Tajný ostrovný rezort Richarda Bransona, o ktorom ste ešte nepočuli

Necker Island je známy súkromný ostrovný rajo Sira Richarda Bransona v srdci Britských panenských ostrovov. Navštívili ho už najslávnejšie osobnosti všetkých čias, od Micka Jaggera až po Kate Winsletovú, vďaka čomu sa objavuje na titulných stranách svetových médií častejšie ako ktorýkoľvek iný rezort na svete. Kľúčovým dôvodom jeho popularity však nie je iba slávny luxusný vkus jeho majiteľa, ale tiež tragédie a úspechy, ktorým ostrov čelil v priebehu uplynulých rokov.

Branson však stojí aj za ďalším súkromným ostrovným letoviskom, o ktorom ste doteraz pravdepodobne ešte nepočuli. Jedná sa o luxusný a pomerne málo známy ostrov Makepeace Island, ktorý je v porovnaní s prvým Bransonovým rezortom situovaný na opačnej strane planéty – ďaleko od tyrkysových vôd Panenských ostrovov, pri Slnečnom pobreží v juhovýchodnej oblasti Queensland v Austrálii.

Ostrov je pomenovaný po jeho bývalej obyvateľke a miestnej celebrite Hannah „Shotgun“ Makepeaceovej a rozlieha sa na ploche viac než desať hektárov v tvare srdca. Medzi vlastníkov spolu s Bransonom patrí aj Brett Godfrey, spoluzakladateľ spoločnosti Virgin Australia, a jeho priateľ Radek Sali, ktorý je predsedom a zakladateľom investičnej skupiny Light Warrior. Tento ostrov však nie je iba ďalšou rádovou dovolenkovou destináciou. Podobne, ako Necker Island, aj tento kúsok raja neďaleko austrálskeho pobrežia je izolovaným luxusným útočiskom v tom najlepšom zmysle slova, ktorému sa ostatné podobné lokality dokážu vyrovnať iba s veľkými ťažkosťami.

Ostrovný rezort je tvorený niekoľkými autentickými tropickými budovami, ktoré postavili tradiční remeselníci a stavitelia z Bali za pomoci dreva a ďalších materiálov dovezených z Indonézie. Výstavba rezortu bola dokončená v roku 2009. V priebehu roka 2011 bol otvorený pre verejnosť a začiatkom tohto roka bol po rozsiahlej rekonštrukcii opätovne sprístupnený v podobe exkluzívnej destinácie s kapacitou 22 hostí.

Spálňa v ostrovnej vile postavenej z tradičných materiálov v rezorte Makepeace Island.

O nový vzhľad tohto rezortu sa postarala interiérová dizajnérka June Robinson Scottová z kancelárie DWG Design Studio, ktorá v minulosti dohliadala aj na rekonštrukciu Bransonovej súkromnej ​​rezidencie na ostrove Moskito a tiež jeho sídla v Londýne. Rezort Makepeace Island tak v súčasnosti plynulo spája prvky moderného životného štýlu s prírodnými krásami okolitej krajiny. Dovolenkové vily v rámci rekonštrukcie dostali novú konfiguráciu, pribudla do nich prírodná posteľná bielizeň a okolo bazénov boli umiestnené priestranné drevené terasy, ktoré spolu s priľahlým barom slúžia ako centrum spoločenských udalostí prítomnej smotánky.

Pohľad na areál rezortu Makepeace Island.

Rovnako ako Necker, aj Makepeace má všetky predpoklady dokonalej dovolenky. Nájdete tu typické ostrovné aktivity vrátane vodného lyžovania, jazdy na kajaku a výletných plavieb. Na samotnom ostrove sa nachádzajú tenisové kurty, kúpele a kinosála pod hviezdami. Nechýba ani kulinársky program zameraný na miestne plody mora a podobné čerstvé produkty.

Na rozdiel od Necker Island je však tento ostrov obývaný vzácnymi druhmi živočíchov – akými sú klasické klokany, klokany wallaby, rybáriky smejivé či ježure austrálske – vďaka čomu tento rezort poskytuje skutočne exotické zážitky pre tých vyvolených, ktorí majú tú česť vedieť o ňom.

 

Zdroj: NYTImes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.