Tento vodný skúter v cene $2 500 dokáže vyvinúť rýchlosť až 80 km/h

Toto okrídlené plavidlo natreté zlovestnou čiernou farbou môže na prvý pohľad vyzerať ako vesmírny stíhač z filmu Star Wars. Jedná sa však o ručne zostavený morský dopravný prostriedok, ktorý je navrhnutý tak, aby dokázal na otvorenom mori dosahovať čo najvyššiu možnú rýchlosť.

Toto jedinečné štýlové plavidlo nesie názov Mantra, a za jeho konštrukciou stojí medzinárodný tím pod vlajkou spoločnosti Trydent Boats, ktorý zahŕňa odborníka na pretekárske člny z Filipín, austrálskeho podnikateľa a talianskeho strojného inžiniera, ktorý v minulosti navrhoval komponenty pre motocykle značky Ducati. Estetický dizajn plavidla Mantra je inšpirovaný klasickými vintage automobilmi v kombinácii s filipínskymi závodnými člnmi druhu „Bancarera“.

Futuristický vodný skúter Mantra je vybavený trojicou vodných lyží, ktoré boli navrhnuté tak, aby plavidlu dodávali hydrodynamický vztlak pri vysokých rýchlostiach. Okrem toho zodpovedajú za mimoriadnu stabilitu skútra na vodnej hladine, čo nielen uľahčuje jazdu, ale je tiež zárukou veľkej zábavy.

Súvisiace: 5 najlepších jácht pre párty na mori

Mantra môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť o hodnote 80 kilometrov za hodinu a je tiež schopná „driftovať“ do zákrut. Plavidlo je poháňané motorom typu GX390 Mega Marine od spoločnosti Honda, ktorý je privádzaný k životu pomocou jednoduchého tlačidla na vintage prístrojovej doske.

Vodný skúter Mantra bude čoskoro k dispozícii na objednávku prostredníctvom služby IndieGOGO, pričom jeho cena bude začínať na úrovni približne 2 500 dolárov.

Zdroj: InsideHook

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.