Tento mrakodrap v New Yorku by mal vyzerať ako 60-poschodová superjachta

Luxusné byty ponúkajú panoramatický výhľad na Manhattan.

Superjachty a mrakodrapy majú tendenciu priťahovať tých istých náročných kupujúcich, ľudí, ktorí kladú dôraz na rafinovaný dizajn, či už sú na súši alebo na mori. Teraz sa oba svety zjednotili do jedného ohromujúceho nového konceptu. Mrakodrap s názvom „Vertikálna jachta“ je dielom monackého dizajnéra a umelca Georgea Luciana, ktorý nedávno vymyslel jedinečnú superjachtu v tvare ľadovca.

Tento dizajnér vytvoril odvážny koncept 60-poschodového luxusného bytového komplexu, ktorý bude tvoriť budúcu panorámu Manhattanu a tvrdí, že má silu posúvať mestskú architektúru ešte ďalej. George Luciano sa inšpiroval prácou renomovaného rumunského sochára Constantina Brâncușiho, ktorého diela sú v súčasnosti vystavené len pár blokov odtiaľ v Múzeu moderného umenia. Mrakodrap s výškou skoro 460 metrov má nezameniteľný modernistický tvar. Vďaka neprerušovaným líniam, ktoré sa tiahnu od najvyššieho poschodia až dole, sa exteriér budovy môže pýšiť eleganciou špičkových superjácht.

Mrakodrap by mal mať medenú a bronzovú farbu s nádychom terakoty. Tento koncept by bezpochyby pomohol vyniknúť pri množstve ultratenkých výškových budov, akou je napríklad Central Park Tower alebo pri mrakodrape s názvom 100e53, ktoré sa momentálne stavajú v centre mesta v miliardárskej štvrti.

Exkluzívne byty ponúkajú najvyššiu úroveň luxusu. Interiér mrakodrapu vytvorila uznávaná návrhárka interiérov Hannah Hombergen, ktorá navrhla interiér niektorých z najdrahších superjácht. Intériér sa môže pochváliť luxusnými materiálmi a honosným nábytkom. Okrem toho každý z týchto priestranných apartmánov poskytuje úžasný panoramatický výhľad na rušné mesto, vrátane malebného Central Parku a prístup k špičkovým službám.

Po takejto architektúre teraz všetci túžime, hoci zatiaľ je „Vertikálna jachta“ v tejto fáze iba konceptom.

Pozrite sa na ďalšie obrázky „Vertikálnej jachty“ nižšie:

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.