Spoznajte mladého módneho návrhára, ktorý je najnovšou hviezdou New Yorku

Brett Johnson je uznávaným dizajnérom pánskej módy. Jeho súkromná zbierka tenisiek zahŕňa viac než 700 párov obuvi. Medzi najnovšie prírastky do tejto kolekcie patria modely kombinujúce semiš a prírodnú kožu, ktoré pochádzajú z dielní popredných značiek ako Berluti, Brunello Cucinelli a Tom Ford. Treba poznamenať, že tento štýl predstavuje značnú odchýlku od moderných športových modelov, ktoré zhromažďoval v minulosti. Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že zmena Johnsonovho vkusu v rámci obuvi dokonale odzrkadľuje jeho osobný rast na poli módneho dizajnu. Namiesto športových trendov sa totiž v súčasnosti zameriava predovšetkým na ležérnu eleganciu.

Tento 28-ročný návrhár pôsobí vo svete módy už takmer päť rokov a v začiatkoch svojej sľubnej kariéry sa zameriaval najmä na športové oblečenie a doplnky. Mimoriadne významný míľnik dosiahol v priebehu jesene minulého roka, keď si v newyorskej štvrti SoHo otvoril svoj prvú vlastnú značkovú predajňu. Tá je v súčasnosti plná elegantného luxusného oblečenia, ktoré odráža jeho nezameniteľný štýl. Priestory obchodu dotvára jedinečný nábytok z dreva a plexiskla, za ktorého dizajn je tiež sčasti zodpovedný mladý návrhár. Rovnako ako všetky módne kreácie, aj jednotlivé interiérové prvky predajne sú na predaj.

Johnson trávi väčšinu svojho času v obchode. Osobne víta nových zákazníkov a pohotovo im poskytuje rady zamerané na ich osobný šatník. Povedal: „Rád by som dosiahol, aby mali zákazníci pocit, že vstupujú do môjho domova. Alebo ešte lepšie, do môjho šatníka. Veľmi rád zákazníkom rozprávam o tom, kde a akým spôsobom sa vyrábajú dané kúsky oblečenia.“

Niet pochýb o tom, že Johnson sa začal zaujímať o svet módy práve v dôsledku fascinujúceho remeselníckeho umenia, ktoré sa uplatňuje v tomto sektore. V priebehu svojho detstva často trávil dovolenky s rodinou v Európe, kde ho oslovila talianska módna scéna. Tieto zážitky v konečnom dôsledku viedli k tomu, že svoje neskoršie modely si nechával zhotovovať v malých rodinných dielňach v okolí mesta Florencia.

Súvisiace:
Maria Grazia Chiuri a jej rady pre ďalšiu generáciu módnych návrhárov
Módny návrhár Michael Kors a čo formovalo jeho kariéru…

Johnson sa vyskytuje striedavo v New Yorku a vo svojom vidieckom víkendovom dome v štáte Virgínia. Ohľadom tejto skutočnosti poznamenal: „Moje modely sú vhodné ako do mesta, tak aj na vidiek.“ Jeho osobný štýl je možné charakterizovať ako ležérny a športový. Dokladuje to sivé kárované sako s dvoma náprsnými vreckami, pohodlné sivé velúrové nohavice a pár sivých semišových tenisiek. Rovnaký štýl aplikuje aj v prístupe k svojim módnym výtvorom. V rámci svojej značky ponúka sortiment zložený z vlnených a kašmírových sák, vlnených nohavíc a kožených búnd vyrobených z najjemnejšej teľacej kože. Aj napriek tomu, že Johnsonov osobný štýl prešiel vlastnou evolúciou, tento módny návrhár aj naďalej pracuje na zveľaďovaní svojej zbierky tenisiek. Vyhlásil: „Elegantné tenisky dokonale podčiarkujú charakter mojich športových modelov.“

Zdroj: NYtimes

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.