Tajné švajčiarske kúpele Waldhaus Flim sú ukryté v srdci Álp

Vonkajšie priestory kúpeľov.

Švajčiarsko je Mekkou milovníkov kúpeľov a wellness procedúr. Celá krajina je posiata kúpeľnými zariadeniami – od štítov Álp až po brehy Ženevského jazera. Medzi najnavštevovanejšie oázy pokoja patria wellness destinácie ako Dolder Grand v horách nad Zürichom alebo kúpele Victoria-Jungfrau, ktoré sa preslávili svojou omladzovacou procedúrou Koishimaru. No existuje jeden švajčiarsky rezort, ktorý zatieni všetky ostatné. Spoznajte Waldhau Flims.

Vnútorný bazén.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Švajčiari sú odborníkmi na uschovávanie tajomstiev. Príklady netreba hľadať dlho. O tejto vlastnosti svedčí predovšetkým prosperujúci bankový systém. Avšak najstráženejšie tajomstvo tejto krajiny sa nachádza v alpskej dedinke Flims, ktorá je situovaná v kantóne Graubunden.

Súvisiace: V týchto kúpeľoch hotela sa budete cítiť ako portugalskí králi

Zariadenie Waldhaus Flims bolo po prvýkrát otvorené už v roku 1877 a dodnes si zachováva charakter kúpeľného veľdiela v srdci nádherných hôr. Historický objekt bol v roku 2017 zrekonštruovaný v súlade so štýlom modernej doby. Existujúca tradičná architektúra areálu bola doplnená prvkami príznačnými pre 21. storočie, medzi ktoré patrí špičkové technologické vybavenie, moderné zariadenie interiérov a v neposlednom rade majestátne wellness centrum, vybudované zo skla a kameňa.

Exteriér.

Kúpele s celkovou rozlohou 2 787 metrov štvorcových ponúkajú všetko, na čo sú európsky milovníci kúpeľného života zvyknutí. Nájdete tu suché a parné sauny, termálne bazény a pravé turecké kúpele hammam. Vnútorné priestory sa však iba zďaleka ponášajú na tradičný interiér wellness centra. Všetkým častiam kúpeľov dominuje minimalistický dizajn inšpirovaný japonskou kultúrou a žiarivo sfarbené steny spolu s kamennými podlahami umocňujú uvoľnenú a strohú atmosféru. Biele relaxačné miestnosti disponujú obrovskými presklenými tabuľami, ktoré poskytujú návštevníkom možnosť meditovať v priamom kontakte s okolitou prírodou. Snáď najúžasnejším prvkom zariadenia je sklenený bazén. Prirodzene, je napájaný vodou z termálneho prameňa. Predstavuje ohromný futuristický hranol zo skla, ktorý je usadený na vrchu kamennej štruktúry a ponúka panoramatický výhľad na dych vyrážajúce štíty Álp.

Zmodernizované vybavenie zariadenia Waldhaus Flim zahŕňa aj početné miestnosti prispôsobené rôznym wellness procedúram, ktoré využívajú špičkové praktiky z celého sveta. Kúpele spolupracujú s prestížnymi značkami ako Ligne St. Barth a Ananné, pričom sa zameriavajú na inovatívne omladzovacie kúry. Zoznam dostupných masáží pripomína skôr cestovateľský denník, keďže ponúka procedúry napríklad z Havaja, Indie a Japonska. Táto moderná oáza však nezabudla ani na tradície svojej domoviny. V prípade, že si túžite vychutnať ducha tradičných švajčiarskych kúpeľov, zamierte do podzemnej sauny rezortu a spoznajte vnútorné teplo zasnežených hôr.

Interiér wellness centra.

Súvisiace: Waldhotel je najnovším luxusným wellness zariadením vo Švajčiarsku

Reštaurácia.

 

Pohľad na rezort v zime.

Zdroj: Telegraph.co.uk, Evening Standard

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.