Súkromný ostrovný rezort otvára brány po rekonštrukcii za $72 miliónov

Keď navštívite idylické austrálske súostrovie Whitsundays v srdci Veľkej koralovej bariéry, narazíte na úžasný ostrov, ktorý je domovom rovnako pozoruhodného dovolenkového zariadenia Daydream Island Resort. Jedná sa o súkromný luxusný areál po prvýkrát sprístupnený už v roku 1939, ktorý sa tiahne pozdĺž iba 1,5 kilometra piesočnatého pobrežia, no zahŕňa niekoľko odľahlých zátok ako stvorených pre romantickú dovolenku v dokonalom súkromí. Rezort bol 15. apríla opätovne otvorený po 18-mesačnej renovácii. V súčasnosti tak ponúka svojim návštevníkom zmodernizovaný vzhľad a špičkové vybavenie na svetovej úrovni.

Súostrovím Whitsundays sa v roku 2017 prehnal cyklón Debbie v intenzite 4. kategórie a v celom regióne spôsobil škody v celkovej výške takmer 3 miliárd dolárov, pričom zanechal kriticky narušené aj obľúbené rezorty ako Qualia a Hayman Island. Medzi postihnutými oblasťami sa však ocitol aj menej známy klenot ostrova – rezort Daydream, ktorý prišiel o zdroj elektrickej energie, stratil hlavné mólo a dokonca niekoľko budov. Toto tropické zariadenie však odvtedy absolvovalo takmer dvojročnú rekonštrukciu v pozoruhodnej hodnote viac než 72 miliónov dolárov, ktorá bola realizovaná architektonickou firmou Hunt Designs.

Výsledkom tohto procesu je v súčasnosti 277 úplne vynovených izieb a apartmánov, ktoré sú príznačné sofistikovanou paletou farieb – dominuje slonovinový, krémový, zlatý a pastelovo modrý odtieň. Zmodernizovaným dizajnom sa môže pochváliť aj exteriér rezortu, kde momentálne nájdete tri nové bazény – jeden z nich je situovaný priamo na pláži, ďalší je obrovským prelivovým bazénom a tretí sa nachádza v blízkosti centrálnej lagúny, pričom každý z nich poskytuje úžasný výhľad na Veľkú koralovú bariéru. Exkluzívne pre dospelých návštevníkov je v areáli vyhradená oddychová zóna s pokojnými slamenými prístreškami, zatiaľ čo hostia všetkých vekových kategórií môžu tráviť spoločné chvíle v novom kine pod holým nebom.

Za zmienku tiež stojí novinka v podobe koralovej lagúny s názvom „The Living Reef“, ktorá obopína ostrov a zahŕňa podmorské observatórium, kde žije viac ako 100 druhov rýb, koralov a ďalších morských bezstavovcov. O pestrom svete pod hladinou mora sa môžete niečo naučiť za pomoci troch námorných biológov, ktorí pôsobia v rezorte Daydream – oboznámia Vás predovšetkým so spôsobmi, pomocou ktorých môžete vhodne interagovať s podmorským životom v súlade s dlhodobo udržateľnými princípmi. Rovnako Vás však budú sprevádzať aj počas šnorchlovania a potápania pozdĺž Veľkej koralovej bariéry.

Súvisiace:
Tajný ostrovný rezort Richarda Bransona, o ktorom ste ešte nepočuli
7 ekologických rezortov, ktoré dokazujú, že aj luxus môže byť dlhodobo udržateľný

Biológovia tu okrem toho tiež dohliadajú na realizáciu projektu s názvom „Reef After Dark“, v rámci ktorého si môžete pozrieť naživo streamovaný prenos spod morskej hladiny v nočnom období. K dispozícii budete mať aj zážitkový projekt „Morským biológom na jeden deň“, v rámci ktorého budete výskumníkom pomáhať kŕmiť ryby a môžete si dokonca zaplávať s morskými rajami. V konečnom dôsledku však môžete jednoducho relaxovať na mäkkom bielom piesku miestnych pláží, kam okrem rozčarovaných dovolenkárov s obľubou chodia aj pestrofarebné papagáje či drobné kengury druhu wallaby.

Ostrov Daydream Island v súostroví Whitsundays.


Prelivový bazén v rezorte Daydream. 

Luxusná izba v rezorte Daydream.

Príchod na pieskovú pláž ostrova Daydream Island.

Zdroj: Courier Mail, Travel Weekly

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.