním roku, druhou časovou zónou, indikátorom noci a dňa, zobrazením dňa a dátumu ( na oboch číselníkoch ), no taktiež zobrazením mesiaca, prechodného roku, 4-číselným ukazovateľom a menším 24-hodinovým podciferníkom.

Súvisiace: Prečo elektronický predaj nie je vhodný pre luxusné hodinky značky Patek Philippe

Ich unikátnou funkciou je navyše aj budík, ktorý dokáže vylúdiť celú sekciu tónov, taktiež zabudovanej funkcie tzv. “minute repeater“. Ide o zaujímavú funkciu, ktorá dokáže prostredníctvom zvukových prvkov oznámiť svojmu majiteľovi presný čas bez toho, aby bol nútený pozrieť sa na ciferník. Vo svojich prvopočiatkoch bola využívaná najmä v čase, kedy bol elektrický prúd pomerne neznámym pojmom. Uľahčovala tak získanie informácií o čase bez toho, aby bolo potrebné aj počas hlbokej noci zapaľovať sviečky len pre zistenie času. Je možné konštatovať, že aj keď od svojho pôvodného historického významu v dnešnej dobe už upustila, stále je nesmierne žiadanou a stáva sa súčasťou tých najluxusnejších hodiniek.

Aj napriek tomu, že o hodinkách dokážeme informovať aj do tých najmenších detailov, meno ich kupcu nepoznáme, nakoľko aukčnou sieňou zverejnené nebolo.

Zdroj: The Hour Glass

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.