Rebríček Top 20 značiek luxusných automobilov súčasnosti

Top 20 značiek luxusných áut v roku 2021.

Tento rok dosiahol záujem zákazníkov o luxusný tovar svoj vrchol. Luxus je spoločne s výkonom, praktickosťou a odolnosťou popredným aspektom, ktorý bohatí zákazníci pri kúpe auta zvažujú.

V dôsledku tohto náhleho záujmu začali online diskusie o tých najluxusnejších značkách automobilov. Ľudia chcú poznať tie najlepšie, a tak vznikol rebríček 20 najlepších značiek luxusných automobilov v roku 2021.

1) Mercedes-Benz

BERLIN, GERMANY – JULY 22: Mercedes Benz car dealership photographed on July 22, 2021 in Berlin, Germany. (Photo by Jeremy Moeller/Getty Images)

Prvé miesto v tomto rebríčku patrí značke Mercedes-Benz, ktorá v prípade niektorých svojich super automobilov, ako je napríklad Mercedes Benz triedy S 2021, nanovo definovala luxus. Ktoré je teda luxusné auto číslo 1? Mercedes triedy S 2021. Jeho interiér je nielen elegantný, ale aj prispôsobiteľný. Šelma má navyše výkon 429 koní a vynikajúce možnosti motora Intercooled Turbo Gas alebo Electric 1-6.

2) BMW

Značka BMW sa so svojím modelom BMW rady 7 2022 zaradila medzi top značky luxusných automobilov.

Bayerische Motoren Werke (BMW) patrí medzi najlepšie značky luxusných automobilov roku 2021. Nemecký výrobca automobilov je známy svojimi luxusnými autami, ako napríklad BMW rady 7 2022. BMW rady 7 bolo navrhnuté tak, aby bolo vrcholom techniky a vznešenosti značky a nekričalo nič iné ako luxus.

3) Audi

Audi je výrobca luxusných automobilov ako 2021 Audi A8.

Audi je ďalšou z najznámejších luxusných značiek automobilov. Výrobca automobilov je známy svojou inovatívnou technológiou a fanúšikovia sa nevedia dočkať dlho očakávaného modelu Audi Q9. Medzitým si môžete užiť triedu a štýl s modelom 2021 Audi A8.

4) Tesla

Tesla je jednou z 20 najlepších značiek luxusných automobilov na svete, s modelmi ako 2021 Tesla Model S.

Tesla patrí tiež medzi špičkové značky automobilov, ktoré sa v roku 2021 dostávajú na titulky novín. Je trendová a patrí medzi vysoko cenených výrobcov automobilov na svete. Ich model 2021 Tesla Model S je vďaka svojmu prehľadnému a čistému interiéru, ktorý kričí luxusom, na cestách nepriehliadnuteľný.

5) Lexus

2021 Lexus ES a 2021 Lexus LS sú len dva príklady luxusných modelov značky Lexus.

Napriek tomu, že sa automobilová značka Lexus neradí medzi top značky podľa trhového podielu, v luxuse rozhodne nezaostáva. Dôvodom je, že má veľmi štýlové, pohodlné a skvelé autá, ako napríklad 2021 Lexus ES a 2021 Lexus LS.

6) Volvo

Volvo, jedna z 20 najlepších značiek luxusných automobilov na svete, sa v rebríčku umiestnila so svojím modelom Volvo S90 Recharge.

Značka Volvo spĺňa všetky kritériá luxusného automobilu. Napríklad model 2021 Volvo S90 T8 Recharge jasne ukazuje, že konštruktéri si na tomto vozidle dali záležať, pretože kričí eleganciou.

7) Rolls-Royce

Model Rolls-Royce Ghost je jasným dôkazom toho, prečo je Rolls Royce značkou luxusných automobilov všetkých čias.

Britský výrobca luxusných automobilov je považovaný za vrchol luxusu. V rebríčku sa umiestnil model The Rolls-Royce Ghost.

8) Porsche

Porsche sa v top 20 umiestnilo so svojimi modelmi Taycan, 4S a Turbo S.

Ďalším vysoko ceneným výrobcom automobilov, ktorý sa dostal do nášho zoznamu, je Porsche. Výrobca automobilov stále rastie, aj vďaka modelom, ako sú Taycan, 4S a Turbo S.

9) Bentley

Bentley R Type Continental od automobilovej značky Bentley je tiež mimoriadne luxusné auto.

Tak toto je luxus! Spoločnosť Bentley je známa tým, že ponúka celý rad luxusných sedanov a SUV. Je tiež známa pre rýchle modely, ako napríklad Bentley R Type Continental.

10) Aston Martin

Výrobca automobilov Aston Martin je známy luxusnými automobilmi, ako je Aston Martin Vantage.

Ako by sme mohli zabudnúť na túto britskú značku preslávenú účinkovaním vo filmoch Jamesa Bonda? Je to dokonalá prezentácia rýchlosti a veľkoleposti. K jej luxusným automobilom patria modely Aston Martin Vantage a Rapide.

11) Land Rover

Land Rover je známy svojim luxusom a odhodlaním začleniť nové technológie.

Dlhoročná značka Land Rover nesmie v rebríčku chýbať, pretože je vždy odhodlaná byť o krok vpred, čo sa nových technológií týka. Britská značka nikdy nevyjde z módy, čo je aspekt, ktorý na mnohých vodičov zapôsobí.

12) Jaguar

Jaguar je obľúbený tým, že ponúka klientom elegantné, štýlové a luxusné modely.

Táto značka je charakteristická pre svoj elegantný dizajn a veľkoleposť.

13) Genesis

Aj keď je Genesis mladá značka, vyniká svojimi vysokokvalitnými automobilmi a je podporovaná jednou zo svetových značiek Hyundai. Navyše, za jej luxusnými modelmi, ako sú 2021 Genesis G80 a 2020 Genesis G90 sa určite otočíte. Aké je teda najdostupnejšie luxusné auto? Môže to byť model značky Genesis, pretože sa predáva lacnejšie ako Mercedes Benz, Audi a BMW, ale napriek tomu má miesto v tomto rebríčku.

14) Cadillac

Model 2021 Cadillac CT5 priniesol značke Cadillac miesto medzi 20 najlepšími značkami luxusných automobilov na svete.

Cadillac sa dostal na tento zoznam, pretože má jedno z najluxusnejších automobilov tohto roku, Cadillac CT5 2021, s veľmi pohodlným a luxusným interiérom.

15) Maserati

Maserati je jednou z 20 najlepších značiek luxusných automobilov na svete MC20.

Maserati je ďalším známym výrobcom luxusných vozidiel. Svedčí o tom aj model Maserati MC20, ktorý pri udeľovaní cien Red Dot Awards 2021 získal cenu „Najlepší z najlepších“.

16) Maybach

Výrobca automobilov Maybach so svojimi luxusnými autami taktiež patrí medzi 20 najlepších značiek luxusných vozidiel.

Maybach tiež patrí do tejto kategórie značiek luxusných automobilov zoradených podľa prestíže. Aj keď je drahý, sľubuje hodnotu a luxus.

17) Lamborghini

Lamborghini je jednou z najlepších značiek luxusných športových automobilov. Ferrucio Lamborghini ju založil v roku 1963. Ak hľadáte luxusné športové automobily, viac nehľadajte, pretože tento výrobca vám ponúka vozidlá ako Lamborghini Aventador.

18) Ferrari

Ferrari Purosangue je jedným z luxusných športových automobilov značky Ferrari.

Tento výrobca automobilov sa taktiež dostal na tento zoznam, a to vďaka oznámeniu o vydaní vôbec prvého luxusného SUV Ferrari Purosangue. Vzhľadom na to, že jeho súčasné autá sú honosné, fanúšikovia predpokladajú, že budú očarení.

19) Bugatti

Značka Bugatti je tiež známa svojimi luxusnými modelmi, a preto jej právom patrí miesto v tomto zozname.

Ďalším výrobcom automobilov zahrnutým v tomto zozname je Bugatti. Ak chcete kričať veľkoleposť bez toho, aby ste to povedali, zaobstarajte si model Bugatti.

20) Chrysler

Značka Chrysler sa taktiež dostala na tento zoznam.

Chrysler je tiež ďalším výrobcom luxusných automobilov, ktorý je známy predovšetkým svojimi prepracovanými a efektívnymi modelmi.

Zdroj: Yahoo, MSN

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.