Rolls-Royce a Hermès sa spojili, aby pre japonského módneho magnáta vytvorili jedinečnú verziu auta Phantom

Rolls-Royce Phantom Oribe. 

Čo sa týka automobilového vkusu Yusaku Maezawa, zakladateľa online obchodu s módou Zozotown, jednoznačne u neho vedú sedemciferné superautá. Tento 45-ročný podnikateľ má vo svojom vozovom parku také vzácne modely ako Bugatti Chiron za $2,9 milióna, veľmi vzácny Mercedes-Maybach G 650 Landaulet za $1,8 milióna a Aston Martin One-77. Podľa najnovších správ očakáva zásielku s ďalším vzácnym modelom auta za $3 milióny, Aston Martin Valkyrie.

Pravdepodobne by mal stále vlastniť aj známy fialový model auta Pagani Zonda, ktorý si nazval Zonda Zozo, a ktorý bol v Tokiu v roku 2016 ťažko poškodený v kolízii s autom Maybach 62S.

Súvisiace: Tento umelec premenil Rolls-Royce Phantom na pestrofarebný stroj snov

Je teda príjemnou zmenou, že pre svoj najnovší prírastok do svojho vozového parku inicioval jedinečnú spoluprácu medzi spoločnosťami Rolls-Royce Motor Cars a parížskym módnym domom Hermès, z ktorej sa má zrodiť jeden z najelegantnejších modelov Phantom na mieru vôbec.

Rolls-Royce Phantom Oribe.

Výnimočný model auta Phantom Oribe predstavuje ohromujúcu kombináciu tmavozeleného a krémového laku, ktorý bol údajne inšpirovaný glazúrami starobylej japonskej keramiky Oribe, ktorú zbiera aj samotný Maezawa, s odhadovanou čistou hodnotou majetku $3,6 miliárd. Tento japonský miliardár si údajne tento odtieň zelenej tak zamiloval, že presvedčil spoločnosť Rolls-Royce, aby mu dovolila použiť túto farbu aj na jeho najnovšom lietadle.

Model Phantom Oribe má ohromujúcu kombináciu tmavozelenej a krémovej farby.

Pre plyšový, prekvapivo nenápadný interiér, špecialisti spoločnosti Rolls-Royce spolupracovali s dizajnérmi módneho domu Hermès, ktorého charakteristickú mäkkú kožu Enea Green použili na všetko, od sedadiel cez volant až po chladničku na šampanské.

Yusaku Maezawa, zakladateľ online obchodu s módou Zozotown, si nechal spraviť na mieru jeden z vlajkových modelov spoločnosti Rolls-Royce.

Sklom pokrytý panel na strane spolujazdca s názvom Gallery je charakteristickým prvkom modelu Phantom a Maezawa sa rozhodol ponechať ho nenápadným. Nachádza sa tu ručne maľovaný kus dreva Royal Walnut, s ornamentmi z dielne zosnulého francúzskeho ilustrátora Pierra Pérona, autora potlače mnohých ikonických šatiek módneho domu Hermès.

Panel na strane spolujazdca s názvom Gallery má v sebe kus dreva Royal Walnut s ručne maľovanými ornamentmi.

Medzi ďalšie vynikajúce detaily patrí plátno „Toile H“ od Hermès, ktoré kombinuje dve rôzne farebné nite a vytvára vzor „H-for-Hermès“, ktoré je viditeľné na lakťových opierkach spodných dverí, stredovej konzole a na obložení stropu.

Súvisiace: História a evolúcia modelu Rolls Royce Ghost

Je zaujímavé, že Maezawa sa rozhodol vynechať trblietavú funkciu hviezdnej oblohy s názvom Starlight Headliner, ktorá sa bežne používa pri každom modeli Phantom.

Interiér tohto modelu Rolls-Royce Phantom je celý pokrytý jemnou kožou Enea Green značky Hermès.

Generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös, v oficiálnom vyhlásení uvádza, že tento automobil predstavuje „medzník“ v spojení dvoch slávnych spoločností s viac ako troma storočiami kombinovaných skúseností a tradícií: „Bolo mi mimoriadnou cťou spojiť sa pre tak kreatívne a technicky náročnú zákazku, a takto nádherne oživiť pozoruhodnú víziu nášho klienta.“

Detailný záber na ornamenty od zosnulého ilustrátora Pierra Pérona.

Model Phantom Oribe je už druhou spoluprácou medzi spoločnosťami Rolls-Royce a Hermès. V roku 2008 sa z ich prvej spolupráce zrodil oceľovo sivý model Phantom, určený pre hotel Four Seasons George V v Paríži, ktorý si je možné objednať na prehliadky mesta, či vyzdvihnutie z letiska. S istotou môžeme povedať, že to pre model Phantom Oribe platiť nebude.

Zdroj: Fortune

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.