Spoznajte značku luxusných hodiniek Hublot

Hublot je švajčiarskym výrobcom luxusných hodiniek, založený v roku 1980 talianskym hodinárom Carlom Croccom. Celosvetovo uznávaná značka v súčasnosti pôsobí ako dcérska spoločnosť v plnom vlastníctve francúzskeho luxusného koncernu LVMH.

Značka Hublot vzdorovala zaužívaným konvenciám hodinárskeho priemyslu už od svojho vzniku, keď Carlo Crocco po prvýkrát v histórií tohto remesla vytvoril zlaté hodinky s čiernym remienkom z prírodnej gumy. Tento produkt sa stal inšpiráciou pre nový štýl výroby hodiniek, ktorý sa preslávil po celom svete.

Carlo Crocco, narodený v roku 1944, získal cit pre krásu už ako dieťa, keď vyrastal v talianskej rodine hodinárov. Svoje prvé hodinky navrhol už v roku 1967. V roku 1980 si založil vlastnú hodinársku spoločnosť pod názvom MDM Geneve a jeho cieľom bolo vyrábať hodinky, ktoré by boli viac než len módnym doplnkom. Jeho kreácie boli charakteristické elegantným športovým dizajnom, vďaka ktorému sa postupom času stali vyhľadávanými po celom svete.

Crocco so svojou záľubou v čistých líniách a obrovským rešpektom k používaným materiálom vyvinul elegantné, no predsa športové hodinky, ktoré je možné nosiť pri každej príležitosti. Zároveň však neustále tvrdohlavo odmietal podriadiť sa trendom módneho sveta. Hlavným princípom jeho tvorby bolo zameranie sa na jednoduchosť, a jeho originálne modely hodiniek sa nápadne podobajú okrúhlym lodným oknám – luneta hodiniek je k puzdru pripevnená dvanástimi malými titánovými skrutkami, ktoré označujú hodiny, čo v konečnom dôsledku symbolizuje dokonalé spojenie formy a funkcie.

Gumený remienok v polovici deväťdesiatych rokov zaujal viacero renomovaných hodinárskych značiek, čo naznačujú modely vyrábané v tej dobe. Tento trend však iba opätovne potvrdil správnosť rozhodnutí, ktoré viedli k vzniku prvých hodiniek značky Hublot – a tie sú považované už za etablovanú klasiku hodinárskeho umenia. Pre značku Hublot však guma nebola iba módnym fenoménom – namiesto toho stelesňovala filozofiu, životný štýl a imidž značky už od prvého dňa jej existencie.

História spoločnosti Hublot

Carlo Crocco v roku 1976 opustil taliansku luxusnú spoločnosť Breil a následne položil základy vlastnej manufaktúry. Spoločnosť, ktorú začal budovať, sa pôvodne nazývala ako MDM Geneve. Prvý model hodiniek, ktorý navrhol a vytvoril v priebehu nasledujúcich troch rokov, niesol označenie „Hublot“ – čo je francúzsky výraz pre „lodné okno“. Jeho dizajn bol charakteristický najmä gumeným remienkom, ktorý sa stal prvým remienkom z prírodného kaučuku v histórii luxusného hodinárstva.

Značka Hublot v roku 1980 zažila svoj debut na prominentnom hodinárskom veľtrhu Baselworld. Počas podujatia si síce nikto zo zúčastnených návštevníkov neobjednal hodinky tohto výrobcu, avšak jeho modely sa veľmi rýchlo stretli s komerčným úspechom. Už v priebehu prvého roka sa predali v počte viac než 2 milióny kusov. Takto sa zrodila značka Hublot.

Súvisiace: Značka Hublot predstavila limitovanú edíciu Spirit of Big Bang

Carlo Crocco si však v roku 2003 začal uvedomovať, že v dôsledku mnohých ďalších záväzkov sa nedokáže naplno venovať riadeniu svojej spoločnosti. Začal teda pátrať po talentovanom hodinárovi, ktorý by bol schopný vziať opraty značky Hublot do svojich rúk. Týmto človekom sa nakoniec stal Jean-Claude Biver, ktorý predtým pôsobil v značkách Blancpain a Omega, a spravil z nich prominentných hráčov vo svete luxusných hodiniek.

Biver sa v roku 2004 stal generálnym riaditeľom spoločnosti Hublot. Jeho prvým krokom v tejto pozícii bolo vytvorenie novej kolekcie luxusných hodiniek, ktorá bola po prvýkrát predstavená na veľtrhu Baselworld v roku 2005. Jednalo sa o kolekciu s názvom „Big Bang“.

Model Big Bang Chronograph bol prezentovaný na veľtrhu v apríli roku 2005. Skutočne bol považovaný za „veľký tresk“ vo svete luxusného hodinárstva, keďže pri jeho výrobe boli použité moderné materiály a celkový dizajn hodiniek mal obzvlášť odvážny charakter. Tento model sa stal okamžitou senzáciou, upútal pozornosť mnohých popredných zberateľov a získal viacero prestížnych ocenení. Značka Hublot v priebehu nasledujúceho roka zaznamenala pozoruhodné strojnásobenie počtu objednávok.

Kolekcia Big Bang sa v roku 2005 presadila aj v súťaži Grand Prix d’Horlogerie v Ženeve, kde vyhrala ocenenie za najlepší dizajn. Okrem toho obsadila prvé miesto v kategórii športových hodiniek na slávnostnom podujatí Watch of the Year v Japonsku a získala ocenenie za najlepšie veľké hodinky na odovzdávaní cien Watch of the Year v Bahrajne.

Objem predajov značky Hublot sa v roku 2006 zvýšil z hodnoty 24 miliónov švajčiarskych frankov až na neuveriteľnú úroveň 100 miliónov švajčiarskych frankov. Biver v tomto roku predstavil svoje modely z kolekcie Classic Fusion, ktoré si požičali tvar a charakter kolekcie Big Bang, ale zahŕňali celý rad vzrušujúcich nových materiálov. Kolekcia Big Bang sa tak efektívne stala akýmsi základom, na ktorom značka Hublot stavala svoje ďalšie kolekcie počas nadchádzajúceho desaťročia – snáď najpozoruhodnejšou takouto kolekciou sa neskôr stala séria s označením MP, ktorá od základov zmenila definíciu luxusného hodinárstva.

Značka Hublot v roku 2011 uviedla na trh originálny model MP Key of Time – jedinečné luxusné hodinky, ktoré umožňovali nositeľovi spomaliť alebo zrýchliť čas podľa svojho želania. Značka v priebehu tohto roka tiež predstavila hodinky „Tribute to Antikythera“, ktoré boli poctou starobylému gréckemu mechanizmu známemu v úlohe analogického kalendára. Jednalo sa o neuveriteľne komplikované hodinky, z ktorých boli vyrobené iba štyri kusy, pričom na aukcii boli predané len dva z nich. Tieto hodinky nepochybne navždy ostanú modernými artefaktmi, ktoré značka Hublot vyrobila v momente svojej najväčšej hodinárskej inšpirácie.

Treba tiež poznamenať, že značka Hublot sa počas roku 2011 stala oficiálnym hodinárom a časomeračom značky Ferrari.

V roku 2012 sa na scéne objavili hodinky modelu MP-05 LaFerrari, ktoré disponovali prevratnou rezervou náťahu až na úrovni 50 dní. Model MP-05 je najnovším zo série mimoriadne úspešných hodiniek, ktoré vzišli z dlhotrvajúcej spolupráce medzi spoločnosťami Hublot a Ferrari.

V roku 2013 sa na trhu objavili hodinky MP Antikythera, ktoré prestavovali komplexnú kombináciu moderného hodinárstva a starožitného dizajnu, pričom sa jednalo o zjednodušené prevedenie hodiniek „Tribute to Antikythera“ od tejto značky. Avšak aj nová verzia tohto skvostu sa preslávila ako mimoriadne luxusné hodiny, ktoré boli rovnako vybavené neuveriteľnými hodinárskymi komplikáciami, vrátane zobrazenia nebeských telies a kalendára.

Spoločnosť Hublot v roku 2014 predstavila nasledovníka modelu MP-05 LaFerrari, ktorým sa stali hodinky MP-05 LaFerrari Titanium Yellow. Model Titanium Yellow bol vybavený jedinečným 12-valcovým motorčekom HUB9005.H1.6, ktorý hodinkám poskytol obrovskú 50-dňovú rezervu náťahu. Tento model sa navyše predával s miniatúrnym elektrickým nástrojom, ktorý slúžil na navíjanie a nastavovanie hodiniek.

Výber modelov a kolekcií značky Hublot

Classic

Hublot Classic Fusion Black Dial.

Kolekcia Classic sa zrodila už v roku 1980, bezprostredne po založení značky Hublot. Táto produktová línia sa stala doslova klasikou švajčiarskeho hodinárstva, pričom jej primárnym zameraním bola vždy najčistejšia forma estetického spracovania.

Táto kolekcia predstavovala spojenie výraznej identity značky s úžasným dizajnom a svetu predstavila kľúčový prvok DNA značky Hublot – kombináciu zlatých hodiniek a gumeného remienka.

Modely z kolekcie Classic je veľmi ľahké identifikovať hneď na prvý pohľad vďaka ich charakteristickému dizajnu. Sú dostupné v štyroch veľkostiach so samonavíjacím mechanickým alebo quartzovým hodinovým strojčekom.

Značka Hublot v roku 2005 síce do kolekcie Classic pridala nové modely, no nechala nezmenený svoj remienok z prírodnej gumy, ktorý je zodpovedný za úžasný pocit pohodlia pri nosení hodiniek. Noví členovia kolekcie sa prezentovali celkovou modernizáciou tela hodiniek a vylepšeným dizajnom. V rovnakom roku sa na trhu objavila aj aktualizácia gumeného remienka s prispôsobiteľnou dĺžkou pre rôzne veľkosti zápästia, čo opäť potvrdilo zameranie značky Hublot na maximálny komfort a absolútnu funkčnosť.

Big Bang 41mm

Hublot Model Big Bang 41mm.

Model Big Bang 41mm úspešne vydláždil cestu kolekcii Big Bang do sveta luxusného hodinárstva.

Tento nový dizajn chronografu spojil najmodernejšie technológie a luxusnú atraktivitu, ako aj avantgardnú eleganciu a športovú prestíž.

Chronograf Hublot Big Bang s priemerom 41 milimetrov bol skutočne revolučným produktom, keďže svojou futuristickou víziou spôsobil zásadný prevrat vo svete chronografov, ktoré sa dovtedy držali skôr diskrétnej estetiky.

Big Bang 44mm

Hublot Big Bang 44MM Titanium 3.

Model Big Bang s priemerom 44 milimetrov je kľúčovým bodom vo vývoji novej koncepcie Hublot Fusion.

Jedná sa o skutočný „veľký tresk“ vo svete luxusných hodiniek, ktorý zahŕňa nadčasovú športovú povahu a eleganciu charakteristickú pre značku Hublot. Tento model v žiadnom prípade nie je možné prehliadnuť a nepochybne stojí za obdiv.

Okrem toho, že puzdro pôvodných hodiniek bolo zväčšené na priemer 44 milimetrov a jeho uhly boli štýlovo zaostrené, tento model jednoznačne buduje na všetkých štyroch hlavných princípoch značky Hublot – švajčiarskej hodinárskej tradícii, prevratnom umeleckom spracovaní, spojení jedinečných materiálov a špičkovej technológie, ako aj na estetickom zdokonaľovaní.

Nová kolekcia značky predstavuje dokonalé spojenie zlata a keramiky, kevlaru a ružového zlata, tantalu alebo gumy s novým mechanickým strojčekom HUB44 s automatickým navíjaním. Ďalšie komponenty hodiniek zahŕňajú saténovú povrchovú úpravu a ciferník s razeným karbónom. Kolekcia Big Bang je prezentovaná v dvoch rôznych edíciách – prvá je dostupná v prevedení z 18-karátového červeného zlata s čiernou keramickou alebo tantalovou lunetou, pričom druhá je príznačná kovovým remienkom z ocele.

Bigger Bang 44mm

Hublot Bigger Bang All Black.

Značka Hublot predstavila tento model s veľkou hrdosťou ako majstrovské dielo najvyššej hodinárskej remeselnej zručnosti. Okrem iného totiž zahŕňa prvú komplikáciu s označením „Tourbillon Column-Wheel Chronograph“.

Pri tomto modeli je po prvýkrát v histórii možné vidieť mechanizmus chronografu a stĺpikové koleso cez otvorený ciferník na pozícii dvanástej hodiny.

Nositeľ týchto hodiniek tak môže na vlastné oči obdivovať spracovanie každého interného komponentu a zároveň tiež pozorovať aktiváciu chronografu po stlačení príslušného tlačidla, ako aj prácu mechanizmu stĺpikového kolesa hodiniek.

Súvisiace: Hodinky Hublot Techframe Ferrari sú výsledkom výnimočnej spolupráce

Big Bang King

Hublot Big Bang King Power.

Značka Hublot v roku 2007 predstavila verejnosti ešte väčšie hodinky, ktoré mali tentokrát priemer až 48 milimetrov. Jedná sa o model z kolekcie Big Bang s ideálnymi rozmermi, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym veľkostiam zápästia – či už štíhlemu alebo robustnejšiemu.

Vynikajúcim príkladom novej edície je verzia hodiniek z červeného zlata a bielej keramiky typu Porto Cervo, pričom elegantné a svetlé farby tohto modelu oceňujú najmä dámy.

Športové, výrazné, elegantné a neprehliadnuteľné dizajnové prvky kolekcie Big Bang sú v tejto edícii ešte väčšmi podčiarknuté číslicami z červeného zlata, ktoré sú osadené do lunety rotujúcej jedným smerom. Tento prvok je výsledkom inovatívneho výrobného procesu, v rámci ktorého boli obrysy číslic najprv vyhĺbené do keramického povrchu a následne zaliate roztaveným zlatom.

Vzhľad tohto umeleckého diela síce na prvý pohľad odzrkadľuje jeho úlohu ako hodiniek pre potápačov, no model Big Bang King je naozaj vhodný na nosenie počas akejkoľvek činnosti – nielen pod vodou. Tento obrovský chronometer je dokonale prispôsobiteľný aj pre štíhle zápästie a jednoznačne vzdáva poctu charakteristikám značky Hublot – nielen spojením unikátnych materiálov, ale aj neopakovateľným štýlom, ktorý je športový a predsa rafinovaný.

Zdroj: The Watch Lounge, Official Watches, Hublot

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.