Rumunskí klienti začínajú čoraz viac investovať do nehnuteľností na exotickom súostroví Kapverdy

Projekt spoločnosti Resort Group PLC.

Investori do nehnuteľností sa častejšie zaujímajú o možnosti rozvoja cestovného ruchu na západnom pobreží Afriky, v tropickom raji, kde leto trvá celý rok.

Podľa realitného developera RE/MAX, rumunskí klienti kúpili štyri nehnuteľnosti v prémiových strediskách na Kapverdách.

V posledných rokoch Kapverdy zaznamenali obrovský nárast v počte turistov a do roku 2024 sa očakáva zdvojnásobenie počtu ich návštevníkov. Developer z oblasti luxusných nehnuteľností, spoločnosť Resort Group PLC, začala investíciu pozostávajúcu zo štyroch zrealizovaných päťhviezdičkových realitných projektov a dvoch prebiehajúcich projektov.

Doteraz si rumunskí investori zakúpili štyri apartmány v hodnote viac ako 190 000 eur.

Všetky izby, apartmány a vily sa predávajú samostatne a sú právne registrované tak, že investori budú zákonnými vlastníkmi a budú sa môcť rozhodnúť, ako sa bude s majetkom hospodáriť. Budú môcť určiť, či sa nehnuteľnosť bude využívať ako rekreačný dom alebo sa bude prenajímať. Pre uľahčenie práce pre nového vlastníka, developer zabezpečí program prenájmu hotela, ktorý bude spravovať nehnuteľnosť a turistov v mene vlastníka. Investor však môže slobodne spravovať svoj majetok, stanoviť týždňovú nájomnú sadzbu a podobne.

Developeri rezortu Group zaručujú návratnosť 5% za nehnuteľnosti vo svojom portfóliu. Zároveň investori/vlastníci budú využívať výhodnú ponuku dovolenkového balíka s označením “all inclusive” v trvaní piatich týždňov v roku, ak si nehnuteľnosť prenajmú.

Náklady na nehnuteľnosti sa pohybujú od 150 000 eur na jeden apartmán do 600 000 eur pre vilu s 5 spálňami.

Prvý projekt MeliaTortuga Beach bol dokončený v máji 2011 a druhý – Melia Dunas Beach Resort & Spa (viac ako 1200 izieb) je v prevádzke od roku 2014.

K dispozícii sú tiež dva hotely pre dospelých, Tui Sensimar Cabo Verde a Melia Llana Beach Resort & Spa, ktoré boli otvorené v decembri 2016, a oba poskytujú hotelové izby, tropické bazény a kúpeľné zariadenia. V dvoch hoteloch je k dispozícii viac ako 600 izieb a môže sa v nich ročne ubytovať viac ako 43 000 turistov.

V súčasnosti prebieha realizácia ďalších dvoch luxusných turistických projektov na ostrovoch Boa Vista a Santiago.

Zdroj: ActMedia

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.