Štyria známi miliardári z Hong Kongu, ktorých uniesli a vydierali Triády

3 miliardári z Hong Kongu.

15. júna 2020 zachránila čínska polícia He Xiangjiana, jedného z najbohatších mužov Číny a zakladateľa Midea Group, jedného z najväčších výrobcov elektroniky na svete. Je zatiaľ posledným ázijským miliardárom, ktorý bol unesený, čím nám opäť pripomína, že bohaté a vysoko postavené osoby sú lákavým cieľom pre únoscov, ktorí hľadajú veľké zárobky. Tu sú ďalšie neslávne známe únosy ázijských miliardárov z minulosti:

Teddy Wang Teh-huei

Čiernobiela fotografia Teddyho Wang Teh-huei (Teddy Wong Tak-fai), manžela Niny Wang, ktorý bol unesený a pravdepodobne zabitý v roku 1990.

Teddy Wang počas svojej kariéry prežil niekoľko únosov. Keď ho však 10. apríla 1996 uniesli z jeho Mercedesu, 56-ročný predseda developerskej spoločnosti Chinachem Group sa viac neobjavil.

Predpokladá sa, že tento posledný únos bol zorganizovaný gangom pôsobiacim v oddelených zložkách v rámci Hong Kongu, vnútrozemia Číny a Taiwanu. Hoci jeho žena zaplatila 468 miliónov hongkongských dolárov ($60,4 miliónov) ako polovicu z výkupného, Wanga už únoscovia nevrátili. Pravdepodobne mu zapchali ústa, zviazali ruky aj nohy a hodili do mora. V roku 1999 ho oficiálne prehlásili za mŕtveho.

Victor Li Tzar-kuoi

Victor Li, syn hongkongského miliardára Li Ka-shinga, na tlačovej konferencii v marci 2018.

Koncom 90-tych rokov otriasli Hong Kongom únosy vysoko postavených ľudí pod taktovkou čínskeho zločinca Cheung Tze-keunga, prezývaného “Big Spender”. Jedným z jeho cieľov bol aj Victor Li, predseda spoločností CK Asset Holdings a CK Hutchison, a taktiež najstarší syn Li Ka-shing, najbohatšieho muža v Hong Kongu. Večer 23. mája uviazol Li v prestrelke, počas ktorej únoscovia obkľúčili jeho auto, a to len pár metrov od jeho domu v Deep Water Bay. Lia prepustili po vyplatení výkupného v astronomickej výške 1 miliardy hongkongských dolárov ($129 miliónov), čo je zatiaľ najvyššie vyplatené výkupné na svete.

O 17 rokov neskôr Li Ka-shing v rozhovore prezradil, že Cheung sa zjavil v jeho dome a žiadal od neho 2 miliardy hongkongských dolárov za prepustenie jeho syna. Li mu povedal, že mu hneď môže dať len polovicu z požadovanej sumy, s čím Cheung súhlasil.

Súvisiace: 10 miliardárov, ktorí si vyskúšali väzenie

Walter Kwok

Walter Kwok Ping-sheung, nezávislý riaditeľ spoločnosti Sun Hung Kai Properties, máj 2013.

O rok neskôr zorganizoval “Big Spender” podobnú akciu zamierenú na Waltera Kwoka, bývalého predsedu spoločnosti Sun Hung Kai Properties. Kwoka prepadli na jeho ceste domov 29. septembra 1997, zaviazali mu oči a odviezli do chaty v New Territories. Kwok odmietol kvôli žiadosti o výkupné kontaktovať svoju rodinu, a tak ho zbili a hodili do provizórnej drevenej klietky. Napokon to nevydržal a zavolal svojej manželke.

Po týždňoch vyjednávaní obdržal Cheung 600 miliónov hongkongských dolárov ($77,4 miliónov) a Kwok sa dostal na slobodu ako psychicky aj fyzicky zničený muž.

Wong Yuk-kwan

Wong Yuk-kwan, predseda spoločnosti Pearl Oriental Oil, január 2014.

Predseda spoločnosti Pearl Oriental Oil Wong Yuk-kwan, známy aj ako Wong Kwan, bol unesený 20. septembra 2015 počas toho, ako odchádzal zo svojej rezidencie v štvrti Xindian, v meste New Taipei City. Po jeho únose bolo do jeho kancelárie v Hong Kongu doručené video od jeho únoscov, žiadajúcich 70 miliónov hongkongských dolárov ($9 miliónov) v bitcoinoch. Po 38 dňoch uväznenia a bitiek napokon objavila 68-ročného miliardára polícia v západnom Taiwane.

Predpokladá sa, že jeho únoscovia boli prepojení na taiwanskú triádu Bamboo Union, čo je jedna z najväčších skupín organizovaného zločinu na svete, ktorá má pod palcom množstvo nelegálnych činností.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.