Rosé sezóna začala: 12 najlepších nových druhov ružového vína tohto leta

Je čas, keď na trh prichádza nová „úroda“ ružového vína, čo je aj príležitosť ochutnať a objaviť tie najlepšie nové druhy na trhu. Prinášame vám výber tých najchutnejších vín rosé, favorita si už nájdete sami.

Arcudi 2020 Terramagra Rosé Russian River Valley, Sonoma

Toto ružové víno z odrody Pinot Noir z vinárstva Arcudi, sa otvára vôňou záhrady ruží, s vrstvami melóna, jahôd a grapefruitu. Má uspokojivo silnú chuť a textúru, podčiarknutú malinami. Je to komplexné rosé, svieže, čerstvé a dlhé.

Cena: $35

Benovia 2020 Rosé of Pinot Noir Russian River Valley

Medovka a jahody v tomto príťažlivom Pinot rosé, značky Benovia, sú vyvážené slabou slanosťou a zemitosťou. Víno je suché a osviežujúce, s príchuťou červených bobúľ, ktorá prechádza až do chute brusníc a broskyne, s náznakom guavy a štipľavého grapefruitu. Dobrá hmotnosť, textúra a hĺbka kvasenia v starších dubových sudoch sú vyvážené jasnou kyselinou, ktorá udržuje víno živé.

Cena: $32

Château d’Esclans 2019 Les Clans Côtes de Provence

Toto pôsobivé ružové z vinárstva d’Esclans si prináša váhu, textúru a chuť z času dozrievania vo veľkých dubových sudoch. Exotické tropické kvetinové arómy sa otvárajú s korenistými podtónmi vrstvenými šťavnatým melónom a guavou. Chuť je plná, bohatá a intenzívna a je komplexnou zmesou grapefruitu, klementíniek, zrelej broskyne, tropického ovocia a drvenej horniny, ktorá je živá napätím a pretrváva v nekonečnom závere.

Cena: $61

Château Minuty 2020 281 Rosé Côtes de Provence

Toto ružové víno s označením “281” z viníc Minuty, je vyrobené zo starej odrody Grenache, čo z neho robí veľmi vzácnu pochúťku. Kvety z horúcej augustovej noci sa miešajú so zložitými arómami broskýň, marhúľ, guavy a citrusov. Brusnicové príchute a pikantná citrusová chuť sú sprevádzané krásnym napätím a textúrou, ktoré sa koncentrujú na podnebí. Víno má lahodné zakončenie mineralitou.

Cena: $80

Chêne Bleu 2020 Le Rosé Vaucluse

Odroda grenache vedie aj v tomto bohato textúrovanom ružovom víne od trvalo obľúbeného vinárstva Chêne Bleu. Z pohára víria bujné kvetinky, ku ktorým sa pridáva melón a jadrovník. V chuti pekného červeného bobuľovitého ovocia sú zvýraznené šťavnaté citrusové kôry a kamenisté podklady s oranžovou farbou na konci. To je presne to, čo si všetci predstavujeme na slnkom zaliatom kaviarenskom stole na juhu Francúzska.

Cena: $35

Donum 2020 Rosé of Pinot Noir Carneros

Arómy tohto ružového vína sa otvárajú s nádhernou zmesou kvetín, minerálov a ovocia. Korenený zimolez sa ponorí do lesných jahôd, melónu a nektárinky, podčiarknutý hlivou ustricovou. Chuť je skutočne živá, grapefruitová a limetková kôra je v kontraste k červenému ovociu a broskyniam, na konci zvýraznené pomarančovou kôrou. Víno je klasicky suché a osviežujúce, ale veľkorysé.

Cena: $50

Dutton-Goldfield 2020 Rosé of Pinot Noir North Coast

Táto kráska ponúka arómy červeného ovocia, broskýň a klementínku parfumovanú medovkou. Medzi sýtosťou a jasom je vynikajúca rovnováha so šťavnatými citrusovými príchuťami melónu, čerešní, jahôd a pukov so zaujímavou textúrou.

Cena: $30

Gérard Bertrand 2019 Clos du Temple Languedoc Cabrières

Toto je jednoznačne najexkluzívnejšie ružové víno na svete a je absolútne nádherné. Vinice s 80-ročnou históriou a 6 až 8 mesiacov zrenia v novom francúzskom dubovom sude dodávajú tomuto ružovému vínu veľkú hĺbku, koncentráciu, zložitosť a textúru. Napriek tomu chutí víno čerstvo. Vôňa je parfumovaná kvetmi a zemou, s náznakmi vône lesných jahôd, kôstkového ovocia, melónu a minerálov, s chuťami bielej broskyne a ružového grapefruitu, ktoré sa vyvinú do dlhého slaného záveru s náznakom slanosti.

Cena: $146

Hartford Court 2020 Rosé of Pinot Noir Russian River Valley

Toto víno bledoružovej farby z vinárstva Hartonom Family Winery spoločnosti Sonoma má vôňu lesnej jahody. Víno je suché a osviežujúce, ale veľkorysé. Má v sebe chuť malín, brusníc, zrelej broskyne, grapefruitu a mandarínkovej kôry. Všetko je podčiarknuté minerálnosťou.

Cena: $30

Le Clos Peyrassol 2020 Côtes de Provence

Žiadna zbierka najlepších ružových vín by nebola úplná bez poslednej novinky z viníc Commanderie de Peyrassol, pozostalosti založenej v 13. storočí templárskymi rytiermi. Ročník 2020 sa otvára veľmi jemnými vôňami kvetov, červených bobúľ, čerstvej broskyne a mokrých kameňov. Nasleduje nádherné podnebie plné kôstkového ovocia vyvážené pikantným grapefruitom a limetkou. Toto je ruža poznačená eleganciou a veľkorysosťou.

Cena: $49

Sullivan Rutherford Estate 2020 Rosé Rutherford, Napa Valley

V aróme tohto príťažlivého ružového vína od vinárstva Sullivan sa objavujú korenené kvetinky spolu s klementínkou a jemnou vôňou červených bobúľ. Chuť je osviežujúco suchá s príjemnými textúrami. Téma korenia pokračuje a dochucuje škálu citrusov, tóny červených bobúľ a nádych oranžovej kôry v jasnom závere.

Cena: $40

Tablas Creek Vineyard 2020 Patelin de Tablas Rosé Paso Robles

Táto bledá provensálska zmes odrôd Grenache, Mourvèdre a Counoise pochádza z viníc Tablas Creek a je suchá a zaliata ústami. Jahody s trochou prachu sa lepia na nos a sú vrstvené s kôstkovým ovocím, korením, slabými tropickými kvetmi a mokrými kôstkami. Chuť citrusových plodov s grapefruitovou, limetkovou a pomarančovou kôrou, ktorá prechádza do chute červených bobúľ a bielej broskyne, je svieža a intenzívna a má jemný slaný záver.

Cena: $26

Zdroj: Vintus, Delish

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.