Rebríček 11 najúžasnejších letiskových hotelov Európy

Možno tieto hotely nepatria k tým najluxusnejším a najvyhľadávanejším na svete, no možnosť ubytovania sa v blízkosti veľkých medzinárodných letísk (alebo priamo na nich), je v súčasnosti čím ďalej, tým viac obľúbená. Tieto hotely, ktoré boli dlho považované za škaredé káčatká hotelového priemyslu, by ste ako nocľah nikdy predtým nezvážili nebyť toho, že zmeškáte svoj let alebo vám let odložia, či dokonca zrušia kvôli nepriaznivému počasiu. Letiskové hotely však v súčasnosti prežívajú svoj prerod a Európa je už pripravená na ich veľký rozmach.

Ak vás teda čaká skorý ranný let a nechcete prespávať na letiskových lavičkách po tom, ako zavrú aj tú poslednú kaviareň v areáli, potom si určite nenechajte ujsť príležitosť nahliadnuť do niekoľkých najzaujímavejších letiskových hotelov v Európe.

1) CitizenM hotel letiska Charlesa de Gaulla v Paríži (Francúzsko)

Vo vzdialenosti zhruba siedmich minút pešej chôdze od terminálu číslo 3, najväčšieho francúzskeho letiska sa nachádza hotel CitizenM. Svojim návštevníkom ponúka závan čerstvého vzduchu, ktorý je v rámci rušného parížskeho letiska nenahraditeľný. Zdá sa, že pomerne úsporné hosťovské izby sa inšpirovali dizajnom izieb hotelovej skupiny Yotel. Taktiež je v nich ale možné pozorovať aj dotyk milénia, ktorý je viditeľný vďaka zakomponovaniu veľkých kráľovských postelí, vysokotlakových dažďových spŕch a bezplatnej wifi siete.

Priestranná a príjemne svetlá predsieň obsahuje nábytok od švajčiarskej značky Vitra, moderné umelecké diela a knihy, ktoré vás lákajú ostať v hoteli ešte o niečo dlhšie. Nonstop otvorená jedáleň hotela servíruje aj „chutné jedlá pre obyvateľov sveta“, akými je napríklad populárne mexické jedlo nachos sloppy joe a taktiež aj garnáty, či krevety.

Dodajte svojmu kroku sviežosť pobytom v letiskovom hoteli citizenM, ktorý patrí pod správu Letiska Charlesa de Gaulla.

2) Hotel Scandic Helsinki Airport (Fínsko)

Štvorhviezdičkový hotel Scandic Helsinki Airport, ktorý je s terminálom číslo 2 Medzinárodného letiska Helsinki – Vantaa prepojený krytým prechodom, predstavuje letiskový hotel so zmyslom pre humor. Dôkazom toho je aj jedna zo zasadacích miestností, ktorá pripomína fínsku saunu. Čo sa týka hosťovských izieb, nielenže sú maximálne funkčné, no vďaka kúpeľniam s metro dlažbou (inšpirovanou londýnskym metrom) majú aj štýlový nádych.

Reštaurácia v átriu prekypuje funky svetelnými zariadeniami v tvare prstencov a nábytok naprieč verejnými priestormi disponuje vrtošivým dojmom. V hoteli sa nachádza aj pomerne veľká posilňovňa a sauna, takže všetky kalórie, ktoré prijmete vďaka bohatým raňajkám vo forme bufetu, budete mať kde spáliť.

Kreatívne naklonené sedenie vo vestibule hotelu Scandic Helsinki Airport.

3) Hotel Sheraton Brussels Airport (Belgicko)

Viete koľko krokov je vzdialený váš letiskový hotel od samotného terminálu? V hoteli Sheraton Brussels Airport si niekto dal námahu a osobne to spočítal. Odpoveď v prípade tohto hotela je tak 39 krokov, ktoré je potrebné absolvovať, aby ste sa dostali priamo k vstupnej bráne letiska. Vďaka svojej veľkosti a pomerne vysokému stropu pripomína vestibul tohto hotela príjemný návrat do minulosti. Všetkých 294 hosťovských izieb hotela je pritom zvukotesných a zahrňa aj veselé fialové závesy.

Mnoho izieb hotela Sheraton Brussels Airport ponúka výhľad na asfalt a zastavané plochy.

4) Hotel Hilton Amsterdam Airport Schiphol (Holandsko)

Niečo málo z tohto hotela pripomína tradičný letiskový hotel. Konkrétne ide o uhladenú a geometricky pôsobivú fasádu spoločne s úchvatnými takzvanými Eforea kúpeľmi. Ak si v tomto hoteli túžite vychutnať výhľad na pristávaciu dráhu vďaka nádherným francúzskym oknám, potom si určite zarezervujte luxusnú izbu Deluxe. Klasické izby, ktoré nečelia 42 metrov vysokému interiérovému átriu, disponujú výhľadom na letisko iba prostredníctvom okien v tvare diamantov. Je možné konštatovať, že jednotlivé izby hotela sú zariadené v modernom holandskom dizajnérskom štýle, ktorý predstavuje zmes luxusu a funkčnosti.

Toto ubytovacie zariadenie je navyše aj hotelom, ktorého reštauračné menu je skutočne zábavné. Vestibulový bar Axis je vhodným miestom pre popíjanie klasického alebo exkluzívneho holandského ginu Jenever, zatiaľ čo rešturácia Bowery ponúka mix holandskej a ázijskej kuchyne. Vymoženosti hotelových kúpeľov zahŕňajú saunu a parné miestnosti. Ich výhodou je, že sú otvorené každý deň v týždni až do 22. hodiny. Na letisko vás pritom zavedie krátka, päť až sedem minútová prechádzka krytým priechodom.

Výhľad na kontrolnú vežu z izby hotela Hilton Amsterdam Airport Schiphol.

5) Hotel Hilton Garden Inn Heathrow Terminals 2 and 3 (Spojené kráľovstvo)

Tento hotel je nesmierne vyhovujúcou možnosťou v prípade, ak cestujete z letiskového terminálu číslo 2 (inak nazývaného „Kráľovnin terminál“) britského Letiska Londýn-Heathrow. Tento víťaz letiskových hotelov je ukrytý vo vnútri terminálu číslo 2, vďaka čomu disponuje aj prístupom do terminálu číslo 3. Dopraviť sa do neho je možné prostredníctvom podchodu pre chodcov.

Moderný vestibul hotela je vybavený mnohými luxusnými pohovkami, na ktorých je možné pred odchodom na letisko náležite zrelaxovať. Priestory baru a reštaurácie s názvom Apron Bar & Restaurant sú pomerne veselé a vzdušné. Rovnakú atmosféru pritom zdieľajú aj pomerne nové hosťovské izby. Ďalšou prednosťou hotela je jeho lokalita, ktorú jednoducho nemožno poraziť.

Bar a reštaurácia Apron Bar & Restaurant v hoteli Hilton Garden Inn Heathrow Terminals 2 and 3.

6) Bloc Hotel Gatwick (Spojené kráľovstvo)

Hotel s príznačným pomenovaním Bloc Hotel Gatwick sa nachádza vo vnútri Letiska Londýn-Gatwick. Konkrétne je umiestnený v časti s letiskovým južným terminálom, a to na treťom poschodí hneď pred kanceláriou ochranky. Ak aj ultra kompaktné izby prepožičiavajú tomuto mikro hotelu istým spôsobom chladný dojem, tak potom čokoládové farebné tóny a okolité osvetlenie firmy Artemide dodávajú priestoru takmer teplú atmosféru.

V rámci hotela sa môžete ubytovať v luxusnom apartmáne s názvom Gatwick Runway alebo si jednoducho vyžiadať izbu s výhľadom na pristávacie dráhy. V každom prípade si však môžete byť istý, že vďaka kráľovským posteliam, odpruženým matracom a luxusnej bavlnenej posteľnej bielizni, sa v hoteli vyspíte k maximálnej spokojnosti. Ak by vám však ani takýto pohodlný spánok nepostačoval na odbúranie pásmovej choroby, potom zamierte do monzúnovej dažďovej sprchy, ktorá vám dodá potrebnú revitalizáciu. Hotel taktiež ponúka zvýhodnené menu v spolupráci so stravovacími jednotkami Joe’s Coffee House, Giraffe a Grain Store.

Zarezervujte si izbu v hoteli Bloc na letisku Londýn-Gatwick.

7) Tryp Lisboa Aeroporto (Portugalsko)

Ak sa niekedy zaseknete v Lisabone, potom rozhodne vyskúšajte hotel Tryp Lisboa Aeroporto, ktorý sa nachádza len 200 metrov od letiskového terminálu číslo 1. Vďaka svojej povahe a vybaveniu vám totižto pridá ďalší dobrý dôvod na to, aby ste v meste ostali o niečo dlhšie. Moderný hotel je jednoducho rozpoznateľný vďaka svojmu nepravidelnému geometrickému tvaru a vestibulu zariadenom v leteckej tématike. Jeho najzaujímavejšou súčasťou je pritom podlaha z napodobeniny asfaltu, ktorá predstavuje klasickú pristávaciu dráhu.

168 izieb daného hotela je nielen skutočne svetlých, ale taktiež aj zvukotesných. Perfektné služby hotela dopĺňa aj neskutočný raňajkový bufet spolu s barom a reštauráciou, ktorá disponuje možnosťou slobodného výberu jedál. Wellness centrum zasa zahŕňa saunu, turecký kúpeľ, vonkajšie a taktiež vnútorné bazény.

Vyzerá to tak, že v hoteli Tryp Lisboa Aeroporto sa dá aj pekne zalietať.

8) Hotel Sheraton Milan Malpensa (Taliansko)

Hotel Sheraton Milan Malpensa predstavuje podnik so značnou dávkou šmrncu. Nachádza sa v blízkosti letiskového terminálu číslo 1 Medzinárodného letiska Malpensa a zosobňuje ho presklená podlhovastá štruktúra. Sama pritom pripomína istý druh zjednodušenej terminálovej budovy. Hotel ponúka až 437 izieb (vrátane 21 apartmánov), ktoré sú zariadené v pomerne strohom štýle. Daný hotel je však dostatočne moderný na to, aby sa vyhol nádychu a atmosfére klasického stereotypného a staromódneho letiskového hotela.

V rámci ubytovacieho zariadenia sa nachádzajú veľmi dobré kúpele, ktoré disponujú mokrou zónou s parnou vaňou a saunou, liečebnými miestnosťami a obrovským vnútorným bazénom, ktorý je prirodzene osvetlený vďaka úchvatným francúzskym oknám. Reštaurácia s pomenovaním The II Canneto je na o niečo vyššej úrovni, než by ste to boli čakali. Po nahliadnutí do jej vnútra by ste totižto odhadovali, že patrí luxusnému hotelu a nie letisku. Denne podáva trojchodový obed s názvom „Flying lunch“ a taktiež svojim návštevníkom poskytuje prístup do celodenného baru, ktorý je milou zastávkou na ceste po ranné kapučíno alebo o niečo neskôr na ceste po aperitív.

Za jasného dňa je možné pozorovať lietadlá leteckej spoločnosti Alitalia. Na tejto fotografii je zasa vyobrazená fasáda hotela Sheraton Milan Malpensa.

9) Hotel Tiber Fiumicino (Taliansko)

Je vôbec možné nazývať letiskový hotel letiskovým hotelom v prípade, že nevypovedá o priestoroch letiska? V tomto prípade, a teda v prípade nezvyčajného, no príťažlivého hotela Tiber Fiumicino, je odpoveďou slovíčko „áno“. Len málokto si aktuálne uvedomuje fakt, že druhé meno Letiska Leonarda da Vinci-Fiumicino, v skutočnosti odkazuje na svoju skutočnú polohu, ktorou je malé talianske mestečko Fiumicino, nachádzajúce sa v blízkosti ústia rieky Tibet. K danému hotelu so strešným bazénom a výhľadom na Tyrrhenské more vás môže dopraviť kyvadlová doprava letiska.

Či už v tomto hoteli ostanete pred alebo po uskutočnení vášho letu, vedzte, že sa to skutočne oplatí. Nielen, že je totižto skutočne krásny, no navyše disponuje aj radom talianskych reštaurácií- trratórií, pizzérií a talianskych zmrzlinární, ktoré sú umiestnené prakticky rovno pred hotelovými dverami. Izby hotela sú moderné a bezplatné papuče sú vždy (z neznámeho dôvodu) oranžové.

Pohľad na ústie rieky Tibet zo strechy hotela Tiber Fiumicino.

10) Hotel Hilton Munich Airport (Nemecko)

Hotel Hilton Munich Airport je výhrou v každom smere. V prvom rade je skvelým jeho umiestnenie v rámci Terminalstrasse Mitte 20, ktoré sa nachádza medzi letiskovými terminálmi 1 a 2. Obrovské sklenené átrium so zakrivenou strechou, s vysokými palmami a svižným barom potvrdzuje, že tento hotel nie je žiadnou budovou s charakterom „z núdze cnosť“ ale práve naopak. Potvrdzuje, že je životaschopným a plnohodnotným miestom vhodným pre stretávky a vychutnanie si štýlových prestávok od ruchu letiska.

Hotelové kúpele s názvom Fit & Fly Spa (ktoré obsahujú parnú vaňu, saunu a vnútorné bazény) sú pritom ďalším spôsobom, akým je možné v hotelových priestoroch plnohodnotne relaxovať. Pre získanie toho najlepšieho výhľadu na pristávacie dráhy si zarezervujte jednu z popredných izieb na štvrtom až šiestom poschodí.

Nočný bar Nightflight Bar v hoteli Hilton Munich Airport.

11) Hotel s názvom The Ciao Stelio Deluxe (Cyprus)

Je možné konštatovať, že medzinárodné letisko Larnaca International Airport je hlavnou medzinárodnou bránou na Cyprus, a rovnako aj križovatkou medzi Európou a Blízkym východom. Zoskupenie hotelov, ktoré sa označujú za letiskové hotely, sa ale v skutočnosti nenachádza na pôde letiska. Dané entity sú namiesto toho zoskupené vo vzdialenosti približne troch kilometrov. Dostanete sa k nim prístupovou cestou, ktorá sa nachádza priamo oproti cyperskej pláži Mackenzie Beach.

Najlepším zo skupiny hotelov je pritom Ciao Stelio Deluxe Hotel. Izby sú peknými obrázkami kontrastu bielej farby so svetlým drevom, pričom kúpeľne hotelových izieb majú mramorové sprchy s pomerne modernými vymoženosťami. Reštaurácia a bar, ktoré sa nachádzajú vo vestibule hotela, zahŕňajú do svojej ponuky aj miestne špeciality. Ak sa vám pritom podarí zarezervovať si izbu s balkónom v prednej časti hotela, potom si môžete dopriať príjemný relax s výhľadom na pristávanie lietadiel na medzinárodnom letisku Larnaca International Airport.

Izba s výhľadom na more nachádzajúca sa v hoteli Ciao Stelio Deluxe Hotel, ktorý je umiestnený v blízkosti medzinárodného letiska Larnaca International Airport.

Na záver

Letiskové hotely prestávajú byť strašidelnými možnosťami ubytovania. Navyše na letiskách, akými je Heathrow alebo Charles de Gaulle, je dobré vedieť, že pobytom v takomto hoteli sa vykročením z postele ocitnete priamo na letisku. Na miestach, akými je Mníchov, či Rím, pritom môžu byť krátke pobyty v letiskových hoteloch nielen rozumné, no taktiež aj prekvapivo príjemné.

Zdroj: The Points Guy

Mohlo by sa Vám páčiť

facebook facebook
Facebook
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies.