Taliansky Vogue kvôli pandémii prvýkrát predstavuje čisto bielu obálku časopisu

Temné časy volajú po bielych obálkach! Neviete, čo to znamená? Biela je farba, ktorú v  redakcii talianskej edície časopisu Vogue zvolili počas pandémie koronavírusu, ktorý dostal svet na kolená. Po prvýkrát v histórii prestížneho magazínu sa na obálke aprílového vydania talianskeho Vogue nachádza len prázdny, čistobiely obal. Určite to nie je nedostatkom obsahu alebo obrázkov, ale rozhodlo sa tak na základe myšlienky bielej strany ako symbolu jasnejšej budúcnosti.

Vyhlásenie šéfredaktorky Emanuele Farneti znie: „Biela je farba uniforiem, ktoré nosia zdravotnícki pracovníci v prvých líniách, ktorí ohrozujú svoje životy, aby zachránili ostatných a vyjadruje aj voľný priestor pre kreativitu do budúcnosti. Biela nie je symbolom vzdávania sa, ale je to prázdny list čakajúci na popísanie, titulná strana nového príbehu, ktorý sa začína.“ Taliansko je jednou z najviac postihnutých krajín vírusom COVID-19 a časopis túto situáciu tak naozaj berie vážne.

Vo vnútri však čitatelia nájdu aj módnu rubriku, do ktorej prispelo 40 umelcov, ktorí s týmto prestížnym časopisom zvyčajne spolupracujú. Špičkoví módni návrhári, ako napríklad kreatívna riaditeľka značky Dior Maria Grazia Chiuri, Pierpaolo Piccioli, kreatívny riaditeľ  značky Valentino, Alessandro Michele, kreatívny riaditeľ značky Gucci, Donatella Versace, Michael Kors, Miuccia Prada, Stella McCartney, Jeremy Scott a kreatívny riaditeľ značky  No. 21 Alessandro Dell’Acqua, títo všetci pre časopis nakreslili jedinečné kresby.

Zdroj: WWD

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.