Stále túžite po cestovaní? Teraz prídu luxusné hotely za vami

Predtým ste boli zvyknutý na to, že za 5-hviezdičkový hotelový zážitok ste si museli zaplatiť. Toto pravidlo sa aspoň nateraz mení.

Luxusné hotely sa rozhodli spoza svojich stien zabaviť milióny cestovateľov, ktorí kvôli pandémii koronavírusu musia zostať doma. Ak hostia nemôžu prísť do hotelov, hotely musia prísť k hosťom.

Od varenia ku miešaniu kokteilov

Silvia Grossi je výkonnou riaditeľkou hotela Il Salviatino, vily z 15. storočia v Toskánsku. Počas obdobia, kedy je hotel zatvorený, Grossi zo svojej kuchyne dvakrát do týždňa vedie kurz varenia. Natáča krátke videá, väčšina z nich nemá ani 5 minút, o tom, ako pripraviť známe talianske jedlá, ako sú gnocchi, cícerové velouté a domáca pizza, a to všetko s využitím ľahko dostupných ingrediencií. Niektoré videá sú v taliančine, niektoré v angličtine, ale recepty sú uvádzané v oboch jazykoch.

Il Salviatino, ktoré sa nachádza 15 minút cesty od Florencie.

Ak sa chcete priučiť umeniu prípravy obľúbených kokteilov, môžete si pozrieť demo videá zo známeho kokteilového baru Artesian v londýnskom hoteli Langham. Tí s deťmi si môžu pozrieť, ako šéfkuchár v hoteli Langham v Chicagu pripravuje cereálne tyčinky Lucky Charms. Spolu so šéfkuchármi z hotela Ocean House na Rhode Island sa zas prostredníctvom nového hotelového video seriálu s názvom „How to“ ( ako sa to robí ) môžete naučiť, ako očistiť ustricu alebo pripraviť veľkonočnú šunku.

Nadobudnite novú zručnosť

Rezort Paws Up prostredníctvom Instagram Live sérií s názvom “Live from Big Sky Country” ( Naživo z krajiny so širokou oblohou ) pomáha cestovateľom oprášiť ich zručnosti z divočiny. Luxusný rezort v Montane dáva tipy ako rybárčiť, kde nájsť ingrediencie na varenie v divočine a ako urobiť dokonalé táborové ohne.

Hotel Four Seasons vo Washingtone, D.C. takisto učí dôležitým zručnostiam, hoci v úplne inej oblasti. S povolením hotelového tímu pre vzdelávanie a vývoj dostanete 12 tipov, ako si doma vytvoriť rovnaké pohodlie, aké ponúkajú vo svojich hoteloch.

Naučte sa, ako si ustlať posteľ v štýle hotelov Four Seasons.

Mexický rezort Rosewood Mayakoba zdieľa videá s tipmi a odporúčaniami od svojich zamestnancov vrátane pokynov ako cvičiť a tipov od miestneho biológa, ktorý radí, ako si doma vytvoriť bylinkovú záhradku.

Ďalší rezort Rosewood CordeValle v Severnej Kalifornii pravidelne pridáva tutoriály na všetky možné témy: od aranžovania studených mís po tipy, ako zlepšiť vašu golfovú hru.

Kúpeľový riaditeľ Playa Hotels & Resorts’ spa vás zase naučí, ako si z kávy a kokosového oleja vyrobiť prírodný píling pokožky. Svojím čitateľom taktiež pripomína, že ani v čase izolácie sa netreba zanedbávať.

Hrad Dromoland zo 16.storočia.

Hrad Dromoland, ktorý je hradným hotelom zo 16. storočia v írskom grófstve Clare, vyzerá, akoby bol vystrihnutý z rozprávky. Keďže momentálne nemôžete liezť po jeho vežiach, alebo sa hrať s miestnym sokolom, môžete sa aspoň naučiť, ako si doma postaviť vlastný hrad z každodenných materiálov. Je to výborný spôsob, ako zabaviť deti, a zároveň podporiť ich zvedavosť.

Rodiny sa môžu zabaviť aj prostredníctvom webovej kamery v luxusnom thajskom rezorte Anantara Golden Triangle Elephant Camp and Resort. Miestna organizácia Golden Triangle Asian Elephant Foundation denne naživo vysiela videá slonov ako sa kúpu, jedia a hrajú.

Zachovajte pokoj pomocou hudby, spánku a starostlivosti o seba

Hotel Casa Palopó v Guatemale vytvoril v službe Spotify playlist miestnych piesní pre tých, ktorí by za iných okolností boli práve ich hosťami. Podobné ponúkajú aj rezorty Aruba Marriott Resort & Stellaris Casino, Wymara Resort a Villas Turks & Caicos.

Súvisiace: Tri luxusné spoločnosti, ktoré vás vezmú na online safari jazdu

Pozrieť si môžete aj jeden z virtuálnych koncertov v hoteli Bobby Hotel. Hotel Nashville zas prezentuje miestnych muzikantov na sociálnej platforme, a tak neprestáva šíriť hudbu, aj napriek miestnym opatreniam, ktoré zakazujú zhromažďovanie.

Bobby Hotel v Nashville, štátu Tennessee.

Ohromujúci toskánsky hotel Monteverdi Tuscany dal hudobníkom a operným spevákom, z ktorých mnohí museli svoje vystúpenia zrušiť alebo presunúť, možnosť vystupovať zo svojich domov.

Rezidencie Estates at Acqualina na Miami sprístupnili virtuálny čitateľský klub s názvom Bedside Reading Virtual Book Club, s možnosťou stiahnutia e-kníh zdarma.

V hoteli Monteverdi Tuscany hudobné vystúpenia nerušia, radšej ich vysielajú online.

Rezorty Miraval Arizona a Miraval Austin takisto začali poskytovať svoje rady online. Okrem iného vám poradia, ako rozumne nakupovať potraviny, alebo zachovať dobré vzťahy so svojím bezprostredným okolím počas karantény.

Nový rezort Amrit Ocean Resort & Residences na Floride sa síce ešte len pripravuje na svoje oficiálne otvorenie uprostred roku 2020, no už spustil online lekcie z oblasti terapie zvukom, dychových cvičení a spôsobov ako znížiť stres.

Hodiny rodinnej jogy s rezortom Six Senses.

Rezorty Six Senses Spas takisto ponúkajú online program s názvom “At Home with Six Senses.” (Doma so Six Senses). Ich experti vás napríklad naučia dychové cvičenia aplikovateľné pred spaním, vysvetlia, ako sa analyzujú sny, predstavia lesné kúpanie doma a cvičenia jogy pre celú rodinu. Ich hlavným cieľom je pomôcť zbaviť sa stresu v tomto náročnom období.

Zdroj: MSN, Positiveluxury

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.