Takto vyzerá objaviteľská jachta za 13 miliónov eur s interiérom od Bentley

Staviteľ superjácht Dynamiq so sídlom v Monaku nedávno ohlásil svoj najnovší model luxusného plavidla s názvom Global 330, ktorý by sa údajne mal stať dokonalou expedičnou jachtou s kapacitou cestovať kdekoľvek na Zemi.

Vezmite si napríklad veľkosť tejto lode. Dosahuje dĺžku 32 metrov, čo je úplne ideálnym rozmerom, keďže umožňuje plavidlu prenikať do ťažko prístupných zátok a lagún, do ktorých by sa obrovské superjachty zmestili iba s mimoriadnymi ťažkosťami. S ponorom 1,5 metra sa jachta Global 330 zase môže bezpečne plaviť aj v plytkých vodách Karibiku bez toho, aby narušila rozmanité koralové ekosystémy.

Hliníkový trup jachty Global je po vode poháňaný dvoma dieselovými motormi MAN V8, vďaka čomu sa dokáže plaviť rýchlosťou 16 uzlov. Typickú vyhliadkovú plavbu však absolvuje uvoľneným tempom pri rýchlosti 10 uzlov, pričom spotrebuje palivo v rozumnej miere 60 litrov za hodinu a dokáže precestovať takmer 6 500 kilometrov bez potreby opätovného tankovania.

Sergei Dobroserdov, generálny riaditeľ spoločnosti Dynamiq, uviedol: „Trh s expedičnými jachtami sme skúmali už nejaký čas. Teraz sme sa konečne odhodlali vstúpiť do tejto oblasti jachtingu a rozhodli sme sa priniesť pre našich dobrodružných klientov niečo úplne nové. Namiesto pomalej objaviteľskej lode s oceľovou konštrukciou v tradičnom komerčnom štýle sme však čerpali z nášho inovatívneho prístupu a vytvorili sme rýchlu a modernú sériu plavidiel.“

Súvisiace: Táto luxusná jachta pre objaviteľov je vybavená dobrodružnými hračkami

Spoločnosť Dynamiq sa pri svojom úsilí opäť spojila s inovatívnym holandským štúdiom námornej architektúry Van Oossanen, pričom z tejto spolupráce vzišiel široký trup jachty Global 330 s patentovaným podmorským krídlom Hull Vane. To je umiestnené v zadnej časti plavidla za lodnou skrutkou, vďaka čomu zvyšuje manévrovaciu schopnosť, znižuje odpor a zvyšuje efektivitu spotreby paliva.

Objaviteľská jachta Global 330 od spoločnosti Dynamiq disponuje hliníkovým trupom.

Za zvláštnu zmienku stojí veľmi pútavý a atraktívny dizajn jachty Global 330, ktorý však vôbec nepripomína klasické objaviteľské plavidlá. Za takýto inovatívny návrh je zodpovedné štúdio Dobroserdov Design, ktoré pôsobí v rámci spoločnosti Dynamiq. Jachta je charakteristická vysokou prednou časťou s vyhliadkovou palubou, pričom v prednej polovici plavidla sa tiež nachádza priestorný salónik a hlavná kajuta.

Zadné paluby jachty Global 330 a vpredu umiestnený bazén.

Trup jachty Global 330 je široký až 8,5 metra, v dôsledku čoho sa v interiéri nachádza pozoruhodne veľa priestoru. Nájdete tu celkovo päť luxusných kajút pre cestujúcich, vrátane rozľahlej kajuty určenej pre majiteľa lode na hlavnej palube, ktorá je vybavená nie jedným – ale hneď dvoma vyklápacími balkónmi.

Hlavný salónik a jedálenský priestor jachty Global 330.

Spoločnosť Dynamiq v rámci dizajnu jachty Global 330 využíva nábytok z úžasnej kolekcie Bentley Home, ktorá zahŕňa mnohé estetické prvky a vizuálne motívy často využívané v luxusných automobiloch a SUV značky Bentley.

Hlavná kajuta jachty Global 330.

Prirodzene, keďže ešte stále je reč o objaviteľskej jachte, táto charakteristika plavidla sa naplno prejavuje v jej podpalubnej garáži. Práve tu je totiž skrytý celý zástup dobrodružných hračiek, od kompletného potápačského výstroja, cez rybárske príslušenstvo a dron značky DJI s kamerou, až po diaľkovo ovládanú osobnú ponorku, ktorá dokáže zostúpiť až do hĺbky 97 metrov.

Základná cena prvej objaviteľskej jachty spoločnosti Dynamiq predstavuje 12,7 milióna eur. Výroba tohto skvostu trvá dva roky a realizuje sa v lodenici spoločnosti v meste Massa v Toskánsku. Spoločnosť Dynamiq zároveň plánuje uviesť na trh model Global v 30-metrovej a 40-metrovej verzii.

Zdroj: Yacht Harbour, Barche

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.