Spoločnosť Neiman Marcus sa snaží vymaniť z bankrotu

Koronavírus jedného dňa úplne odíde, nechá nás na pokoji, ale bohužiaľ zoberie si so sebou veľa obchodov s tradíciou. Mračná začali počas koronakrízy visieť nad obchodnými reťazcami ako Lord & Taylor a J.C. Penney a John Varvatos. Dokonca aj predajňa Barneys v New Yorku je od konca minulého roka na dne a medzi ďalšie známe mená patrí aj spoločnosť Neiman Marcus.

Keďže koronavírus dostal svetovú ekonomiku na kolená, najväčší americký obchodný reťazec sa rozhodol počas nej požiadať o bankrot. Fanúšikovia by mali vedieť, že brány obchodov sa nebudú zatvárať natrvalo, nejde o likvidáciu podniku a prisľúbili že sa vrátia. Spoločnosť Neiman Marcus zápasí s dlhom 5 miliárd dolárov, z toho dlhuje okrem iných aj spoločnosti Chanel 6 miliónov dolárov, 3,2 milióna dolárov spoločnosti Gucci a 2,3 milióna dolárov firme Christian Louboutin. Smutné bolo, že dlhé obdobie nebol v dohľade dátum, kedy by koronavírus mohol ukončiť svoje pôsobenie. Aj preto spoločnosti ako Nordstrom, Saks Fifth Avenue a iné, zatvorili svoje obchodné prevádzky a prepustili stovky zamestnancov.

View this post on Instagram

A message to our customers.

A post shared by Neiman Marcus (@neimanmarcus) on

Predajne spoločnosti Neiman Marcus zostávajú aj naďalej úplne zatvorené. V oblastiach s uvoľnenými opatreniami chceli otvoriť aspoň 10 predajní, ale ani to sa zatiaľ nepodarilo. Obchody v oblastiach ako North Park v Atlante a Dallas chceli privítať svojich zákazníkov neskôr. Spoločnosť zatiaľ vstúpila do reštrukturalizačného konania, pretože pre pandémiu Covid-19 dočasne zatvorila všetkých 43 predajní po celej krajine. Firma bola založená v Dallase v roku 1907 a slúžila svetu módy a ženám už viac ako 100 rokov.

Zdroj: InvestorPlace

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.