Sprievodca tým najlepším zo Sicílie

Sprievodca cestovania po Sicílií.

Pokiaľ nekonečné letné dni, pobrežie vyrážajúce dych, bývanie v luxusných vilách a palácoch, a vychutnávanie si tých najlepších jedál a vín nie je vašou predstavou ideálnej dovolenky, potom Sicília nie je tým, čo hľadáte. Ponorme sa spolu do krás a divov očarujúcej Sicílie a ich mnohorakých ponúk.

Kde sa na Sicílií ubytovať?

Nič nepremení vašu dovolenku na nezabudnuteľný zážitok viac, ako trávenie svojich dní v dovolenkových vilách s luxusnými bazénmi, závideniahodnými výhľadmi a nádhernou okolitou prírodou. Stavba s výhľadom na prenikavé Egejské more, nekonečné olivové háje, zlatisté pláže a vo vetre sa vlniace cyprusové stromy, sú jednoznačne miestom, ktoré musíte vidieť.

No ako si zo všetkých ponúk ubytovania vybrať tú najlepšiu a najvhodnejšiu, keď každá jedna z ponúkaných nehnuteľností je obklopená priehľadnými modrými bazénmi a fantastickými ponukami? Vo všeobecnosti sa odporúča zveriť svoj výber lokálnej spoločnosti IsulaSicilia, ktorá vám poskytne prístup k tým najlepším a najluxusnejším vilám v danej lokalite.

Okrem prvotriednych nehnuteľností, ktoré sa pýšia nekonečnými bazénmi, posilňovňami a obrovskými spálňami, môžete získať aj prístup k službám, ako napríklad k súkromnej doprave na výlety loďou, k domácim súkromným šéfkuchárom a upratovacej čate. Vily sú dostupné hneď v niekoľkých lokalitách naprieč celou Sicíliou, ako napríklad v Capo D´Orlando, Ispica, Pozzallo, Santa Maria del Focallo, Modica, či Marsala.

Kde na Sicílií nakupovať?

Sicílska móda sa nikdy neradila k ľahko prehliadnuteľným. Rovnakého názoru je aj luxusná značka Dolce & Gabanna, ktorá sicílsku módu vo veľkej miere propaguje a pravidelne jej typickými znakmi víri vody módneho priemyslu. No kam by mal správny nákupný maniak, nachádzajúci sa na Sicílii, zamieriť na nákupy? Je možné konštatovať, že centrum mesta rozhodne nie je zlou voľbou.

V strede Sicílie sa totižto nachádza nákupné centrum Sicilia Outlet Village, v ktorom nájdete značky ako Gucci, Prada a podobne. Pre viac lokálny a bohémsky módny štýl však zamierte skôr do mesta s názvom La Casa Eoliana, kde miestni remeselníci a umelci ručne tkajú tradičné sicílske výrobky a pretvárajú ich do nádhernej modernej podoby. Ďalším skvelým miestom pre nákupy je predajňa odevov Parisi Taormina, ktorá je sofistikovanou zbierkou butikov v očarujúcom meste Taormina.

Kam sa ísť na Sicílií najesť?

Na Sicílii je jedlo minimálne rovnako dôležité ako aj móda. Žiadna sicílska dovolenka tak nie je na 100% kompletnou, pokiaľ v sebe nezahŕňa aj dobré jedlo. V tejto krajine sú pritom všetky pokrmy na prvotriednej úrovni. Strategická poloha ostrova v Stredozemnom mori totižto spôsobila, že vznik samostatnej sicílskej kuchyne bol silne ovplyvnený arabskou, gréckou, francúzskou, španielskou a severoafrickou kuchyňou, pričom do značnej miery bola okorenená aj najrôznejšími talianskymi príchuťami.

V reštaurácii Focacceria Del Massimo si navyše môžete vychutnať aj vynikajúce jedlá z pouličných stánkov, ako napríklad tzv. „panelle“ ( tzn. chrumkavé ploché múčniky ). Príjemný večer vie dotvoriť popíjanie drinkov pri západe slnka v oslňujúcom metropolitnom meste Piazza del Duomo, v ktorom sa nachádza aj známa historická pamiatka – Katedrála v Syrakúzach. Pokiaľ by ste mali chuť na trocha sicílskej kuchyne s nádychom Stredozemia, zastavte sa v podniku Ristorante La Moresca at Ispica.

Sicília je však taktiež rozhodne vhodnou krajinou na návštevu pre každého znalca vín. Dokonalou ukážkou skvelého výletu pre takýchto nadšencov je návšteva nádherného štvorhviezdičkového hotela La Foresterie Planeta Estate, ktorej vlastníci sa vinohradníctvu venujú už viac než päť storočí.

 

Zdroj: MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.