Rebríček 9 štýlových elektrobicyklov s jedinečnými technologickými inováciami

Výbava elektrického bicykla Vanmoof Electrified S zahŕňa moderný bezpečnostný systém a vlastnú aplikáciu.

Pojem elektrický bicykel označuje technologicky vyspelý dvojkolesový dopravný prostriedok, ktorý je poháňaný kombináciou ľudskej a elektrickej energie. Elektrické bicykle sú v súčasnosti čoraz populárnejším spôsobom praktickej a nízkonákladovej prepravy.

Denník New York Times uviedol, že v priebehu roka 2017 bolo predaných celkovo 35 miliónov kusov elektrických bicyklov (elektrobicyklov), pričom táto hodnota bezkonkurenčne zatieňuje objem predaja elektrických automobilov. Kľúčovým činiteľom v rámci nárastu popularity elektrických bicyklov je ich dostupnosť a efektivita. Väčšina typov „e-bicyklov“ sa plne nabije už za menej než 3 hodiny, a ich cena iba zriedka prekročí hranicu 1 000 dolárov. Ak sa Vám batéria vybije počas jazdy, nič nie je stratené. Elektronický bicykel môžete v takom prípade poháňať pedálmi podobne ako tradičný model. Nikomu tak nehrozí, že v dôsledku prázdnej batérie ostane uväznený na odľahlej ceste. Niektoré elektrické bicykle je dokonca možné sklopiť na polovicu, čo výrazne zjednodušuje ich uskladnenie či transport.

Niektorí ľudia považujú elektrické bicykle za akési „podvádzanie“. Nedá sa však poprieť, že tieto dopravné prostriedky majú svoje nesporné výhody. Často sú totiž schopné dosiahnuť rýchlosť až 32 kilometrov za hodinu s vynaložením minimálneho úsilia zo strany užívateľa a vo viacerých prípadoch sú vybavené niekoľkými USB portmi, čo z nich robí omnoho technologicky vyspelejšie zariadenie ako tradičný bicykel.

Predstavujeme Vám niektoré z najinovatívnejších elektrických bicyklov na súčasnom trhu.

9. Elektrický bicykel Biomega AMS E-low je navrhnutý pre obyvateľov miest a ľudí, ktorí dochádzajú do práce

Tento bicykel je charakteristický elegantným dizajnom a mimoriadne ľahkou váhou. Tieto črty z neho robia dokonalý dopravný prostriedok pre ľudí, ktorí sa potrebujú dostať do práce naprieč hektickými ulicami veľkomesta. Dojazd tohto modelu sa pohybuje medzi 45 a 64 kilometrami, čo je o niečo menej ako pri ostatných predstavených bicykloch. Jeho cena začína na hodnote 2 800 dolárov.

8. Bicykel Moar Folding Electric Bike je určený do terénu a je možné ho sklopiť za účelom pohodlného prevozu

Elektrický bicykel značky Moar je vybavený omnoho širšími pneumatikami ako väčšina tradičných bicyklov, v dôsledku čoho sa dokonale hodí do prostredia s náročným terénom. Okrem toho disponuje niektorými prvkami typickými pre osobné automobily, medzi ktoré patrí klaksón a smerové svetlá. Model Moar tak bez problémov zvláda jazdu aj v preplnených uliciach mesta. Obrovskou výhodou je skutočnosť, že tento bicykel je možné sklopiť na polovicu. Dosahuje maximálnu rýchlosť na úrovni 32 kilometrov za hodinu. Jeho cena začína na hodnote 1 399 dolárov a môžete si ho predobjednať priamo na webovej stránke výrobcu. Dodávky tohto produktu začali už koncom apríla.

7. Bicykel Propella Electric Bike je možné plne nabiť za menej než tri hodiny

Maximálna rýchlosť elektrického bicykla značky Propella dosahuje 28 kilometrov za hodinu a jeho batéria sa plne nabije už za menej ako tri hodiny. Kontrolný displej na volante Vám umožňuje zvoliť si z niekoľkých programov manuálneho pohonu. Bicykel je dostupný vo verziách s jedným alebo viacerými rýchlostnými stupňami. Model s jedným rýchlostným stupňom začína na cene 999 dolárov a môžete si k nemu objednať doplnky napríklad v podobe karbónových kolies.

6. E-bicykel Piaggio Wi-Bike Vám na diaľku oznámi, keď sa ho niekto bude snažiť ukradnúť

Elektrický bicykel Piaggio Wi-Bike disponuje monitorovacím zariadením, ktoré je v prevádzke 24 hodín denne. O každom vybití batérie či pokuse o krádež bicykla Vás oboznámi takzvaná push notifikácia na Vašom smartfóne. Bicykel je navyše vybavený USB portmi, ktoré Vám umožnia nabíjanie prenosných zariadení priamo počas jazdy. Cena tohto modelu začína na hranici približne 3 000 dolárov.

5. Elektrický bicykel Volt Kensington síce pôsobí ako vintage model, ale je vybavený LCD displejom a asistenciou nabíjania

Kensington je elektrickým bicyklom britskej výroby, ktorý sa nápadne ponáša na populárne vintage bicykle. Na jedno nabitie je schopný prekonať až 96 kilometrov. S celkovým štýlom dopravného prostriedku kontrastuje LCD displej, pomocou ktorého získate prístup k rôznym nastaveniam napájania a výkonu batérie. Cena tohto bicykla začína na úrovni 2 013 dolárov.

4. Bicykel Vanmoof Electrified S sa odomyká pomocou odtlačku prsta a je prepojený s mobilnou aplikáciou

Elektrický bicykel modelu Vanmoof Electrified S so sebou prináša skutočne vysokú úroveň technologického vybavenia. Okrem toho, že namiesto kladky využívate pri odomykaní vlastný odtlačok prsta, bicykel je prepojený s jedinečnou mobilnou aplikáciu. Pomocou nej môžete ovládať odomykanie a zamykanie, sťahovanie aktualizácií softvéru a polohový systém GPS. Batériu je potrebné nabíjať až po dobu šiestich hodín, ale dojazd bicykla predstavuje 112 kilometrov na jedno nabitie. Jeho cena začína na 3 000 dolároch.

3. Bicykel Leaos Solar Bike nesie solárne panely, ktoré ho nabíjajú aj počas jazdy

Značka Leaos predstavila jedinečne skonštruovaný elektrický bicykel, ktorého batéria je napájaná solárnymi panelmi. Stav batérie je zobrazený na prednom displeji spolu s údajom o rýchlosti.

2. Elektrický bicykel Gi Fly Bike je vybavený niekoľkými USB portmi a je možné zložiť ho na polovicu v rámci jednej sekundy

E-bicykel značky Gi Fly Bike je vyrobený výhradne z recyklovaných materiálov a vo svojej výbave zahŕňa USB porty, pomocou ktorých si môžete počas bicyklovania nabíjať ďalšie prenosné zariadenia. Batéria bicykla sa plne nabije v priebehu štyroch hodín a následný dojazd predstavuje 64 kilometrov. Snáď najpraktickejším prvkom tohto elektrického bicykla je možnosť sklopiť ho na polovicu, čím výrazne zredukujete priestor, ktorý budete potrebovať na jeho uskladnenie. Cena tohto elektrického bicykla začína na hodnote 2 879 dolárov.

Takto vyzerá bicykel Gi Fly Bike sklopený na polovicu.

1. Elektrický bicykel Lopifit je poháňaný bežiacim pásom

Elektrický bicykel značky Lopifit predstavuje kombináciu bežiaceho pásu a bicykla. Je poháňaný chôdzou na bežiacom páse, ktorý tvorí hlavnú konštrukciu bicykla. Jeho maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 28 kilometrov za hodinu, a na jedno nabitie je schopný prekonať vzdialenosť až 80 kilometrov. Spoločnosť Lopifit opísala svoj produkt ako „ekologický spôsob dopravy, ktorý nevyvíja prehnanú fyzickú záťaž na zákazníka, ale podporuje rozvoj jeho kondície a spaľovanie kalórií“. Cena tohto elektrického bicykla začína na úrovni 2 895 dolárov.

Zdroj: NYTimes, Esquire

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.