Riaditeľ spoločnosti Ferretti Group vie, čo jeho jachtou posadnutí zákazníci chcú

Spoznajme ich spolu.

Ráno, po svetovom debute jachty Riva Argo 90 v Miami, sme sedeli na jej palube s Albertom Gallasim, výkonným riaditeľom spoločnosti Ferretti Group, kde sme prediskutovali zmeny, prezentáciu jachty, plavby ako také a spôsoby, ako ľudia ich Rivy využívajú.

Ako vzniklo rozhodnutie predviesť jachtu v Miami?

Po prvé je to preto, že Amerika je pre nás veľmi dôležitým trhom. Po druhé, myslím, že je skvelý nápad prezentovať jachty na najlepších miestach sveta. Jachtu 110 Dolce Vita sme predstavili v Stredomorí, konkrétne v Monte Carle. 27 metrovú sestru Arga zas v Corsaro v Hong Kongu. Rozhodli sme sa teda, že Miami je tým pravým miestom. Je pre nás najdôležitejšou časťou amerického trhu.

Ďalší krok mal byť svetový a to my sme. Riva je svetovou značkou so 170 ročnou históriou. Myslím, že je jedinou značkou, pri ktorej nemusíte ozrejmovať, že máte loď. Iba poviete, že máte Rivu a všetci rozumejú. Takže si myslím, že Spojené štáty si zaslúžia svetovú premiéru tejto triedy.

Ako teda väčšina vašich klientov využíva svoje lode?

Tak o tomto by sme mohli napísať knihu. Taliani sa radi plavia spolu s rodinou a priateľmi. Je to pre nich ako vila na mori. Ostali by tu aj tri mesiace, ak by mohli. Gréci a Francúzi sú ešte väčšími fanúšikmi. Španieli a Baleárci z toho majú párty loď.

Pre Čínu a Hong Kong platí, že nespávajú na palube, nemajú radi opaľovanie a plávanie, takže je to skôr miesto pre zábavu, karaoke párty alebo obchodné stretnutia.

Na východnom pobreží Ameriky, kde sa nachádzajú Bahamy, je zas typická najvyššia rýchlosť a denné užívanie. Pri plavbách po Karibiku to záleží od veľkosti plavidla.

Na západnom pobreží je obľúbená trasa z pláže Newport do Cataliny. Urobia si grilovačku v Cataline a vrátia sa späť.

A na Strednom východe sa lode využívajú najmä na plavby a párty. Všetko sa nachádza v klimatizovanom interiéri, pretože síce sú radi na mori, no nechcú slnko a teplo.

A čo napríklad severná Európa?

Predali sme Rivy do Fínska. Tiež sme ich predali do Dánska a do Osla. Moju Riva Rivamare 48 som predal pánovi z ruského Saint Petersburgu. Stále mi nie je jasné, prečo si ju kúpil.

Známe osobnosti?

Rokové hviezdy nezvyknú vychádzať, neradi sa opaľujú. No filmové hviezdy sa zas radi opaľujú a obľubujú, keď ich je vidno.

Čo sa týka futbalových legiend, máme tu Zlatana Ibrahimovica. Tento slávny futbalista hral za Los Angeles Galaxy a vlastní jachtu Riva 100. Obľubuje plávanie a čas strávený s rodinou v súkromí bez paparazzov. Aj to je ďalšou výhodou Rivy. Ponúka vám súkromie. Ani to najlepšie letovisko vám nevie poskytnúť takýto luxus. Jachta áno, pretože tu nikto iný nie je.

Avšak mohol by som napísať knihu s názvom: 100 zákazníkov, 100 rozličných spôsobov využitia Rivy.

Zdroj: Telenord, Süddeutsche Zeitung

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.