Sotheby’s International Realty smeruje do Kataru

Spoločnosť Sotheby’s International Realty rozširuje svoje pôsobenie na Strednom Východe prostredníctvom novej maklérskej kancelárie v Katare, ktorú vlastní Alfardan Group, konglomerát zameraný na životný štýl, šperky a služby spojené s pohostinstvom a automobilový trh.

Philip White, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Sotheby’s International Realty, uviedol: „Ekonomika Kataru je postavená na vysokých príjmoch a globálnom záujme o nehnuteľnosti v tomto regióne, čo je atraktívnym faktorom pre značku Sotheby’s International Realty. Generálny manažér Seran Gheorghe a jeho tím dokonale rozumejú miestnemu a globálnemu trhu s luxusnými nehnuteľnosťami a sme hrdí na to, že im môžeme zveriť do rúk našu pobočku v Katare.“

Gheorghe už obchoduje na trhu s nehnuteľnosťami v tomto regióne 13 rokov a bude pôsobiť ako generálny manažér novej maklérskej kancelárie v Katare. Predtým pôsobil v kancelárii Gulf Sotheby’s International Realty v Dubaji, ktorá je ďalšou pobočkou tohto hráča na medzinárodnom realitnom trhu na Strednom Východe.

Gheorghe povedal: „Trh s nehnuteľnosťami v Katare ponúka vysoko kvalitné luxusné apartmány, prestížne strešné apartmány a vyhľadávané plážové vily. Z globálneho hľadiska zaznamenávame zvýšený záujem kupujúcich z Indie, Číny, Európy a Spojených štátov.“

Súvisiace: Sotheby’s preniká na slovenský trh s luxusnými nehnuteľnosťami

Gheorghe ďalej vysvetlil: „Sme hrdí na to, že našim klientom dokážeme ponúkať najvyššiu úroveň podpory a poradenstva pred vykonaním samotnej transakcie, v priebehu jej realizácie a aj po jej uzavretí. Prepojenie našej spoločnosti s medzinárodnou značkou Sotheby’s International Realty poskytne našim klientom rozšírený prístup k špičkovým možnostiam v rámci marketingu nehnuteľností, ako aj globálny dosah a kontakt s celosvetovým trhom.“

Maklérska kancelária bude pôsobiť v katarskom hlavnom meste Dauha a bude poskytovať služby v rámci luxusného trhu s obytnými nehnuteľnosťami v meste Lusail, na ostrove Pearl a v oblasti West Bay Lagoon. Rovnako bude spolupracovať s klientmi priamo z Kataru, ktorí budú mať záujem o kúpu nehnuteľností na medzinárodných trhoch.

Otvorenie novej kancelárie prichádza v predstihu pred Majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa majú odohrať v Katare v roku 2022. Organizácia prestížneho športového podujatia v Katare je však okrem toho sprevádzaná aj vlnou kontroverzie, keďže pri výstavbe štadiónu pre tento šampionát boli ohlásené úmrtia už niekoľkých robotníkov.

Spoločnosť Sotheby’s International Realty má v súčasnosti viac ako 22 700 obchodných partnerov v takmer 1 000 pobočkách v 72 krajinách a teritóriách po celom svete. Táto značka v priebehu minulého roka dosiahla rekordný objem predajov v hodnote 112 miliárd dolárov a v súčasnosti je vo vlastníctve amerického realitného holdingového giganta Realogy, ktorý okrem toho vlastní aj kancelárie ako Better Homes, Gardens Real Estate, Century 21, Citi Habitats, Climb, Coldwell Banker (a Coldwell Banker Commercial), Corcoran, ERA a NRT.

Zdroj: PRNewswire, ZAWAY

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.