S rastúcim dopytom sa plánujú alebo už bežia nové ropné, plynové a petrochemické projekty v hodnote $ 859 miliárd

Na Strednom Východe a v Severnej Afrike ( MENA ) sa už pripravujú alebo už bežia ropné, plynové a petrochemické projekty v hodnote viac ako 859 miliárd dolárov, z ktorých 283 miliárd dolárov je už v implementovaných projektoch. Región sa pripravuje na splnenie predpokladaného zvýšenia dopytu po energii v nasledujúcich dvoch desaťročiach.

Podľa predpovedí priemyslu sa do roku 2040 celosvetový dopyt po rope zvýši najmenej o 10 miliónov barelov denne, dopyt po zemnom plyne sa zvýši o 40 percent a petrochemických produktoch až o 60 percent. Organizátor Medzinárodnej ropnej výstavy v Abú Zabí (ADIPEC) – spoločnosť Dmg Events tvrdí, že rozšírenie dopytu po ropných a petrochemických výrobkoch vedie investície smerom nahor v celom regióne MENA.

Christopher Hudson, prezident spoločnosti Dmg Events, povedal: „Prelomové technológie, rastúca globálna populácia a zvyšujúce sa spotrebiteľské výdavky sa spájajú a vytvárajú nový dopyt po energii, z čoho väčšinu z nich bude naďalej pokrývať ropný a plynárenský priemysel minimálne až do roku 2040.

Zatiaľ čo výrobcovia na Blízkom Východe naďalej maximalizujú hodnotu z existujúcich oblastí, existuje zvýšený záujem o rozvoj nových zdrojov na mori aj na súši, ako aj o investovanie do modernizácie a diverzifikácie infraštruktúr a produktov na nadväzujúcich trhoch s cieľom vytvoriť nové produktové rady a toky príjmov.

Hudson dodal, že výstava ADIPEC 2019 bude katalyzátorom budúceho rastu a prosperity v ropnom a plynárenskom priemysle tým, že poskytne spoločnostiam priestor na zhromažďovanie poznatkov o dynamických zmenách z prvej ruky, ktoré sa odohrávajú v regionálnych rozhodnutiach o investovaní do ropy a zemného plynu. Zároveň im tiež umožní nadviazať kontakty potrebné na vytvorenie nových partnerstiev a využiť nové obchodné príležitosti, ktoré tieto investície vytvárajú.

Výstava ADIPEC 2019 sa bude konať v dňoch 11. až 14. novembra v Národnom výstavnom centre v Abú Zabí ( ADNEC ). Opäť bude platformou pre globálny ropný a plynárenský priemysel, aby spoločne viedli dialóg ohľadom podnikania a poskytovali kreatívne riešenia a stratégie, ktoré budú formovať priemysel v najbližších rokoch. Tiež je to priestor, ako identifikovať nové obchodné príležitosti z regiónov MENA a Ázie.

Výstava ADIPEC sa od svojho založenia v roku 1984 neustále rozširovala a získala celosvetové uznanie ako popredná výstava a konferencia v ropnom a plynárenskom priemysle. Výstava spája viac ako 2 200 medzinárodných vystavujúcich spoločností na ploche 155 000 metrov štvorcových s pavilónmi s 29 krajinami, ktoré prilákajú viac ako 145 000 účastníkov, a 42 národných a medzinárodných ropných spoločností. Na konferencii sa zrealizuje viac ako 980 strategických a technických prednášok na viac ako 160 zasadnutiach, ktoré pokrývajú celý energetický hodnotový reťazec a prilákajú viac ako 10 400 delegátov.

Zdroj: WAM

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.