Ruský miliardár si objednal prvý súkromný luxusný ľadoborec za 100 miliónov eur

La Datcha je prvou súkromnou luxusnou jachtou so schopnosťami ľadoborca na svete, ktorá je určená na dobrodružné výpravy. Jej konštrukciu si objednal ruský bankár a miliardár Oleg Tinkov, pričom plavidlo s dĺžkou 77 metrov buduje holandská lodenica Damen v rámci svojej série SeaXplorer. Dodanie superjachty novému majiteľovi je naplánované na jeseň roku 2020.

Toto plavidlo bude schopné objavovať aj vzdialené destinácie, ktoré sú takmer mimo dosahu bežných luxusný jácht. Cena lode bude dosahovať 100 miliónov eur. Ľadoborec známy aj pod označením SeaExplorer 77 bude verejnosti predstavený na prestížnej svetovej prehliadke jácht v Monaku v roku 2020, a následne sa vydá na plavbu k skrytým pokladom Indického oceánu, Seychelských ostrov a Madagaskaru, ako aj smerom k jedinečnému polostrovu Kamčatka a do okolia Aljašky. Na prelome rokov 2021 a 2022 nakoniec otestuje skutočnú odolnosť svojho trupu v zamrznutých vodách Antarktídy. Tinkov vysvetlil: „Je to jachting, ale na úplne inej úrovni. Ide o objavovanie nových miest, ale nie o popíjanie Martini a predvádzanie sa v Saint-Tropez.“

Táto unikátna expedičná jachta so šiestimi palubami bude v najširšom bode svojho trupu dosahovať 14 metrov, pričom ponor trupu bude predstavovať 6,5 metra. Jej maximálna rýchlosť sa bude pohybovať okolo hodnoty 14,5 uzlov, plavidlo bude schopné prerážať ľad s hrúbkou až 40 centimetrov a plaviť sa po mori nepretržite až po dobu 40 dní.

Súvisiace:
Pád Sovietskeho zväzu priniesol do Ruska luxusné megajachty
Táto expedičná jachta je postavená na plavbu po najodľahlejších oceánoch sveta

Luxusná jachta bude okrem posádky poskytovať priestor na ubytovanie až pre 12 hostí, ktorým zabezpečí prístup k plnému vybaveniu hodného svetaznalého dobrodruha – jachta zahŕňa dva ​​hangáre pre helikoptéry, potápačské centrum s dekompresnou komorou a ponorku, ako aj dva snežné s vodné skútre. Ruský miliardár plánuje na jachte stráviť až 20 týždňov v roku, no La Datcha bude mimo tohto obdobia dostupná na prenájom za cenu od 690 000 eur na týždeň.

 

 

Zdroj: Yachtharbour

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.