Súkromným lietadlom okolo sveta za 22 dní

Počas výpravy súkromným lietadlom luxusnej hotelovej spoločnosti Aman sa zastavíte v Bhutáne na lekcie astrológie s mníchmi, nazriete do posvätného umenia tkania a vystúpite ku kláštoru Tiger’s Nest, zobrazenom na obrázku.

Tradičné veľkolepé cesty, ktoré zaberú aj niekoľko dlhých mesiacov, sú v dnešnom povinnosťami preplnenom svete pre mnohých z nás nedosiahnuteľné. To ale neznamená, že putovanie po stopách predkov musí byť úplne mimo hry. Ak by ste navyše mali voľných osem mesiacov, najdlhšia cesta okolo sveta so spoločnosťou Viking určite nebude zlým nápadom.

Spoločnosť Aman v súčasnosti pozýva 16 hostí na modernú verziu úžasnej expedície, plánovanú už na najbližšiu jar. Navštívte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Ázie a Európy s úžasným servisom súkromného lietadla modelu Airbus.

Cesta okolo sveta za 22 dní zaručí správnu kombináciu energiou nabitých mestských zastávok, ako aj dlhých osviežujúcich výletov, ktoré spolu poskytujú pocit objavovania a oddychu zároveň. Výlet sa začína v Tokiu, kde sa cestujúci ponoria do zaujímavostí ikonického mesta. Na výber budú mať z ponuky atrakcií, ktorú pripravila priamo spoločnosť Aman. Predstavte si napríklad výuku sumo pod dozorom bývalých zápasníkov či tradičný japonský čajový obrad. Program a exkurzie sa tu plánujú spolu na tri dni. Hostia odtiaľto pokračujú na palubu upraveného lietadla Airbus ACJ 318 a absolvujú rýchly trojhodinový let do mesta Šanghaj. Hoci žiadny z letov nezaberie viac ako sedem hodín, špeciálne lietadlo umožňuje prečkať aj tie najdlhšie lety v maximálnom pohodlí. Na palube sa nachádzajú štyri salóniky s luxusným zariadením a plyšovým čalúnením, dve priestranné spálne a sprcha, vďaka ktorej sa budete na ďalších cestách a výletoch cítiť príjemne a sviežo.

Po pristátí v Šanghaji sa hostia ubytujú v starobylom čínskom obydlí Amanyangyun, ktoré je najnovšou a bezpochyby najambicióznejšou nehnuteľnosťou pod značkou spoločnosti Aman. Zenová atmosféra tohto ubytovacieho zariadenia je nezabudnuteľným zážitkom, rovnako ako aj jedinečná zastávka v lese v obklopení niekoľko storočí starých gáfrovníkov, ktorý sa nachádza v blízkosti najväčšieho čínskeho mesta. Po trojdňovej exkurzii a prehliadke všetkého, čo toto rušné mesto ponúka, nasleduje let do mesta Amanoi v provincii Ninh Thuan vo Vietname. To je opäť príležitosťou pre doplnenie energie na palube lietadla.

Pomalšie a pokojnejšie tempo pokračuje v hoteli Amanpuri v meste Phuket. Tu si hostia ponaťahujú svalstvo na hodinách jogy, utíšia uponáhľanú myseľ meditáciou alebo len nechajú čas voľne plynúť popri relaxe na pláži so zlatým pieskom. Po tomto pobyte sa tempo opäť mierne zrýchli a hostia prejdú sieťou chatiek v Bhutáne. Tu sa zastavia na lekciu astrológie s miestnymi mníchmi, nazrú do posvätného umenia tkania a vystúpia k ikonickému kláštoru Tiger’s Nest.

Nasledujúcou a poslednou ázijskou zastávkou sú tri dni strávené v meste Džajpur. Cestovatelia odtiaľto budú vyrážať na exkurzie priamo z rezortu Amanbagh, ktorý pripomína pokojnú a sviežu oázu. Prejdú neutíchajúcimi bazármi, honosnými palácmi a rozsiahlymi pevnosťami, v ktorých akoby sa zastavil čas. Môžu zažiť aj tradičný meditačný rituál ohňa či posedieť pri konzumácii čaju s miestnymi rodinami v dedinách v blízkosti svojho ubytovania.

Súvisiace: 10 súkromných a luxusných destinácií pre najbohatších cestovateľov

Lietadlo následne vyrazí smerom na západ, do slnkom zaplaveného Grécka, k plážam Egejského mora a k hotelu Amanzoe. Po oddychu na pláži a objavovaní nesmierne živých a zaujímavých Atén sa cesta presunie do pomerne menej známej Čiernej Hory. Cestovatelia strávia dve noci v hoteli Aman Sveti Stefan, v starostlivo zrekonštruovanej pevnosti z pätnásteho storočia ležiacej nad žiarivým Jadranským morom.

Posledná zastávka tejto úžasnej cesty sa nachádza v Benátkach. Palác zo šestnásteho storočia, ktorý sa nachádza priamo nad hlavným benátskym kanálom predstaví dobrodruhom originálne fresky maliara Tiepola a majestátne pozlátené stropy. Zároveň je ideálnou základňou pre ďalšie objavovanie tohto vždy romantického mesta. Nehovoriac o tom, že tu hostia uvidia a vyskúšajú cestovanie v štýle veľkých cestovateľov a objaviteľov spred mnohých storočí.

Zdroj: The Telegraph, The Independent

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.