Tento motocykel značky BMW v limitovanej edícií je inšpirovaný umeleckým štýlom art deco a je pokrytý platinou a zlatom

Už v roku 1934 vytvorila spoločnosť BMW koncept motocykla s názvom R7. Koncept, ktorý bol vyrobený v čase, keď bol umelecký štýl Art Deco na vrchole, má veľmi jedinečný dizajn, ktorý inšpiroval modely motocyklov R17 a R5. BMW R7 však nikdy nebol vyrábaný. Namiesto toho bol tesne pred druhou svetovou vojnou rozobraný a uložený v sklade.

Tento klenot, ktorý zostal skrytý viac ako 70 rokov, bol objavený v roku 2005. Koncept z roku 1934 je teraz kompletne zrekonštruovaný a je vystavený v múzeu automobilov v Mníchove.

Na medzinárodnej výstave motocyklov počas roku 2018 v New Yorku predstavil obchod na južnej Floride s názvom NMoto repliku konceptu R7 s názvom Nostalgia, ktorá je vyrobená podľa motocykla BMW R nineT. Pôvodný motocykel Nostalgia bol z hľadiska estetiky veľmi blízkou replikou modelu R7. Motocyklový obchod prednedávnom predstavil novú verziu pokrytú platinou a zlatom.

Alex Niznik, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti NMoto, poznamenal: „Klient, ktorý si kúpil jeden z našich motocyklov s názvom Nostalgia, sa vrátil o mesiac neskôr a opýtal sa, či by sme mohli postaviť niečo špeciálne, čo by nikto iný nemohol mať. Najprv chcel titanovú kapotu, ale povedal som mu, že s titánom je ťažké pracovať. Zákazník potom navrhol platinu a ozdobné prvky z ružového zlata.“

Spoločnosť NMoto spolupracovala s dizajnérom motocyklov a inžinierom Christianom Travertom, ktorý je známy výrobou motocyklov značky Y2K, poháňaných motorom z vrtuľníka. Travert prijal výzvu a na 85. výročie motocykla BMW R7 vytvoril jeho limitovanú edíciu.

Súvisiace: Tento Harley Davidson je najdrahšou motorkou na svete a stojí viac ako Bugatti Veyron

Spoločnosť Nmoto vyrobí iba 10 kusov, ku ktorým ponúka gravírovanie motora, úpravy kože a pokovovanie aj tých najväčších častí motocyklu drahými kovmi. Obchod s motocyklami chce povzbudiť kupujúcich, aby svojej fantázií nekládli medze. O cene tohto motocykla nenájdete žiadnu zmienku, ale môžete navštíviť oficiálnu webovú stránku spoločnosti NMoto a pozrieť si túto výročnú limitovanú edíciu.

Zdroj: Hiconsumption

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.