Štýlove domy pripomínajúce bublinu s výrobou v Rusku

Konštrukčné materiály používané na stavbu budov sa líšia od regiónu k regiónu, od krajiny ku krajine. Jediná vec, ktorá je po celom svete takmer všeobecne bežná, je hranatý tvar domov so štyrmi stenami, ktoré tvoria základnú štruktúru; veľmi zriedka vidíme domy s iným základným tvarom.

Zaujímavé je, že domy v tvare krabice nie sú ani najefektívnejšie, ani konštrukčne najsilnejšie z hľadiska architektonického dizajnu. Zatiaľ čo kupolovité domy môžu vyzerať divne, sú kvalitnejšie z hľadiska efektívnosti a štrukturálnej správnosti – čo je dôvod, prečo sa teraz stávajú populárnejšími. Ruská spoločnosť pod názvom Skydome vytvorila sériu geodetických kupolovitých domov, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli štýlové, odolné a efektívne.

Spoločnosť v súčasnosti ponúka šesť rôznych modelov kupolovitých domov Skydome, z ktorých každý je k dispozícii v rôznych veľkostiach.

Sortiment začína domčekom s veľkosťou 34 metrov štvorcových až po domy v maximálnej veľkosti 300 metrov štvorcových. Každá stavba Skydome je tvarovaná tak, aby poskytovala lepšiu odolnosť voči tepelným stratám, prídavnej pevnosti, seizmickej a energetickej odolnosti.

Pokiaľ ide o dizajn interiéru, možnosti sú nekonečné, pretože konštrukcia nie je obmedzená bočnými stenami. Informácie o cenách domov Skydome nie sú momentálne k dispozícii.

Zdroj: Hiconsumption

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.