Rebríček Top 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov roka

Od 9-ročného Ryana Kajiho zarábajúceho 29,5 milióna amerických dolárov až po veľkorysého Mr. Beasta.

Kto riadi svet? Biznismeni, politici, ženy? Správna odpoveď by bola YouTuberi! Majú svet vo svojich rukách (skrolujúc cez videá) a oči prilepené na svojich kanáloch. Spolu s útokom pandémie v tomto roku sa môže zdať atmosféra vonku nudná a sedavá. Nie však na YouTube, kde najviac zarábajúce hviezdy zbierajú aj 50-60 miliónov pozretí na jednotlivých videách.

Je samozrejmé, že sledovanosť za posledných pár mesiacov explodovala, keď je celý svet odkázaný na život doma len s kanálmi YouTube alebo Netflixom, ktoré nám pomôžu zrelaxovať. Biznis na YouTube sa rýchlo rozširuje. Ľudia ako Donaldson, či ostatní najviac platení YouTuberi v čase od 1. júna 2019 do 1. júna 2020 zarobili približne 211 miliónov dolárov, čo predstavuje 30% skok oproti predchádzajúcemu roku.

Pandémia bola pre YouTuberov požehnaním, keďže doslova razia peniaze viac ako nikdy predtým. Hoci, najlepšie zarábajúci YouTuber – deväťročný chlapec Ryan Kaji, ktorý sa už tretí rok po sebe dostal na prvú priečku najviac zarábajúcich YouTuberov, poznamenal: “Nemôžem sa dočkať, kedy sa vrátime späť do exteriérov.” Poďme sa pozrieť na to, ako tieto hviezdy profitovali v roku 2020:

10) Jeffrey Star (Jeffrey Lynn Steininger Jr.) – 15 miliónov dolárov – 16,9 milióna odoberateľov.

Jeffrey Star.

Výstrednosti, kontroverzie a koncentrácia talentu – tým sa pre vás stáva Jeffrey Star. Spevák, umelec v líčení, YouTuber, a teraz aj majiteľ kolekcie make-upu, ktorú predáva priamo spotrebiteľom. Táto hviezda krásy zarába veľa peňazí cez svoj podnik.

Jeho zisky z vlastnej značky make-upu sú vyššie ako to, čo tento umelec zarobí na YouTube. Z jeho populárnej “Konšpiračnej kolekcie”, ktorú predstavil minulý rok, sa podľa štatistík za 30 minút predal 1 milión paletiek s očnými tieňmi.

9) David Dobrik – 15,5 milióna dolárov – 18 miliónov odberateľov

David Dobrik.

Tento 24-ročný YouTuber našiel úspech už v mladosti, keď začal robiť vlogy na sociálnej sieti Vine. Jeho YouTube cesta sa začala v roku 2015 a za posledných 5 rokov jeho YouTube osobnosť nenechala kameň na kameni bez toho, aby pobavil svojich fanúšikov.

Od svadby s mamou jeho najlepšieho kamaráta, ktorá bola vlastne zo žartu a následný priateľský rozvod až po oholenie celého tela, tento muž to všetko dokázal. Jeho impérium dnes zahŕňa firemné sponzorstvá od značiek ako EA, Bumble a SeatGeek.

8) Blippi (Stevin John) – 17 miliónov dolárov – 27,4 miliónov odberateľov

Stevin John.

Tento americký detský zabávač a učiteľ na sieti YouTube je pravdepodobne jediný detský tvorca na celom tomto zozname. Jeho videá pozostávajú z riekaniek, výukových piesní, ako aj výukových videí. Jeho kanál obsahuje viac ako 8,2 miliardy pozretí a získava aj peniaze za rôzne predmety svojej značky pri predaji u maloobchodníkov.

7) Nastya (Anastazia Radzinskaya) – 18.5 milióna dolárov – 190,6 miliónov odberateľov

Anastazia Radzinskaya.

S videami, ktoré vychádzajú v siedmich rôznych jazykoch, je Nastya jedným zo svetovo najrýchlejšie rastúcich tvorcov. Jej videá obyčajne ukazujú Nastyu ako sa hrá so svojím otcom pri domácich prácach, ktoré sú expresívne a nezahrňujú dokonalý jazyk, čo všeobecne mnohým vyhovuje.

Nastya je veľmi populárna aj na sociálnej sieti TikTok, kde má 3 milióny sledovateľov. Podľa najnovších informácii v roku 2021 spustí svoj licenčný program.

6) Preston Arsement – 19 miliónov dolárov – 33,4 milióna odberateľov

Preston Arsement.

V roku 2019 bol Preston jedným z najlepšie platených YouTuberov na celej planéte. Zarábal približne 14 miliónov dolárov za rok. Tento rok získal 6. miesto.

Jeho videá skúmajú animovaný vesmír a rozvetvili sa aj do mnohých ďalších YouTube kanálov, zameraných na hry. Väčšinu svojich príjmov však Preston Arsement získava z Minecraft serverov.

5) Markiplier (Mark Fischbach) – 19,5 milióna dolárov – 27,8 milióna odberateľov

Mark Fischbach.

Vďaka zverejňovaniu superpopulárnych videí o členení videohier zanechal Markiplier vo svete veľkú stopu. Dohromady s viac ako 7 miliardami pozretí jeho videa a so 14. najviac odoberaným kanálom na sieti YouTube sa Fischbach špecializuje vo videách o komentovaní videohier známych ako „Let’s Play“, pričom najčastejšie komentuje tzv. nezávislé videohry, hororové hry o prežití a akčné video hry. Venuje sa aj malej filmovej produkcii.

4) Rhett a Link – 20 miliónov dolárov – 41,8 milióna odberateľov

Rhett a Link.

Toto duo spolu riadi spoločnosť Mythical Entertainment Co, ktorá začala s “Dobrým Mýtickým Ránom”. Ide o priateľskú talk show “nerdov”, ktorá vznikla v roku 2012. Do februára 2019 zaplatili 10 miliónov dolárov, aby získali skečový komediálny YouTube kanál – SMOSH, so 100 zamestnancami.

Ich videá na YouTube za posledný rok nazbierali 2 miliardy zhliadnutí a zarobili im približne 11 miliónov dolárov v programe reklám spoločnosti YouTube.

3) Dude Perfect – 23 miliónov dolárov – 57,5 milióna odberateľov

Dude Perfect.

Svet sa nevie dostatočne nabažiť pozeraním videí Cobyho Cottona, Coryho Cottona, Garreta Hilberta, Codyho Jonesa a Tylera Toneyho, ako sa hrajú so svetelnými mečmi, zbraňami známymi ako Nerf a paintballovými zbraňami.

Ich videá, scény zo zákulisia, to všetko viedlo k národnému turné, ktorá im zarobilo okolo 6 miliónov dolárov. Päťčlenný kanál Dude Perfect získal celkovo 2,77 miliardy pozretí.

2) Mr. Beast (Jimmy Donaldson) – 24 miliónov dolárov – 47,8 milióna odberateľov

Jimmy Donaldson.

Podľa časopisu Forbes má Mr. Beast 47,8 milióna odobrateľov a s 3 miliardami zhliadnutí sa mu podarilo zarobiť 24 miliónov dolárov. Nepochybne táto nová hviezda platformy YouTube, ktorá si získala srdcia a zhliadnutia excentrickými kúskami, ako napríklad zamrazenie samého seba v ľade, obehnutie okolo ruského kolesa 1000-krát, či postavenie najväčšej veže z Lego kociek na svete.

Drží krok so svojou prezývkou, nielen extravagantnými súťažami, ale aj extrémne drahými predstavami (Mr. Beast vydal špeciálne vianočné video, ktoré obsahovalo ohňostroj za neuveriteľných 600 000 dolárov).

1) Ryan Kaji – 29,5 milióna dolárov – 41,7 milióna odberateľov

Ryan Kaji.

Hviezda kanálu „Ryanov svet“ – Ryan Kaji zarába nielen kopu peňazí, ale taktiež sa stal prvým YouTuberom, ktorý vystupoval v Macyho sprievode dňa vďakyvzdania s plavákom založenom na jeho superhrdinskom alter egu. Kaji zarobil milióny vďaka recenzovaniu hračiek a získava za to miliardy zhliadnutí. Svoj kanál rozbehol už vo svojich 3 rokoch.

Zdroj: Fortune, Yahoo

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.