Rolls-Royce požiadala deti o to, aby navrhli svoje vysnívané automobily – tu sú

Počas vrcholu pandemických obmedzení v apríli tohto roka spustila značka Rolls-Royce súťaž s názvom Young Designer Competition. Jej cieľom bolo venovať deťom príležitosť uniknúť do hĺbok svojej predstavivosti, navrhnúť a zároveň aj načrtnúť ich vysnívaný automobil. V priebehu tohto mesiaca značka oznámila výherné dizajny a premenila ich na digitálne kresby, ktoré sú viac ako pozoruhodné.

Viac ako 5 000 detí vo veku menej ako 16 rokov sa so značkou podelilo o fantastické náčrty svojich vysnívaných automobilov. Medze sa pritom predstavivosti rozhodne nekládli. Čím výraznejší automobil bol, tým lepšie. Začínajúci dizajnéri tak čerpali inšpiráciu zo všetkého – od korytnačiek až po medzigalaktické cestovanie. Zo všetkých zúčastnených však porotcovia vybrali iba štyroch víťazov, respektíve iba jedného víťaza z každej kategórie (ktorými boli: Životné prostredie, Technológie, Fantázia a Zábava). Rovnako však vybrali aj jedného víťaza Spojeného kráľovstva a tri kresby, ktorým bola udelená výnimočná pochvala.

Súvisiace: Prvý elektromobil značky Rolls Royce ponúka luxusnú a trvalo udržateľnú jazdu

Každý výherný dizajn bol dizajnérskym tímom spoločnosti Rolls-Royce prepracovaný do digitálnej podoby, a to s využitím rovnakého softvéru a procesov, aké by využili aj v prípade „reálnych“ Rolls vozidiel. Súčasťou výhry pre štyroch výhercov jednotlivých kategórií (pochádzajúcich z Číny, Japonska, Francúzska a Maďarska) bude aj luxusný odvoz do školy so šoférom značky Rolls-Royce. Samozrejme sa s týmto zážitkom budú môcť podeliť aj so svojou najlepšou priateľkou, či priateľom.

Sofiin automobil Bumblebee 5000 pre Rolls-Royce.

K pozoruhodným dizajnom sa rozhodne zaraďuje model Bumblebee 5000 (vyobrazený na fotografii nad odsekom), ktorý bol vypracovaný iba 11-ročnou výherkyňou Sofiou zo Spojeného kráľovstva. Toto zoomorfné vozidlo vyzerá presne ako včela, a preto je jeho pohonnou látkou med. Taktiež disponuje „krídlovými dverami“, ktoré po svojom otvorení odhalia „bzučivú“ atmosféru interiérovej párty. Ďalším modelom je Bluebird II navrhnutý 13-ročným Chenyangom z Číny. Toto futuristické vozidlo, ktoré sa stalo výherným modelom kategórie Technológie, je možné šoférovať ako po súši, tak aj po snehu a dokonca aj na vode. Navyše je dostatočne rýchle na to, aby dokázalo prekonať všetky svetové rýchlostné rekordy.

Tretím výnimočným vozidlom je Turtle car, ktoré bolo vymyslené 16-ročným Floriánom z Francúzska. Inšpiráciu pre zostavenie náčrtu čerpal mladý umelec zo suchozemských a morských korytnačiek. Model sa tak dokáže kĺzať naprieč moriami, oblohou, či mestskými ulicami, zatiaľ čo vyzerá tak, ako by patril k výraznej kolekcii najnovších elektrických vozidiel. Naším favoritom je však návrh 9-ročného Tima z Nemecka. Jeho nesmierne luxusný vysnívaný automobil bol navrhnutý iba „pre tých najnáročnejších“, nakoľko je jeho súčasťou aj helikoptéra nachádzajúca sa na streche. Práve tá zabezpečuje ľahkosť a svižnosť cestovania, ktoré v prípade vlastníctva tohto vozidla nebudú nikdy narušené.

Súvisiace: Hodinárska značka Franck Muller a švajčiarsky výrobca automobilov Rolls-Royce spojili svoje sily

Torsten Müller-Ötvös, ktorý je výkonným riaditeľom značky Rolls-Royce, skonštatoval: „Vo svete sa vyskytuje skutočne veľa mladých talentov a nebol by som prekvapený, ak by sa niekoľko z našich účastníkov súťaže venovalo v budúcnosti práve transportnému dizajnu. Dokonca možno aj priamo tu, v Rolls-Royce. Najdôležitejšou vecou, ktorú sme vďaka tejto súťaži zistili je to, že nech sú naše pracovné podmienky akékoľvek, máme moc tvoriť úžasné veci, pretože naša predstavivosť nie je ničím viazaná.“

Nasledujúce fotografie vyobrazujú zvyšné víťazné návrhy.

Automobil Bolt navrhnutý Declanom.
Model Bluebird II predstavený Chenyangom.
Vozidlo Turtle Car od Floriana.
Sayino vysnívané vozidlo s názvom The Capsule.
Model House of Esperanto, ktorý bol navrhnutý Alisou.
Automobil Glow od Lény.

Zdroj: Yahoo, Rolls-Royce

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.