Tento dômyselný koncept jachty Explorer má dvojúrovňové paluby, ktoré sa rozložia ako Transformátor

Studio Tecnico Rivellini.

V roku 2015 Valerio Rivellini prišiel s konceptom výletnej jachty, ktorá menila tvar prostredníctvom roztiahnutia kokpitu. Teraz posunul tento námorný inžinier svoj koncept ešte ďalej a vytvoril projekt jachty, ktorá je ekvivalentom filmového auta / robota Transformér na mori.

Rivelliniho rovnomenná firma – Studio Tecnico Rivellini, práve predstavila svoj projekt 56-metrovej jachty trefne pomenovanej Extended Explorer. Firma vraví, že ich nové plavidlo kombinuje spoľahlivosť robustnej vojnovej ľode s pohodlím luxusnej superjachty. To znamená, že bola navrhnutá tak, aby s gráciou odolala akémukoľvek druhu počasia.

Tou pravou neodolateľnou časťou tejto superjachty je jej dômyselná posuvná zadná časť. Vďaka jedinej výsuvnej plošine je možné hlavnú a hornú palubu súbežne rozšíriť, čím tu vznikne ešte viac miesta.

Vysúvacia zadná časť jachty umožňuje rozšírenie hlavnej a hornej paluby.

Po rozšírení sa zadná časť hornej paluby zmení na novú oddychovú zónu s ležadlami, jedálenskými stolmi a stoličkami. Rovnako sa rozšíri aj hlavná paluba, ktorá tak ponúka dostatok miesta pre vonkajšiu telocvičňu a ďalšie ležadlá pre milovníkov slnka. Táto paluba prechádza do plážového klubu, ktorý je vybavený výklopnými schodmi pre priamy prístup do oceánu.

Plavidlo má okrem toho aj veľkú prednú palubu s basketbalovým košom pre prípad, že by ste počas skúmania Arktídy dostali chuť zahádzať si na kôš.

Interiér jachty, ktorý je možné prispôsobiť si vlastným požiadavkám, je inšpirovaný morským prostredím. Prevládajú v ňom modré odtienie, biely lak a prirodzené materiály, ako napríklad nubuková koža. Nachádza sa tu priestranná hlavná spálňa, ktorá zaberá celú hornú palubu a má svoju palubu, kde si jej užívatelia môžu v súkromí vychutnať svoje nápoje.

Plážový klub má výklopné schody, ktoré umožňujú priamy vstup do oceánu.

Jachta Extended Explorer je v súlade s poslednými ekotrendmi a je vybavená hybridným motorom, ktorý minimalizuje dopad plavidla na ekosystém.

Rivellini sa v tlačovej správe vyjadril: “Zatiaľ čo stabilita a robustnosť jachty Extended Explorer jej umožňuje absolútne bezpečne a podhodlne zvládnuť severské ľadové moria, jej vonkajše priestory sú ideálne pre dokonalé vychutnanie si teplých morí, od Stredozemného po Karibské. A to všetko je možné vďaka jej šírke a všestrannosti, podporenými rozšíriteľnou zadnou časťou.”

Súvisiace: Nový model superjachty predstavuje unikátny koncept so zabudovaným skleneným átriom vo svojom strede

Rozšíriteľná paluba však nie je úplne novým konceptom v dizajne superjácht. Za posledné roky sme videli iný koncept 120-metrovej megajachty s plážovým klubom, ktorého plochu je možné rozšíriť o 32 metrov štvocových pomocou výklopných krídel. Dúfame, že tento trend bude rásť aj naďalej.

Zdroj: YachtTimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.