Švajčiarsky výrobca luxusných hodiniek HYT vyhlásil bankrot

Hodinky značky HYT s lebkou.

HYT, švajčiarsky výrobca hodiniek, ktoré sú tým, že ukazujú čas pomocou kapilár naplnených tekutinou, vyhlásil bankrot. Podľa tlačovej správy zverejnenej na fóre Watchuseek, ktorú napísal jej predseda Patrick Berdoz, a výkonný riaditeľ Michel Nieto, spoločnosť nebola schopná získať potrebný kapitál, ktorý zablokovali inštitucionálni akcionári. Nieto preberá vedenie do vlastných rúk a pokúsi sa zabrániť absolútnemu kolapsu spoločnosti.

Spoločnosť založil v roku 2012 Gregory Dourde, ktorý odstúpil z pozície výkonného riaditeľa a začal spolupracovať so spoločnosťou Preciflex, niekdajším klientom spoločnosti HYT, ktorej pomáhala s výskumom presného merania času. Podľa švajčiarskeho magazínu Business Montres sa spoločnosť Preciflex teraz zameria na výskum využitia mikrokontrolovaných tekutín v medicíne, čo je očividne oveľa lukratívnejšie a s väčším záberom.

Súvisiace: Luxusné značky, ktoré Covid-19 neprežili

Servis pre súčasných majiteľov hodiniek značky HYT bude zabezpečovať spoločnosť Preciflex. Zlou správou pre tých, ktorí by chceli svoje hodinky predať je, že na nich veľmi nezarobia. Ceny na sekundárnom trhu klesli. Napríklad model HYT H0, ktorého bolo v roku 2017 vyrobených iba 15 kusov, s pôvodnou cenou $39 000, sa dnes predáva za $28 950 na platforme Watchboxe a model  HYT H1 Black s pôvodnou cenou $59 000 v roku 2012 sa vo verzii Titanium DLC predáva na platforme Jomashop za $44 000.

Model hodiniek HYT s diamantami.

Jeden z ich posledných modelov, HYT Flow, ktorý uviedli na trh v septembri 2020, má na 6. hodine polguľu so 72 diamantami bagetového tvaru a 13 LED svetiel umiestnených pod ňou. Jeho cena je $149 000.

Vzhľadom na to, že spoločnosť HYT podnikala len necelých 10 rokov, čo je v priemysle, v ktorom veľa značiek existuje už celé storočia, iba nominálny čas, stále existuje šanca, že schopný výkonný riaditeľ môže situáciu zvrátiťk lepšiemu.

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.