Spoločnosť Amazon predstavila vizualizáciu svojej budúcej centrály v štáte Virgínia

Vizualizácia projektu pre spoločnosť Amazon.

Spoločnosť Amazon nedávno odhalila vizualizáciu ďalšej časti projektu výstavby svojej budúcej centrály v meste Arlington v americkom štáte Virgínia, ktorý si zaslúži všetky pochvalné ódy! Budova vyzerá ako sklenená veža v tvare špirály, pokrytá stromami a hrdo vyčnievajúca ponad panorámu mesta.

Vizualizácia z druhého brehu projektu pre spoločnosť Amazon.

Jej špirálový tvar jej priniesol meno ‘Helix’ (špirála) a jej dizajnéri z architektonickej firmy NBBJ sa podľa vlastných slov inšpirovali “prirodzenou krásou dvojitej špirály.” Inak, táto firma stojí aj za známymi zemeguľami s názvom Amazon spheres v meste Seattle.

Vizualizácia nádvoria.

Jedinečná budova bude mať ‘dva chodníky v upravenom teréne, ktoré sa budú točiť okolo vonkajšieho priestoru budovy, a kde nájdete rastliny typické pre horskú faunu virgínskeho pohoria Blue Ridge Mountains.’ Takisto sa tu budú konať mestské podujatia pre miestnych umelcov a prehliadky priestorov pre turistov.

V novej centrále spoločnosti Amazon bude k dispozícii 260 128,512 m² kancelárskeho priestoru, rozloženého na 22 poschodiach. Vnútorný priestor je navrhnutý tak, aby vytvoril pozitívnu pracovnú náladu a pocit prepojenia s vonkajším svetom, a to aj vďaka prepúšťaniu množstva prirodzeného svetla.

Vizualizácia ulice s kaviarňami.

Vonkajší priestor má taktiež štedrú rozlohu s veľkosťou jedného hektára a bude slúžiť aj pre potreby verejnosti. Takže sa tu pokojne môžu stretávať chodci, cyklisti aj rôzne komunitné spolky. Projekt ráta aj s plne elektrickým centrálnym kúrením a chladiacim systémom, ktorý bude fungovať na 100% obnoviteľnom zdroji energie zo solárnej farmy. Spoločnosť Amazon rozhodne vie niečo o tom, ako vytvoriť ideálne pracovisko.

Vizualizácia ulice.

Zdroj: DailyMail

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.