Richard Mille predstavil dámske hodinky z bielej keramiky za $ 180 000

Dámske hodinky značky Richard Mille.

Boli časy, keď dámy snívali o rytierovi v žiarivom brnení na bielom koni. Časom sa však tými rytiermi stali ženy samotné a nádherný biely kôň sa teraz zmenil na očarujúce biele dámske hodinky RM 037 značky Richard Mille.

Značka týmto modelom prekonala všetky rekordy. Hodinky sú totiž vyrobené z keramiky, jedného z najtvrdších materiálov hneď po diamante a majú skeletovaný automatický mechanizmus. Tento prírastok do kolekcie RM 037 v hodnote 180 000 dolárov si vyžadoval k svojmu vzniku zručnosti a techniku, ktorú ovláda len málokto.

K tým výnimočným patrí samotný majster Richard Mille, ktorý pri ich tvorbe po prvýkrát skombinoval keramiku, perleť a biele zlato a vytvoril tak jemne zmyselnú kombináciu. Púzdro je vyrobené z keramického materiálu – tvrdeného zirkonómu oxidu hlinitého (anglická skratka ATZ), ktorý je hypoalergénny, odolný voči poškriabaniu, otrasom a odreninám.

Vďaka dôkladnému procesu výroby je tento materiál mimoriadne pevný a minimálne pórovitý, čo je zárukou, že jeho farba zostane žiarivo bielou. Púzdro hodiniek so saténovým povrchom z bieleho zlata pôsobí priam étericky. Jemná perleťová farba ciferníka príjemne dopĺňa farebnú škálu hodiniek, ktoré celkovo pôsobia veľmi ženským dojmom, podčiarknutým diamantmi a dvoma tlačidlami z lešteného bieleho zlata.

Dámske hodinky RM 037 značky Richard Mille.

Púzdro v tvare súdku má miery 52,6mm x 34,4mm. Dátum sa zobrazuje na 12. hodine, pričom celý ciferník pláva nad skeletovaným mechanizmom s automatickým naťahovaním, ktorý má čierne pozadie s povrchom z PVD titánu. Výnimočný biely model hodiniek RM-037 bude možné kúpiť exkluzívne v butikoch Richard Mille po celom svete za cenu 180 000 dolárov.

Zdroj: Weibo, WatchPro

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.