Tento luxusný rezort na ostrove Maurícius vás zasvätí do hlbokej histórie tohto ostrova

Pútavé aktivity s miestnym rozprávačom, spoločnosť ‘pouličného guru’, ktorý má prehľad o všetkom, čo sa na ostrove deje, a miestni šéfkuchári. To všetko sú lákadlá rezortu Anantara Iko Mauritius Resort & Villas, ak budete ochotní opustiť nádhernú pláž.


Ak by ste si mali predstaviť typický luxusný maurícijský rezort, v tejto predstave pravdepodobne nebude chýbať priehľadné tyrkysové more, sypký biely piesok, svieža tropická krajina a štýlový plážový dekor – a nemýlili by ste sa. A potom sú tu veci, ktoré by vám nikdy nenapadli – od lekcií koloniálnej histórie od miestneho rozprávača, až po ‘pouličného guru’ na zavolanie, ktorý vystupuje ako váš lokálny sprievodca a poradca – a práve tie odlišujú rezort Anantara Iko Mauritius Resort & Villas od ostatných rezortov na ostrove. Tento rezort ponúka viac ako len pláž – hoci aj tá je nádherná.

Samozrejme, niežeby táto nehnuteľosť so 164 izbami nebola idilická. V skutočnosti adresa tohto rezortu začína slovami Blue Bay Marine Park, čo je vládou chránený biotop, nachádzajúci sa v tichom kúte juhovýchodného pobrežia ostrova, kde nájdete výnimočné koraly, ich pestrofarebných obyvateľov hýriacich farbami a len veľmi málo turistov.

Je úplne pochopiteľné, ak budete chciet stráviť celý váš pobyt osamote – len vy, Indický oceán, bazén čistený ozónom (jedno z viacerých ekologických opatrení, ktoré rezort zaviedol), joga na pláži, prístrešky s ponukou thajských masáží, šesť reštaurácií, a ako prídavok, občasná súkromná večera na pláži pri svetle faklí. (Túžba zostať tu navždy ešte narastie v strede nasledujúceho roka, kedy sa plánuje otvorenie ôsmich rozľahlých víl v okolí bazénu – dve z nich budú mať po dve spálne, zvyšné po štyri).

Izba s výhľadom na more v novootvorenom rezorte.

Ak sa rozhodnete zostať v rezorte, prídete o jedinečné lokálne zážitky, ktorými je tento hotel známy. Ak by ste pre pochopenie miestnej komunity neurobili nič iné, aspoň si zarezervujte výlet do neďalekého mestečka Mahébourg, bývalého koloniálneho hlavného mesta a súčasnej rybárskej dediny, so spomínaným „lokálnym guru“.

Súvisiace: Zabudnite na súkromný ostrov. Túto zimu môžete mať pre seba celé súostrovie

Jeho skutočné meno je Lionel Athion a tento prívetivý tridsaťjeden ročný mladík je Maurícijčan telom aj dušou: rodák z Mahébourgu, kde taktiež vyrastal, v jeho génoch sa mixuje dedičstvo Indov, Číňanov, Francúzov a pravdepodobne aj Madagaskarčanov a Mozambíjčanov, a ktorý tu, zdá sa, pozná úplne každého. Predstaví vám miestnych rybárov, (ktorí vás dokonca zoberú na plavbu v jednom z tradičných drevených člnov nazývaných pirohy), ukáže vám najlepšie miesta ukryté pred zrakom bežných turistov (jeho najobľúbenejším je mólo v rybárskom prístave ) a koloniálne pozostatky, ktoré jednoducho musíte vidieť (v prvom rade Národné múzeum histórie) a najlepšie miestne pouličné jedlo, aké ostrov ponúka ( ktorým je jednoznačne “dholl puri” plnené šošovicou).

Plavba v tradičnom drevenom rybárskom člne s vašim lokálnym sprievodcom.

A keď už sme pri jedle, to maurícijské sa stáva veľmi populárnym vďaka autorkám obľúbených kuchárskych kníh – Seline Periampillai a Sheline Permalloo, v ktorých svetu predstavujú to najlepšie z tejto kuchyne. Každý, koho miestna kuchyňa zaujala, by sa mal zapísať do Spice Spoons, praktického kurzu kreolskej kuchyne, ktorý ponúka rezort Anantara Iko. Ďalšou obľúbenou aktivitou milovníkov dobrého jedla a pitia, ktorú tento rezort ponúka, je exkurzia po čajovej a rumovej ceste, ktorá je jedinečná nielen pre nádhernú prírodu, ktorú po ceste uvidíte, ale aj pre ochutnávky, ktoré absolvujete.

Dedinka Bois Cheri (ktorú, ak máte čo i len najmenšie povedomie o Steviem Wonderovi, budete chcieť pravdepodobne nazývať “Bois Cheri Amour,”) nie je len domovom historickej čajovej fabriky a múzea, ale aj éterického jazierka obklopeného čajovými plantážami a stádami jeleňov. Najkrajšie výhľady zažijete určite z chaty, kde budete mať možnosť ochutnať všetky miestne čaje, od kokosového po vanilkový.

Následne v dedinke Chamarel, kde hlavnou destináciou bude určite obľúbený liehovar, v ktorom sa vyrába miestny rum, vás minimálne tak ako tento liehovar ohúria aj najvyššie vodopády na ostrove, ktoré padajú stovky metrov do jazera ukrytého v dažďovom pralese. Príjemným bonusom bude návšteva neďalekého geoparku Seven Colored Earth a zoznámenie s miestnými opicami.

Nenechajte si ujsť večerné kúpanie v bazéne.

Na sklonku dňa sa nechajte zlákať miestnymi kúpeľmi (predovšetkým ayurvédskym menu a tradičným hammamom) a dokonale osvetleným bazénom. Napriek tomu, že oficiálne je kúpanie povolené len od východu do západu slnka, ak budete potichu, môžete (a mali by ste) zostať v bazéne aj dlho po zotmení, keď hviezdami posiata južná obloha vytvára veľkolepú kulisu. Ceny za izbu začínajú na 356 dolároch za noc, cena za noc vo vile začína približne na 1 320 dolároch za noc.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.