Spolupráca umelkyne Yayoi Kusamovej a francúzskej značky Veuve Clicquot

 

Spojením umelkyne Yaoyi Kusamovej a francúzskej značky Veuve Clicquot vznikla nová limitovaná edícia fliaš šampanského. Nie je to však len multidisciplinárne meno majsterky, ktoré bude zdobiť nadchádzajúce vydanie spoločnej novinky. Súčasťou nového projektu sa stane aj pre ňu typický bodkovaný vzor.

Bude tomu tak preto, že Kusamová vytvorila pre účely tohto nového prívetivého projektu originálnu prácu, ktorá zahŕňa (ako inak) bodkovaný a kvetinový vzor. Podľa tlačovej správy bude obľúbený bodkovaný dizajn umelkyne zdobiť nielen etiketu, ale rovnako aj zberateľskú krabičku, v ktorej bude fľaša posledného vintage šampanského La Grande Dame 2012 umiestnená.

Japonská umelkyňa navyše vytvorila aj kvetinovú sochu v limitovanej edícii s pôvodným názvom „My Heart That Blooms in the Darkness of Night“ (v preklade: Moje srdce, ktoré rozkvitá v temnote noci), ktorá slúži aj ako držiak na fľaše vína. Daná socha navyše disponuje toľkým miestom, že dokáže bez problémov uskladniť aj veľkú fľašu šampanského. Vyrobená bude v počte iba 100 kusov a dostupná výhradne na požiadanie.

Socha Yayio Kusamovej s názvom „My Heart That Blooms in the Darkness of Night“ 2020.

Na margo tejto výnimočnej práce umelkyne, značka uviedla: „Yayoi Kusamová ozdobila fľašu a puzdro šampanského La Grande Dame 2012 svojimi ikonickými symbolmi. Honosné kvety symbolizujú životnú energiu, lásku a oslavu života. Bodkovaný vzor, ktorý je typický pre Kusamovú, je pretvorený do podoby bubliniek šampanského, čím v konečnom dôsledku dokonale zosobňuje šampanské La Grande Dame 2012.“

Súvisiace:
Čo by ste mali vedieť pred nákupom šampanského
Nové vedierko na šampanské od značiek Veuve Clicquot a Baccarat

Aj keď sa spojenie práce japonskej umelkyne a francúzskeho šampanského môže javiť ako naoko nezlučiteľné, pravdou je, že vo svojej podstate ide pre oba subjekty o dobre známu situáciu. Kusamová už so značkou Veuve Clicquot totižto pracovala aj v minulosti. V roku 2006 „vdýchla nový život“ portrétu manželky zakladateľa značky Philippa Clicquota – madam Clicquotovej, a to tým, že do maľby pridala bodkovaný motív. Maľba sa následne stala súčasťou charitatívnej aukcie v Tokiu.

Čo sa týka poslednej spolupráce oboch subjektov, je možné konštatovať, že fľaše šampanského La Grande Dame, vytvorené spoluprácou značky Veuve Clicquot a umelkyne Yayoi Kusamovej, sú dostupné v predpredaji už od 17. septembra. Podľa slov značky je pritom možné predpodkladať, že do kamenných obchodov dorazia približne v polovici októbra. Fľaša sa bude spolu s jej špeciálnym puzdrom predávať za sumu 166 eur. Ultra vzácny držiak fľaše bude údajne predávaný za omnoho vyššiu sumu, až za 30 313 eur.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.