Tento koncept zlatej megajachty bol inšpirovaný Forrestom Gumpom a Freddiem Mercurym

Ak by sme povedali, že najnovší koncept megajachty lodenice Feadship má hviezdnu silu, tak by sme ju stále do značnej miery podcenili. Nielen, že obrovská 109 metrov dlhá loď disponuje kráľovsky zlatou farbou, no taktiež bola inšpirovaná dvoma právoplatnými členmi kráľovskej rodiny pop kultúry: Forrestom Gumpom a Freddiem Mercurym.

Takzvaný „Projekt FG“ sa dočkal svojho uskutočnenia počas udalosti Brokers Course, od lodenice Feadship v roku 2019. Dizajnérsky tím lodenice zo štúdia Studio De Voogt totižto spojil svoje sily s pozvanými maklérmi preto, aby spoločne vytvorili plavidlo pre vymysleného klienta „Freddieho Gumpa“. Len o niekoľko dní neskôr bol plnohodnotný Projekt FG pripravený dostať sa do centra pozornosti.

Ako na svojej webovej stránke holandská lodenica uviedla: „Projekt FG je úplne novým kráľovským konceptom megajachty s príťažlivosťou superhviezdy, ktorá z neho doslova kričí.“

Feadship.

Finálny koncept je pútavou kombináciou triezvej jemnosti a energie punk-rockovej hviezdy, z ktorej vám zaručene padne sánka. Lodenica Feadship preto tvrdí, že Projekt FG umožňuje „divoké párty počas noci a pokojný relax počas dňa“. Dizajnér Jan Schaffers navyše vo video rozhovore uviedol to, že Projekt FG zahŕňa „veľa funkcií, ktoré sa prihovárajú obom osobnostiam jachty“.

Jachta Feadship.

Daná jachta zahŕňa výhody, po ktorých by jednoznačne túžila každá zo spomínaných legiend. Rovnako by tomu však bolo aj v prípade akéhokoľvek iného námorníka.

Nachádza sa na nej rozsiahly plážový klub, ktorý disponuje miestom až pre 300 hýrivcov, panoramatický salónik s klavírom (v ktorom je možné napísať svoj ďalší hudobný hit) a taktiež aj vyklápací ping-pongový stôl nachádzajúci sa na špičke prednej časti lode, ktorý je obklopený sklenenými stenami zabraňujúcimi prelet loptičiek cez palubu (možno si pamätáte, že starý Forrest je rodeným hráčom ping-pongu). Na zadnej palube jachty sa zasa nachádza bar, jacuzzi a lehátka na opaľovanie.

Hlboko v útrobách plavidla sa nachádza aj tajomný nočný klub, ktorý tvorí vlastné podpalubie jachty. Ako Schaffers skonštatoval: „Vzhľadom na to, že sa na palube nenachádzajú žiadne navigačné značky, ktoré by hostí doviedli k jeho vstupu, budú ho musieť jednoducho nájsť sami. Jedinou známou informáciou o tomto klube v útrobách plavidla je fakt, že jeho vstupné dvere sú ukryté niekde za motorom jachty.“

Podľa Schafferových slov je tento priestor navrhnutý pre „súkromné exkluzívne stretnutia“, ktoré sú známe aj pod pojmom „divoké párty“. Projekt FG pritom dokáže ubytovať až 22 hostí.

Podobne ako Freddie Gump, aj tento Projekt FG je pre zatiaľ iba výplodom čírej predstavivosti. Pevne však veríme, že sa daný koncept stane jedného dňa aj realitou.

Zdroj: BoatInternational

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.