Táto albínska modelka vzala svet módy útokom a dobila aj prestížny magazín Vogue Italia

Xueli Abbing.

Xueli Abbing nechali krátko po jej narodení rodičia pred sirotincom v Číne. Keď mala 3 roky, adoptovali si ju holandskí rodičia. Dnes vo svojich 16 rokoch je modelkou, ktorá zvyšuje povedomie verejnosti o stigme okolo albinizmu.

Svoju modelingovú kariéru odštartovala v 11-tich rokoch a len o päť rokov neskôr dobila svet módy, najnovšie aj taliansku verziu magazínu Vogue Italia.

Albinizmus je dedičné ochorenie, ktoré postihuje jedného z 20 000 ľudí na celom svete. Je spôsobené nedostatkom melanínu – pigmentu v pokožke, vo vlasoch a v očiach, ktorý im dodáva farbu. Xueli má okulokutánnu formu albinizmu, ktorá navyše „znižuje pigmentáciu zafarbenej časti dúhovky a svetlocitlivého tkaniva v zadnej časti sietnice“.

Táto tínedžerka používa modeling ako prostriedok na to, aby o svojom ochorení rozprúdila debatu a vyvrátila mnohé mýty. Ľudia trpiaci týmto ochorením sa totiž často stretávajú s negatívnymi reakciami zo strany okolia a v niektorých krajinách dokonca poverčivosť a nelogická viera ohrozuje životy albínskych detí.

Cíti, že práve prostredníctvom modelingu môže šíriť pozitívne posolstvo, pretože dnes je to už platforma, kde „vyzerať inak je požehnaním a nie prekliatím.

Xueli zastupuje talentová agentúra Zebedee Management, ktorá pracuje s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Svet modelingu zaznamenáva obrovský posun v zmene vnímania krásy a stáva sa omnoho inkluzívnejšou platformou. Je dôkazom toho, že veci sa majú zmeniť, a že záleží na každom živote – či už čiernom, hnedom, zlatom, ružovom, neónovom alebo bielom.

Zdroj:

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.