Tento hotel v Nórsku bude postavený priamo v útese s bazénom, ktorý sa bude týčiť ponad fjord

Hoci sa plávanie berie ako šport, neprináša so sebou veľa vzrušenia! Avšak, nemusí to byť úplná pravda, pretože tento plánovaný nórsky hotel bude svojím vysunutým skleneným bazénom, zasadeným priamo na hrane útesu, pre vás výzvou!

Hotel bol navrhnutý na výstavbu architektonickým dizajnérskym štúdiom Hayri Atak a bude sa nachádzať na mieste vo výške 600 metrov na Preikestolene, ktorý je strmým útesom a obľúbeným turistickým miestom na západe Nórska.

Dizajn tejto ikonickej budovy je navrhnutý so zámerom prinavrátiť pocit vzrušenia z vydania sa na turistické chodníky okolo útesu, a zároveň dopriať návštevníkom zažiť pocit „žitia na hrane.“

Súvisiace: Tento visutý dom zdobí pobrežie Austrálie

Hayri Atak vo vyjadrení, týkajúceho sa výstavby, povedal: „Preikestolen bol pre mňa v priebehu rokov jedným z najzaujímavejších miest.“ Ďalej dodal: „Hotel môže byť súčsťou alebo rozšírením útesu. Predstavoval som si, že zažiť pocit na hrane je oveľa vzrušujúcejší z bazéna ako z balkóna.“

Pri výstavbe bude vstup do hotela postavený na vrchole útesu, ktorý má prirodzene rovný povrch. Ďalej bude obsahovať deväť apartmánov pre hostí a zdieľanú spoločnskú miestnosť, všetko plánované tak, aby zapadlo do skalného povrchu.

Stavba Hayri Ataka, ktorá má byť pomenovaná ako „butikový hotel na útese,“ je v súčsnosti vo veľmi skorých fázach plánovania a môže trvať dlho, kým uzrie svetlo sveta.

Zdroj: Mirror

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.