Street Style je späť! 8 najväčších trendov z prehliadok pánskych kolekcií Jar 2022

Minulý rok nám priniesol desiatky nových spôsobov ako zažiť módne prehliadky online, vrátane priamych prenosov, hudobných videí, show-in-a-box, či marionette. Ale čo so Street Style? K nemu neexistuje virtuálny ekvivalent. Áno, rok 2020 bol vynikajúcim rokom pre sociálne médiá – ale Street Style na pozadí Týždňa módy bol takmer nemožný. Bez módnych prehliadok neboli žiadne ulice, žiadne davy ani exhibicionisti, ktorí by kľučkovali ulicami sem a tam.

Teda až do tohto leta. S postupujúcim očkovaním a opätovným otváraním miest vítalo jarnú sezónu pánskeho oblečenia, počas ktorej už boli možné fyzické prehliadky v Miláne a Paríži, dobre navštevované a dobre oblečené publikum. Bol to náš prvý pohľad na „postpandemický“ pouličný štýl: kreatívny, vysoko osobný, nenútený a so zvyškami nášho skromného roku doma.

Na snímkach Acielle a Gianluca Seneseho si všimnete veľmi málo podpätkov, namiesto toho tam boli šľapky Birkenstock a, áno, aj kroksy. A po 16 mesiacoch zabalených v teplákoch vidíme oveľa viac siluet odhaľujúcich pokožku a telo. Niektorí návštevníci módnych prehliadok experimentovali s rôznorodou kombináciou nesúladných položiek a trendov, iní zasa uprednostňovali jednoduchší a silnejší vzhľad širokých nohavíc a trička.

Nižšie si prezrite ďalšie trendy sezóny a obľúbené outfity.

Čo si obliecť v 30 -stupňovej horúčave? Čo najmenej…

Ako sa vlna horúčav šíri svetom, svieže kraťase, prestrihané šaty a tielkové podprsenky začínajú pôsobiť teplo. (V New Yorku sa veľa ľudí úplne vzdáva oblečenia v prospech plaviek). Na týchto fotografiách od Acielle a Senese najviac vyniká to, že ľudia všetkých typov postáv a identít odhaľujú svoju kožu a po desaťročiach rodových „pravidiel“ okolo odhaľovania, sa móda konečne presúva do novej, neobmedzenej éry.

Gumové topánky sú zrazu nevyhnutnosťou

Gumové čižmy Daniela Leeho boli prestížnym doplnkom značky Bottega Veneta v roku 2020, nasledované neónovými našuchovačkami podobnými kroksom. Oba modely pomohli zviditeľniť pôvodné dreváky a na uliciach ich bolo možné vidieť v kombinácii s oblekmi, ale aj s rifľami. Je zaujímavé, že všetky kroksy boli čisto biele – možno raz nahradia obľúbené biele tenisky.

Vezmite si babkin šál

Klobúky sú out. Nahradili ich barety a prekvapivo aj hodvábne šatky tesne ovinuté okolo hlavy. Efekt bol viac výstredný ako retro a prepožičal zvláštny nádych inak jednoduchým outfitom. Niektorí chlapci si upravili šály rôznymi spôsobmi: okolo pása, prehodené cez plece (v prípade Altona Masona), alebo dokonca ich použili ako rúško.

Generácia X alebo Z – široké nohavice sú tu stále

V určitom čase v roku 2020 boli skinny rifle považované za „out“ – údajne pozostatok miléniového štýlu, zatiaľ čo „vrecové“ nohavice boli vrúcne prijaté generáciou Z. Taká miléniová generácia však zanevrela na skinny rifle už pred 7 rokmi. Ale rovnako ako vaše vlasy a obľúbené emoji, aj výber nohavíc je vecou osobných preferencií, nie veku.

V Miláne a Paríži si chlapi osvojili voľnejšie strihy nohavíc, od tých rozšírených z dielne Travisa Scotta až po obleky s nohavicami sudového strihu. Robia silnú siluetu a sú nepopierateľne pohodlnejšie ako úzke nohavice, ale napriek tomu mnoho ľudí stále preferuje úzke strihy. Tu je naša rada: Oblečte si, čo chcete.

Všetko bolo žlté

Až potom, čo sme si všimli nárast jasnej, slnečnej žltej v Miláne a Paríži, sme si spomenuli, že to bola jedna z vlasových farieb roka značky Pantone. Spoločnosť pomenovala svoj konkrétny odtieň Illuminating a označila ho za „praktickú, hrejivú a optimistickú“ farbu, ktorá symbolizuje „odolnosť a nádej“. To určite vysvetľuje, prečo v roku 2021 zrazu prevláda žltá aj u tých, ktorí sa jej v minulosti vehementne vyhýbali. Skombinujte ju s bielou, ako to urobili viacerí redaktori, a prinesiete späť tie roky 90-te.

Oblečenie, ktoré „sa k sebe hodí“? To je rok 2020

Keď začiatkom tohto roka titulky predpovedali „tepláky navždy“ a smrť veľkého štýlu, poznamenal Steff Yotka, že si „ľudia stopercentne robia srandu“. Na vrchole karantény si módni nadšenci skúšali doma svoje obľúbené modely, na cestu do lekárne si obliekali obľúbené šaty a predvádzali úlovky, ktoré získali v online trhovisku s luxusným tovarom The RealReal. Možno nás uväznenie doma priviedlo ku skutočne šialenému obliekaniu sa, alebo nás 16 mesiacov potenia inšpirovalo nosiť veci, ktoré sa v skutočnosti k sebe vôbec nehodia.

Rovnaký duch kreativity a intuitívneho štýlu bol prítomný aj na pánskych prehliadkach: Jedna žena mala na sebe sako s úzkymi nohavicami s kravatou a ohnivými drevákmi, ďalšia skombinovala vzorované pančuchové nohavice, orgovánové topánky na podpätkoch s priesvitnou sukňou a kvetinovým topom a Yu Masui navrstvila na športovú teplákovú súpravu háčkovanú vestu. Otázka „Hodí sa to k sebe?“ už nie je potrebná.

Street styleri si obľúbili hodvábne súpravy s potlačou

„Pyžamové oblečenie“ je opakujúcim sa trendom na dámskych módnych prehliadkach, ale vďaka značkám ako Dior Men, Casablanca a Bluemarble sú hodvábne, kvetinové súpravy teraz k dispozícii všetkým. Niekto by to mohol nazvať výsostne domácim oblečením, ale iní sú jednoducho nadšení z toho, že sa od hlavy po päty oblečú do odvážnej, farebnej (a áno, pohodlnej) hodvábnej súpravy s potlačou. Stačí pridať tenisky.

Obleky sú mŕtve – nech žijú obleky!

Existujú obleky a potom sú obleky. Prvé sú určené do práce, druhé … všade inde. Lockdown urýchlil úpadok statného, ​​zle sediaceho pracovného obleku, ale je ťažké si predstaviť, že by sme sa niekedy vzdali toho uvoľneného obleku, šitého na mieru, alebo nadrozmerného, ktorý môžete nosiť s podpätkami alebo teniskami. Na pánskych módnych prehliadkach sme dokonca videli niekoľko ľudí nosiť svoje obleky s turistickými sandálmi. Nie každý outfit bol však voľnočasový a niekoľko chlapov nosilo svoj oblek veľmi elegantne. Jeden mal na sebe úzky oblek s blúzkou a mašľou a druhý s ním skombinoval kabát zo 70. rokov a čižmy.

Zdroj: WWD, Vogue, Milled

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.