Súkromný prístav v Dubaji sa už čoskoro stane sídlom luxusného rezortu na vode

Napriek geografickej polohe Dubaja, ktorý sa nachádza priamo na Arabskej púšti, sa svet nestačí čudovať tomu, čo sa tam všetko podarilo vytvoriť.

V meste, obklopenom púšťou, môžeme nájsť napríklad najväčšiu fontánu na svete s rozlohou 1300 metrov štvorcových. Dubaj bol nedávno hostiteľom výstavy Expo 2020, ktorá sa konala na umelo vybudovanom, dych berúcom jazere v púšti, so šiestimi tematickými ostrovmi v tvare kvetu, ktorého celkový rozpočet bol 5 miliárd dolárov.

V najbližšej budúcnosti sa mesto dostane do povedomia taktiež vďaka hotelu s označením “Sea Palace Floating Resort“, ktorý sa bude vznášať na vodnej hladine dubajského súkromného prístavu.

Na atraktivite lokality sa podieľa aj neďaleký plážový rezort Jumeirah, na ktorom sa nachádzajú vychýrené letné terasy a oddychové zóny.

V blízkosti týchto brehov sa bude plaviť aj nový päť hviezdičkový rezort, ktorý bude pol na pol loď a plávajúci hotel.“Sea Palace Floating Resort“ bude pozostávať z centrálnej budovy hotela, ktorý bude obklopený šiestimi plávajúcimi rezidenčnými vilami.

Súvisiace:
V Dubaji rastie nový mrakodrap pokrytý digitálnymi obrazovkami
Plávajúce obydlia v Dubaji za $23 miliónov odolajú stúpajúcej hladine oceánov

Je to obdivuhodný projekt dokonca aj na dubajské pomery. Emirátska spoločnosť Seagate Shipyard, ktorá konštruuje lode, len prednedávnom odhalila prvú zo šiestich honosných víl s názvom Neptune, ktorá sa predáva za 20 miliónov emirátskych dirhamov.

Projekt o rozpočte 164 miliónov dolárov je aktuálne dokončený približne na 65%.

Nasledujúce vizualizácie sú len ďalšou garanciou úspechu tohto, takmer dokončeného vznešeného príbytku.

Obdivuhodný “Sea Palace Floating Resort“ pozostáva z centrálnej budovy hotela, ktorý je obklopený šiestimi plávajúcimi vilami, ktoré sú špeciálne zostrojené na bezpečný pohyb z jedného miesta na druhý, čo umožňuje si vychutnať danú lokalitu v pohodlí domova.

Ekologicky domov vznášajúci sa na hladine bude vybavený solárnymi panelmi s rozlohou 84 metrov štvorcových, rozkladajúcimi sa na úrovni dvoch poschodí. Objekt bude pozostávať z niekoľkých priestranných balkónov, vonkajšieho bazénu, štyroch kúpeľní so záchodom, kuchyne a obývačky.

Exkluzívne vily sú v súčasnosti na predaj za 20 miliónov emirátskych dirhamov (4,4 milióna eur).

Treba tiež pripomenúť, že vily nemusia byť len nepohyblivými objektmi vznášajúcimi sa na vode; taktiež sa môžu zmeniť na jachty, ktoré sú schopné vyplávať na oceán kedykoľvek, kedy si majiteľ lode zmyslí.

Vila poskytuje bohatý interiér s otvoreným priestorom, priestrannou kuchyňou, spálňou a mnohými inými. Návrh bol vypracovaný firmou Aston Martin, ktorá sa zameriava najmä na dizajn luxusných automobilov.

Plávajúci domov je poháňaný solárnou energiou, recyklačným systémom na odpad a spĺňa všetky medzinárodné bezpečnostné štandardy.

Vily vzhľadom pripomínajú hotely. Je ťažké nájsť medzi nimi rozdiel, keďže izby sú dokonalo zariadené a vybavené presklenými oknami, vďaka čomu je výhľad na more a pobrežie ešte veľkolepejší. Celé vnútro dýcha luxusom s dizajnom od firmy Aston Martin.

Zdroj: GulfNews

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.