Rebríček 20 najdrahších domov celebrít na svete

Celebrity zvyčajne vedú extravagantný život. Za svoje domy, ktoré sú v skutočnosti ich svätyňami, neváhajú zaplatiť akúkoľvek sumu. Prinášame vám rebríček celebrít, ktoré boli ochotné zaplatiť za jeden svoj dom až do jednej miliardy dolárov.

Rebríček zobrazuje ceny, za ktoré boli domy kúpené a takisto ich predajné ceny. Niektoré ceny a mená na zozname vás určite prekvapia.

20) Lebron James – $23 miliónov

Neuveriteľný hráč má dom s 8 spálňami a 11 kúpeľňami, ktorý sa môže pochváliť najmodernejším vybavením, mramorovými kuchynskými doskami a stenami a podlahami z prírodného francúzskeho dubu, pochádzajúceho zo Španielska. Nehnuteľnosť je chránená bránou, cez ktorú vedie príjazdová cesta, vo vnútri má priestranné otvorené šatníky, súkromné patio v hlavnej spálni, terasu na streche, domáce kino, vinnú pivnicu, ónyxový bar, vnútornú aj vonkajšiu telocvičňu, spa, nadrozmerný bazén, vonkajšiu kuchyňu, izby pre hostí a garáž.

19) Jerry Seinfeld – $32 miliónov

Nepochybne je jedným z najúspešnejších zabávačov všetkých čias, s čistou hodnotou majetku takmer 1 miliardy dolárov. Svoje sídlo v East Hamptone v štáte New York si kúpil od ikonickej hudobnej legendy Billyho Joela za $32 miliónov. Nehnuteľnosť bola vybavená $17 000 kávovarom, veľkým kaštieľom, bazénom, záhradou, hosťovským domom s tromi spálňami, stajňou a mnohými ďalšími zaujímavosťami.

18) Adam Levine – $32 miliónov

Predtým ako si Adam Levine kúpil toto sídlo v bohatej mestskej štvrti Pacific Palisades v kalifornskom LA, býval v $45 miliónovom dome, ktorý predal Ellen Degeneres. Tento nový dom je rovnako pôsobivý, s rozlohou 1486 m² obytného priestoru, ktorý sa rozkladá v hlavnom dome a niekoľkých ďalších budovách. Hlavný dom s obývacím priestorom s rozlohou 817 m² sa rozprestiera na 1,2 hektároch a má 5 spální, 8 kúpelní, dostatok otvoreného vonkajšieho priestoru, bazén a hosťovský dom. Takisto sa tu nachádza telocvičňa, kancelária, umelecké štúdio a tú najmodernejšiu premietaciu miestnosť.

17) Elton John – $33 miliónov

Známy hudobník má trojposchodovú stredomorskú vilu s rozlohou 2323m² a niekoľkými výťahmi. Vila má 7 spální, 3 spálne s kúpeľňami pre personál, 10 kompletných a 12 polovičných kúpelní, 9 krbov a podzemnú garáž pre 11 áut. Vonku nájdete bazén s priľahlým domom a vonkajšou/vnútornou kuchyňou a pecou na pečenie pizze, a osvetlený tenisový kurt s pavilónom pre divákov.

16) P. Diddy – $40 miliónov

Jeho vila v európskom štýle zaberá v losangelskom Beverly Hills 1579m² zeme. Má bazén spojený podvodným plávacím tunelom s vlastnou jaskyňou. Nájdete tu aj kino s 35 sedadlami, vinnú pivnicu, štúdio krásy, masážnu miestnosť, saunu a mnoho iného.

15) Dr Dre – $40 miliónov

Jeho dom bol postavený tak, aby pripomínal francúzsky vidiecky zámok a v čase kúpy stál na pozemku s rozlohou 1672m². Sídlo je rozdelené na dve krídla, v ktorých sa nachádza 8 spální a 9 kúpeľní. Dom má centrálnu halu, veľkú izbu, jedáleň, 7 krbov, veľmi vysoké stropy, vínnu pivnicu, knižnicu, telocvičňu a saunu. Vonku sa nachádza bazén, vodopád a dokonca aj most.

14) Will a Jada Pinkett Smith – $42 miliónov

Will je Fresh Prince a zaslúži si dom hodný kráľa. Ich obrovské sídlo v kalifornskom meste Calabasas má dokonalý výhľad, bazén nepravidelného tvaru, nahrávacie štúdio, raňajkovú miestnosť s výhľadom na jazero, priestor pre meditáciu, hraciu zónu, premietaciu miestnosť atdˇ.

13) Ellen Degeneres – $45 miliónov

Počas pandémie koronavírusu natáčala Ellen svoju šou zo svojej obývačky a tento krátky náhľad do jej domova vyvolal v mnohých zvedavosť vidieť viac. Hostiteľka televíznej šou a jej manželka Portia žijú v dome v Santa Barbare, ktorý sa nachádza na pozemku s rozlohou takmer 7 hektárov. Dom má 6 spální a 6 kúpelní a obrovskú, 79m² veľkú obývačku.

12) Demi Moore – $45 miliónov

Napriek tomu, že známa herečka svoj dom predala, stále patrí k najdrahším domom celebrít na svete. Jej penthouse apartmán v meste New York víta návštevníkov dvojnásobne vysokou stenou s točeným schodiskom a žiarivou drevenou podlahou z čerešne. Dom má kuchyňu s jedálenským stolom a panoramatickým výhľadom na severnú časť mesta až k mostu Georga Washingtona.

11) Cindy Crawford – $50 miliónov

Nedávno predala táto supermodelka tento božský dom za $50 miliónov. Stojí na 1,2 ha zeme s výhľadom na Tichý oceán. Dom má 4 spálne, 5 ½ kúpelní a nachádza sa na kopci, ktorý mu dáva absolútne súkromie. Dom má k dispozícii rozprávkové výhľady na oceán.

10) Howard Stern – $52 miliónov

Niekdajší kontroverzný porotca z populárnej šou Amerika má talent, si kúpil svoj dom v Palm Beach na Floride v roku 2013. Dom s 12 spálňami má bazén s výhľadom na oceán a leží na pozemku s rozlohou 1,3 ha.

9) Tiger Woods – $54,5 miliónov

Dom Tigera Woodsa sa nachádza na floridskom Jupiter Island. Jeho pôsobivé sídlo má 30 metrov dlhý bazén, vonkajšie basketbalové ihrisko a tenisové kurty. Nehnuteľnosť je rozdelená na dve časti, kde jedna je obývacou a druhá viacúčelovou budovou. Takisto má kyslíkovú terapeutickú miestnosť, hracie izby v podlaží a súkromné kiná.

8) Tom Cruise – $59 miliónov

Dom známeho herca, nachádzajúci sa na pozemku s rozlohou 40 ha neďaleko kolorádskeho mesta Telluride, je vskutku pôsobivý. Okná od podlahy po strop v obývačke umožňujú ničím nerušený výhľad na hory. Dom má samozrejme aj vlastnú telocvičňu, nahrávaciu miestnosť, knižnicu, netradične aj vlastné turistické chodníky, osvetlené ihrisko ideálne pre hranie basketbalu, tenisu, hokeja, súkromnú motokrosovú dráhu a obrovský hosťovský dom s 3 spálňami a 3 kúpeľňami s rozlohou 147m² .

7) Sting – $65,75 miliónov

Sting sa presťahoval do pentahousu s prominentnou adresou NYC 220 Central Park South a za tento apartmán zaplatil astronomických 65 miliónov dolárov. Takmer 539m² apartmán sa nachádza vo vilovej časti budovy a má 3 spálne a 5,5 kúpelní.

6) Johnny Carson – $82 miliónov

Aj keď niekdajší hostiteľ televíznej šou Tonight Show zomrel v roku 2005, vlastnil jeden z najdrahších celebritných domov na svete. Takmer desať rokov od jeho smrti sa udržal na tomto zozname vďaka svojej neuveriteľnej cene $82 miliónov. Nehnuteľnosť s rozlohou 658m² sa rozprestiera na 1,6 hektárovom udržiavanom pozemku. K dispozícii máte panoramatický výhľad na Tichý oceán a prístup na pláž, no na pozemku nájdete vlastný vodopád, rybníky Koi a bazén so slanou vodou.

5) Jay Z a Beyonce – $88 miliónov

Prvotná cena za toto luxusné sídlo v Bel Air bola $120 miliónov, no manželia ho kúpili za $88 miliónov. Dom má 8 spálni, 11 kúpelní, garáž pre 15 áut, nepriestrelné okná, 4 bazény, basketbalové ihrisko a oveľa viac. Takisto je to aj inteligentný dom s najnovšou technológiou.

4) Oprah Winfrey – $90 miliónov

Oprah Winfrey’s Montecito home in California EXCLUSIVE:

Oprah je realitná magnátka s domami po celej Amerike. Jej najdrahšou nehnuteľnosťou je sídlo v meste Montecito v Kalifornii. Nehnuteľnosť na 17 hektárovom pozemku kúpila v roku 2001, a neskôr si prikúpila susedný ranč za $28 miliónov. Na jednej strane nehnuteľnosti je prírodná rezervácia, takže jej nehrozí žiadny nový sused. Sídlo bolo postavené v roku 1912 a má 6 spální, 14 kúpelní, kulinársku kuchyňu a vínnu pivnicu, knižnicu, kino a 10 krbov.

3) George Lucas – $100 miliónov

Ranč známeho režiséra Georga Lucasa sa rozprestiera na pozemku s rozlohou 1902 ha, pričom zastavaných je iba 6 hektárov. Nachádza sa tu 26 izbový hostinec, najmodernejšie fitness centrum s vykurovaným bazénom, veľmi dobre vybavená knižnica a hlavný dom, postavený vo viktoriánskom štýle. Má aj vlastné observatórium, vinice a hasičskú stanicu.

2) George Clooney – $100 miliónov

George Clooney kúpil svoju vilu v talianskom meste Laglio pri jazere Como v roku 2002. Vila má 25 izieb, amfiteáter, bazén a garáž pre jeho zbierku motoriek. Táto luxusná nehnuteľnosť má aj tenisový kurt, plne vybavenú telocvičňu, záhrady, stropy s vyrezávanými ornamentmi, obrovské kúpeľne, oddelenú „pizza miestnosť,“ a ochrannú stenu, ktorá bráni prietoku jazera do domu. Dom si v prípade návštevy Talianska môžete aj prenajať.

1) Bill a Melinda Gates – $125 miliónov

Vlastníkmi najdrahšieho domu na svete medzi celebritami v hodnote $125 miliónov sú Bill Gates s manželkou. Ich dom má 7 spální, 24 kúpelní, saunu, telocvičňu, parnú miestnosť, skrinky a šatne pre mužov aj ženy. Ďalej je tu miestnosť s trampolínami, vnútorné aj vonkajšie bazény, jazero a potok. Takisto má 6 kuchýň, domáce kino a masívnu jedáleň, do ktorej sa zmestí 150 hostí. Dom má niekoľko najmodernejších zariadení s ovládaním na dotyk, a tak môžu hostia meniť svetlo, umelecké diela, teplotu, hudbu a oveľa viac.

Zdroj: Briefly

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.