S kúpou týchto krásnych karibských domov máte možnosť získať druhé občianstvo

Na drobnom hornatom ostrove Dominika v karibských Malých Antilách sa práve mení jeden malý exkluzívny rezort so šiestimi bungalovmi na rezidenčnú komunitu, do ktorej pribudne ďalších 42 nových domovov. Secret Bay, jeden zo siedmych rezortov v Karibiku patriacich obchodnej skupine Relais and Châteaux, vyhral počas svojej 8-ročnej prevádzky osem ocenení a získal certifikát Green Global.

Teraz si tu môžete kúpiť jednu z jeho luxusných izolovaných rezidencií. Na výber máte z dvoch typov: novopostavené vily s menom Ti-Fey, ktorých cena začína pri 1,49 milióna dolárov a sú len na skok od dvoch izolovaných pláží a väčšie rezidencie s názvom Clifftop, ktorých cena začína pri hodnote 4,1 miliónoa dolárov.

Všetky budú mať výhľad na more a prístup na pláž prostredníctvom pozemnej lanovky. Navyše, s kúpou ktoréhokoľvek z domov môžete požiadať o druhé občianstvo a pas, za ktoré zaplatíte od 218 000 dolárov. Predaj týchto domov začal len nedávno.

Štyri dokončené dvojposchodové vily Ti-Fey sú v štýle domov na strome a nachádzajú sa na kopci s výhľadom na more, hory a dažďový les. Navrhla ich architektka Claude Lauture, majú rozlohu od 156 do 170 m² a sú postavené z odolného guyanského dreva s označením “greenheart” alebo aj ozubené drevo. O vzácne drevo v týchto nehnuteľnostiach nie je núdza – mnoho kusov nábytku bolo vyrobených miestnymi stolármi z červeného cédrového dreva z Dominiky. Každá vila má plne vybavenú kuchyňu, ponorný bazén, moderné vybavenie a patio.

Vizualizácia jednej z víl Clifftop.

Rezidencie Clifftop budú mať oveľa väčšiu rozlohu, 2700 m², a pozostávať z dvoch budov. Obytný priestor bude veľký 325 m² a nájdete v nich tri spálne a samozrejme väčšie bazény ako vo vilách Ti-Fey. Všetky budovy budú zariadené a vybavené tými najmodernejšími prístrojmi a spotrebičmi, vrátane kuchyne značky Siemens, grilom na panini značky Breville, kávovarmi značky De’Longhi, iPadmi, Apple TV a televízormi značky Samsung.

Súvisiace: Tento luxusný rezort na ostrove Maurícius vás zasvätí do hlbokej histórie tohto ostrova

Všetci vlastníci budú mať prístup k vysoko personalizovaným službám rezortu, ako je napríklad reštaurácia s otvoreným priestorom, spa v korunách stromov, tri plavecké bazény, wellness pavilón, náčinie potrebné na vodné športy a vlastný personál. No viac možností bude ponúkať neďaleký 13 hektárový pozemok, na ktorom sa nachádza nekonečný bazén so slanou vodou, bar na pláži a reštaurácia, fitness centrum, minipivovar a spomínaná pozemná lanovka.

Každá vila Ti-Fey má vlastný ponorný bazén.

Domy bude možné aj prenajímať, pričom ich vlastníci sa stanú členmi klubu ThirdHome. Majiteľ rezortu Secret Bay a rodák z Dominiky – Gregor Nassief, ktorý je zároveň predseda a výkonný riaditeľ GEMS Holdings, environmentálne vedomej developerskej a manažérskej skupiny, zamýšľa zachovať ospevovanú ekologickú stránku rezortu aj v prípade rozšírenia komunity, keďže na jej výstavbu je určených len menej ako 7 percent pôdy. Pred otvorením rezortu Secret Bay pracoval Nassief so softvérovou technológiou v Latinskej Amerike, hoci jeho brat a otec mali podiel v najväčšom hoteli na ostrove.

Jedna z víl Ti-Fey.
Vo vnútri reštaurácie.
Vily na kopci maximalizujú bývanie vo vnútri aj vonku.
Dokonca aj spálne sú otvorené a majú výhľad na more.
Všetky vily sú kompletne zariadené.
Na stavbu každej vily sa použilo odolné drevo.
Spa v korunách stromov.

Zdroj: Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.