Rolls Royce predstavil nový automobil na mieru – Horology Phantom

Rolls-Royce predstavil zákazkový model Phantom, ktorý vzdáva hold svetu horológie ( pozn. redakcie – horológia je štúdium času ) a bol inšpirovaný najkomplikovanejšími a najvzácnejšími hodinkami. Automobil Rolls-Royce Horology Phantom bol odhalený spolu s oznámením, že globálny dopyt po ich luxusných modeloch vyrobených na zákazku vzrástol na nový a nevídaný level. Britský výrobca automobilov predal rekordný počet automobilov vyrobených na zákazku, čo je momentálne v čírom kontraste so závažným spomalením automobilového sektoru. Generálny riaditeľ automobilky Rolls-Royce, Torsen Müller-Ötvös, poznamenal: “Naši dizajnéri tvorby automobilov na zákazku majstrovsky prestransformovali globálne trendy do umeleckej práce, pohybujúc sa mimo automobilových konvencií, aby prehodnotili možnosti remesla nazývaného luxus.”

Zákazkový Rolls-Royce Horology Phantom bol vyrobený s pomocou majstra horológie, pochádzajúceho z mekky prvotriednych hodín vo švajčiarskom meste La Chaux-de-Fonds. Dizajnér z dielne Rolls-Royce cestoval do La Chaux-de-Fonds, aby porozumel komplexnosti a exotickým pohybom súčasných hodiniek a mohol tak začleniť všetky tieto kvality do špeciálneho diela zvaného Phantom. Tým dostane prvky od najexkluzívnejších hodín, aké sú momentálne k dispozícii.

Na vytvorenie nezvyčajného kontrastu je použitá dvojfarebnosť exteriéru – šedá gunmetal farba na nižšej strane a čierna na vyššej, so zlatými a striebornými detailmi. Tradičné ručne maľované črty predstavujú dvojitý motív zlata a striebra, zatiaľ čo soška Spirit of Ecstasy je pokrytá 24-karátovým zlatom.

Súvisiace: Bentley, Rolls-Royce a Ferrari tvoria limitované edície pre superbohatých

Čo sa týka interiéru modelu Phantom s označením Galéria získa nerezovú oceľ a zlatý ornament, ktoré sú po prvýkrát použité v tomto modeli značky Rolls-Royce a znázorňuje schému pohybu hodiniek. Hodiny tohto automobilu značky Rolls-Royce, ktoré sú viditeľne umiestnené v Galérii, sú zasadené do masívnej striebornej dekoračnej techniky s označením guilloché. Bohužiaľ sa nevie, či sa o tomto modeli hovorí, alebo…

Zdroj: Carscooops, Motorauthority

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.