Rwanda má nový luxusný rezort, odkiaľ sa môžete vydať aj na safari

Keď uvažujete o safari, pravdepodobne si predstavujete Tanzániu, Južnú Afriku či Keňu. A zatiaľ čo Rwanda je skutočne obvykle spájaná s dlhými pešími túrami a sledovaním goríl, čoraz viac dobrodruhov zisťuje, že aj v tejto krajine je možné pozorovať zvieratá z takzvanej „Veľkej päťky“ – teda slony, nosorožce, byvoly, levy a leopardy. V súčasnosti tu navyše nájdete jedinečné safari ubytovanie, ktoré Vám umožní pozrieť sa na Rwandu z úplne novej perspektívy.

Zvieratá z Veľkej päťky žijú na území Rwandy výhradne v národnom parku Akagera a práve v severovýchodnej časti tohto územia bol 1. mája otvorený nový rezort Magashi Camp. Ide iba o jedno zo štyroch ubytovacích zariadení v rámci celej chránenej oblasti, pričom nový rezort je momentálne zďaleka najluxusnejšou alternatívou spomedzi svojich konkurentov. Toto úžasné útočisko v srdci divočiny spravuje spoločnosť Wilderness Safaris, ktorá sa zaslúžila aj o vznik ohromujúceho hotela Bisate Lodge neďaleko Národného parku Volcanoes v Rwande. Rezort zahŕňa šesť priestranných stanov s výhľadom na jazero Rwanyakazinga. Spoločná časť areálu ponúka prístup do príjemného salónika, jedálenského priestoru, baru, bazéna a rozsiahlej vyhliadkovej terasy s krbom, ktorý predstavuje ideálne zátišie pre spoločenské akcie.

Dizajn naprieč všetkými priestormi rezortu je poctou rwandskej kultúre, v dôsledku čoho využíva tradičné textílie a remeselne spracované materiály. V hlavnej spoločenskej miestnosti sú umiestnené dekoratívne zásteny vyrobené z miestneho druhu bambusu, zatiaľ čo v jednotlivých apartmánoch výzdobe dominujú tkané nástenné závesy, ktoré sú inšpirované geometrickými vzormi používanými v tradičnom umení „imigongo“. V interiéroch a exteriéroch okrem toho nechýbajú ani ručne tkané koše, lokálne hrnčiarske výrobky a tradičné tkaniny „kitenge“.

Prirodzene, Váš pobyt v rezorte Magashi sa vôbec nebude točiť iba okolo prepychového zariadenia. Priamo z terasy totiž budete maž možnosť pozorovať voľne žijúce levy, leopardy a gepardy, ako aj miestne živočíchy ako antilopy sitatunga s bielymi pruhmi na chrbte. Spoločnosť Wilderness Safaris si samozrejme dala záležať na tom, aby nový rezort nijakým spôsobom nezasahoval do života živočíchov a nepoškodzoval okolité rastlinstvo – celé zariadenie je poháňané solárnou energiou a funguje bez používania akýchkoľvek jednorazových plastov.

Súvisiace:
10 luxusných rezortov v ktorých zažijete safari z bazénu
5 tipov pre fotografovanie na safari

Z okolia boli tiež odstránené všetky invázne druhy rastlín a rezort monitoruje ohrozenú voľne žijúcu zver, vrátane zriedkavého a kriticky ohrozeného východného čierneho nosorožca – z tohto druhu na celom svete žije už iba približne posledných 5 000 jedincov. Všetky zážitky ponúkané rezortom sú jednoznačne vzrušujúce, no zároveň majú schopnosť skutočne otvoriť oči všetkým návštevníkom. Sú totiž obrovskou pripomienkou toho, že spôsob, akým sa rozhodneme cestovať, môže zohrávať významnú úlohu pri zachovaní destinácií, na ktorých návštevu sa tak veľmi tešíme.

Rezort Camp Magashi v Národnom parku Akagera, Rwanda.
Ubytovanie v srdci divočiny.
Interiér rezortu je charakteristický prírodnými materiálmi a tradičným dizajnom.
Spoločenské priestory rezortu a výhľad na jazero Rwanyakazinga.

 

Zdroj: Yahoo, Sohu

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.