Tento visutý dom zdobí pobrežie Austrálie

Ak ste niekedy snívali o dome na útese ďaleko od hektického davu veľkomesta, momentálne máte šancu splniť si svoje prianie. Dizajnérska kancelária Modscape nedávno predstavila päťposchodový modulárny dom priamo na samom vrchole útesu – dokonca takmer mimo neho. Tento jedinečný architektonický skvost sa nachádza na austrálskom pobreží v štáte Viktória. Pozoruhodný dom je navrhnutý špeciálne pre páry, ktoré sa počas najbližšej dovolenky túžia prechádzať po pieskových plážach a obdivovať miestnu krajinu.

Unikátny dom nesie názov „Cliff House“ a je inšpirovaný spôsobom, akým sa škľabky a ďalšie morské živočíchy prichytávajú na trup lodí. Jedná sa pritom o dokonalú destináciu pre ničím nerušený víkendový pobyt. Dom je postavený s využitím dômyselného modulárneho dizajnu a moderných stavebných technológií, pričom vstup do obydlia zabezpečuje prístrešok pre automobil na najvyššom poschodí.

Súvisiace: Navštívte Picassovu úchvatnú €20,2 miliónovú vilu na Francúzskej riviére

Vertikálny pohyb vnútri domu sprostredkuje výťah, ktorý premáva medzi všetkými zvyšnými poschodiami. Interiér domu je charakteristický minimalistickou výzdobou a oknami od podlahy až po strop, z ktorých sa obyvateľom naskytá panoramatický výhľad na okolité útesy a nekonečný oceán.

Jedinečná nehnuteľnosť má predstavovať prirodzenú súčasť krajiny a je navrhnutá tak, aby v čo najmenšej miere zasahovala do okolitých rastlinných spoločenstiev. Toto ubytovanie je ideálnou voľbou pre neopakovateľné večierky, víkendové pobyty s priateľmi či rodinné dovolenky, pričom v dôsledku unikátnych priestorových charakteristík štruktúry sa nepodobá na žiadnu inú nehnuteľnosť na svete. Ak teda máte chuť zažiť pobrežné dobrodružstvo na vlastnej koži, Cliff House by mal byť Vašou prvou zastávkou.

Zdroj: Modscape

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.